جدول آخرين وضعيت مناطق نمونه گردشگری

برترین استان ها و شهرهای توریستی با میزان بالاترین جاذبه گردشگری و دیدنی کدامند؟

گردشگری نمونه ایران استانی طبق جدول
گردشگری نمونه ایران استانی طبق جدول
استان های برتر گردشگری ایران
استان های برتر گردشگری ایران

مازندران با 121 منطقه گردشگری ویژه در صدر این لیست قرار دارد و پس از آن اصفهان با 96 منطقه در رده دوم است. بنظر شما برای مثال از چند در صد این 121+95 منطقه توریستی زیبا و بی نظیر در دنیا استفاده بهینه شده و گردشگر توانسته با خیال راحت به آن سفر کند ؟

در ابن حدول تعداد مناطق گردشگری درجه اول هر استان آمده است . مناطقی که دارای سرمایه گذار برای رشد و توسعه و بهره برداری از ظرفیت گردشگری آن ناحیه هست نیز به تفکیک آورده شده اند. همچنین جاهایی که در دست احداث تسهیلات برای مردم عادی هستند و یا در مرحله امکان سنجی و مطالعه و مناقصه هستند آورده شده اند. امید است روزی شاهد آن باشیم که تمامی این 1165 منطقه توریستی کشورمان ایران با ظرفیت تمام در کسب گردشگر موفق باشند و سالانه میلیون ها توریست از آنها بازدید کنند.

سرمایه گذاران اگر قوانین دست و پا گیر اداری و سخت گیری های بی مورد امنیتی و نظارتی و بدبینی حاکم بر کشور نبود الان تمامی این مکان ها را آباد کرده بودند و آن چنان رونق اقتصادی که مدنظر رییس جمهور بود بوجود می آمد که دیگر کسی به یارانه نیازی نداشت.  اگر امکاناتی بوجود می آمد که هر گردشگری را جاسوس نبینیم این امکان بوجود می آید تا از تمام این ظرفیت های بالقوه استفاده بهینه کنیم.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

  • hassan پاسخ

    2020/10/08 بعدازظهر 00:06

    این گزارش شما خیلی عالی هست ولی وجود سایت هایی که تو زمینه معرفی مناطق گردشگری در وب فعالیت دارند در کنار اون اقامتگاه اجاره میدن خیلی کمک شایسته ای به گردشگری میکنه.
    مثل سایت گرداگرد:

     

ارسال دیدگاه

پنج × سه =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت