بررسی آمار و ارقام مختلف سریال تاج و تخت Game of Thrones

بازی تاج و تخت از آن سریال های همه گیر و وحشتناکی است که قبح یک سری خشونت ها را در بین مردم ریخته است! بریدن سر که به یک چیز عادی در آن تبدیل شده و عادی سازی کارهای داعش یا شاید هم آماده سازی مردم برای آینده است! خب این از تئوری متوهمین!

اما در این بخش به نمایش چند اینفوگرافیک و آمارهایی درباره این سریال می پردازیم که احتمالا تا کنون از آنها خبری نداشته اید!

نمودار کامل خیانت ها در بازی تاج و تخت :

در شکل زیر شما میران خیانت ها و تعداد آنها از طرف هر یک از شخصیت های فیلم را میبینید : (یعنی کی به کی خیانت کرده و به چه میزان؟!)

نمودار خیانت تاج و تخت
نمودار خیانت تاج و تخت

 

مثلا اوایل سریال فصل یک مشاور آینده ملکه که یک فاحشه خانه را اداره می کرد به ند استارک خیانتی بزرگ کرد که شاکله فیلم را تشکیل داد و او را به کشتن داد و خود به مقام های بالا رسید. اما به بعدی ها هم خیانت کرد! خودتان ببینید و قضاوت کنید هدف این سریال چیست؟ این میزان از خیانت واقعا چه لزومی دارد و چه هدفی؟!

 

بخشی از نمودار خیانت های بازی تاج و تخت

 

کمی ریزتر شویم ! خب فرض کنیم شخصیت ها این 5 نفر هستند : 1-مشاور خائن 2-مشاور کچل! 3-ملکه 4-پادشاه جوان 5-کوتوله! 

خب مشاور خائن به همه خیانت کرده است! یعنی هم به دو پادشاه فقید و هم به کوتوله! واقعا هدف نهایی او چیست؟ خودش پادشاه شود؟!

مشاور کچل نیز تقریبا به همه خیانت زیرپوستی داشته است. به به از این مشاورین پادشاه! 

ملکه مادراکثرا خیانت کرده است و خیلی هم کرده است و چندباری هم ضدحال خورده اما هیچ کدام مانند کاری نبود که آن پیرمرد یک لا قبا با او کرد. 

اما کوتوله بینوا فقط به پدر و خواهرش خیانت کرده و از سایرین خیانت دیده است حتی از هردوی این دو بزرگوار! واقعا بدترین طالع را او داشته است!

 

نمودار سطح خیانت استارک ها
نمودار سطح خیانت استارک ها

 

خب در این بخش جادوگر فیلم را میبینید که بطور مساوی خیانت کرده و دیده است. می توانید تصور کنید که در کدام بخش های سریال تاج و تخت این خیانت ها شکل گرفت؟ اما راب بینوا ! او که مدت کوتاهی پادشاه شد و از اولش به قصد جنگ شروع شد به سمت خائنین در حرکت بود که به سرنوشت پدرش دچار شد و یک خانواده مزخرف بیخود و بی جهت آنها را در جشن عروسی او به قتل رساندند.

 

 

نمودار کشت و کشتار در سریال Game of Thrones :

 

خب در نمودار بعدی تعداد کشته شدگان این سریال را می بینیم . از فصل اول که فقط 59 صحنه مرگ به ما نشان داد (!)  تا فصل 6 که 10 برابر یعنی 540 نفر جلوی چشمان بیننده به قتل رسیدند! واقعا چرا این سریال تا این حد خشونت بار و مرگ نما است؟!

تعداد قربانی ها و افراد کشته شده در GOT
تعداد قربانی ها و افراد کشته شده در GOT

 

خانواده استارک :

در این بخش خانواده استارک را مورد بررسی قرار می دهیم . پدر وفادار خانواده که در فصل اول کشته می شود. مادر کاتلین و پسر بزرگتر یعنی راب جانشین پدر که آن دو نیز به طرز فجیعی کشته شدند! سانسا و آریا دختران وی که تا آخر سریال هنوز زنده اند! بران که اوایل قدرت طلب بود ولی زندانی و شکنجه و  روانی شد البته اواخر سریال خواهرش را پیدا کرد و ریکون که پسر کوچک است و با گروه خود در قلمرو می چرخد و گذشته را میبیند و فلج شده است!  و در نهایت جان اسنو که فرزند حرامزاده ند است و خودش خبر ندارد!  آنها 6 سگ یا گرگ را از بچگی پیدا کردند و با خود نگهداری می کنند یعنی هر کدام از این بچه ها یکی. یکی دوتا از این سگ ها در طول سریال کشته شدند. 

 

خانواده استارک در بازی تخت و تاج

 

در این بخش شخصیت های اصلی داستان باتوجه به پررنگ بودن نقش آنها مشخص می گردد. همچنین روابط آنها با دیگر عوامل فیلم دیده می شود. امیدواریم از این ریزبینی ما خوشتان آمده باشد. تا نمودارهای ریزبین دیگر بدرود! 

 

روابط بین شخصیت های سریال تاج و تخت
روابط بین شخصیت های سریال تاج و تخت
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دو × سه =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت