از کجا متاورس بخریم؟

متاورس
لیست مطالب
 1. واقعا از کجا متاورس Metaverse بخریم؟
 2. نحوه خرید زمین در متاورس
 3. 3 ارز دیجیتال متاورس که باید بخریم
 4. معرفی سه ارز برتر متاورس
 5. بررسی 5 بازار محبوب خرید املاک و مستغلات مجازی

واقعا از کجا متاورس Metaverse بخریم؟

نحوه خرید زمین در متاورس ؛ چگونه زمین مجازی داشته باشیم؟

متاورس در حال حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار خبرساز شده است. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه خرید زمین در متاورس بپردازیم.

فیسبوک، نام خود را به متا تغییر داده و متاورس را آینده اینترنت اعلام کرده است. در اوایل سال جاری، Epic، سازنده بازی آنلاین Fortnite، یک میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کرد تا نشان دهد سرمایه‌گذاران حاضرند پول زیادی را در راه تجربه‌های آنلاین بگذارند.

پیش از هر چیزی باید بدانیم متاورس چیست؟ در واقع متاورس محیطی بین واقعیت فیزیکی و مجازی بوده که در آن مکان‌های جغرافیایی دنیای واقعی بر روی یک نقشه پارتیشن‌بندی شده با محیط‌های مجازی دیجیتال تولید شده توسط کاربر مطابقت دارند. بعلاوه، همچنین این محیط‌ها قابلیت خرید و فروش دارند.

خرید زمین در این محیط‌ها برای بسیاری از افراد مهم و ارزشمند است. در ادامه این مقاله ابتدا ما به طور کامل به معرفی متاورس پرداخته و پس از آن در ارتباط با نحوه خرید زمین در این محیط صحبت خواهیم کرد. در ادامه با نحوه خرید زمین در متاورس همراه ما باشید.

نحوه خرید زمین در متاورس

بهتر است در ابتدا باری دیگر به مفهوم متاورس اشاره کنیم. به طور ناگهانی متاورس در میان سرمایه گذاران جهانی پر اهمیت شده است و همه می‌خواهند برشی از آن را داشته باشند اما واقعا متاورس چیست؟ آیا متاورس فقط در مورد عینک VR و بازی کردن است؟ فرصت‌های بزرگ پول سازی در آن چگونه است؟

به طور کلی گفته شده که متاورس یک دنیای مجازی بسیار فراگیر بوده که در آن افراد برای بازی، معاشرت و کار دور هم جمع می‌شوند. متاورس همچنین با توسعه Web3.0 مرتبط است، که برخی معتقدند فصل بعدی پیشرفته اینترنت خواهد بود، فصلی که بر پایه بلاک چین ساخته شده است.

متاورس از نظر تئوری می‌تواند دسترسی و قدرت را دموکراتیک کند و تسلط بزرگترین شرکت‌های فناوری را در آینده تضعیف کند. حالا که تا حدودی با متاورس آشنا شده‌ایم می‌خواهیم به نحوه خرید زمین در متاورس بپردازیم. ابتدا باید بدانیم زمین مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

متاورس محیطی است که می‌توان در آن زمین مجازی خرید. در واقع پول واقعی توسط سرمایه گذاران برای خرید زمین در یک شهر جدید که فقط در واقعیت مجازی وجود دارد، خرج می‌شود.

هدف اصلی زمین‌ها این است که به طراحان و توسعه دهندگان بازی اجازه دهد تا تجربیاتی را بر روی آن‌ها منتشر کنند که می‌تواند توسط گیمرها بازی شود. از طرفی گیمرها با بازی در این محیط می‌توانند کسب درآمد کنند. علاوه بر آن، ابزارهای دیگر نیز در دسترس خواهند بود، مانند امکان اجاره زمین‌ها و سهام در زمین‌ها.

خریداران در Decentraland که یک بازار ارز دیجیتالی بوده می‌توانند هر آنچه را که می‌خواهند در زمین‌های خود بسازند. در دنیای مجازی، سرمایه‌گذاران زمین‌هایی را خریداری می‌کنند و جوامع قوی مطلوبیت را افزایش می‌دهند، فناوری جدیدی در راه است. در نهایت سوال اصلی این است که چگونه در متاورس زمین بخریم ؟ در ادامه همراه ما باشید.

خرید زمین مجازی چه سودی برایمان دارد؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که خرید زمین‌های مجازی در متاورس چه کمکی به ما می‌کند؟ چه سودی برایمان دارد؟ همانطور که گفتیم متاورس یک محیط مجازی بوده که افراد برای انجام برخی از فعالیت‌ها در کنار هم جمع می‌شوند.

حالا در این محیط مجازی که متاورس نام دارد افراد می‌توانند با استفاده از روش‌های بسیار متنوع کسب درآمد کنند که یکی از این روش‌ها خرید و فروش زمین مجازی است.

افراد می‌توانند این زمین‌ها را به دیگران اجاره دهند و از این طریق درآمدی را برای خود داشته باشند درست مانند اجاره یک ملک در دنیای واقعی. در ادامه با نحوه خرید زمین در متاورس از طریق پلتفرم‌های مختلف همراه ما باشید.

اگر به مطالب ارز دیجیجتال علاقه‌مند هستید و می‌خواهید درآمدی را از این راه کسب کنید به مطالب ما از جمله آموزش بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) ،پیش بینی قیمت ارز دیجیتال سندباکس (SAND) و بهترین بازی های کسب درآمد ارز دیجیتال سر بزنید.

از کجا می‌توان زمین مجازی خرید؟

دنیای مجازی زیادی در اطراف ما وجود دارد که ما از آن‌ها آگاه نیستیم. آن‌ها همیشه وجود دارند و تکامل می‌یابند حتی زمانی که ما در خیابان راه می‌رویم یا از پنجره به بیرون نگاه می‌کنیم.

از زمان معرفی واقعیت مجازی، بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد دنیای مجازی که با استفاده از دستگاه‌های سازگار مانند رایانه، تلفن همراه یا حتی هدست‌های مناسب قابل مشاهده است، قدم برداشته‌اند.

موارد ذکر شده در زیر پلتفرم‌های اصلی فضا برای خرید زمین مجازی و همچنین میزان پولی که مردم تا به امروز برای داشتن یک قطعه از آن باید سرمایه گذاری کنند، گردآوری شده است. علاوه بر آن ما به آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق برخی از این پلتفرم‌ها خواهیم پرداخت.

Decentraland

نحوه خرید زمین در متاورس

 

یک بازار واقعیت مجازی بوده که توسط بلاک چین اتریوم اداره می شود، حدود 129283 زمین را به مبلغ 92,207,386.52 دلار با میانگین قیمت 713 دلار در 18 نوامبر 2021 عرضه و تکمیل کرده است.

 

نحوه خرید زمین در متاورس
نحوه خرید زمین در متاورس

اگر مایل به خرید زمین در بازار Decentaland هستید، از این بازار دیدن کنید. با metmask وارد شوید و زمین‌هایی را که به فروش می‌رسند را پیدا کنید. زمین در Decentaland ارزان نیست، با افزایش قیمت MANA، صاحبان زمین در این بازار پول زیادی به دست می‌آورند.

Axie Infinity
در واقع بازی ارز دیجیتالی بوده که بر گردآوری، آموزش، پرورش و مبارزه با موجودات فانتزی معروف به Axie متمرکز شده است، این بازی 822567 زمین فروش داشته که مجموع 162692497.1 دلار را با میانگین قیمت 197.79 دلار به ارمغان آورده است.

نحوه خرید زمین در متاورس
نحوه خرید زمین در متاورس

ارزان‌ترین زمین در Axie Infinity در حال حاضر 13000 دلار قیمت دارد. برای خرید زمین در Axie Infinity  به زمین‌هایی که در Axie Infinity اخیراً فروخته شده و فهرست شده‌اند، نگاهی بیندازید.

 

از کجا متاورس بخریم
از کجا متاورس بخریم

Sandbox

یک سیستم UGC-voxel مبتنی بر جامعه که در آن کاربران زمین خود را خریداری می کنند و جادوی نوآورانه خود را میزبانی می‌کنند. ارزانترین زمین در SAND حدود 2980 قیمت دارد. برای خرید زمین در سندباکس سایت آنرا سرچ کنید.

 

برای خرید زمین در سندباکس
برای خرید زمین در سندباکس

با متاماسک خود وارد شده و خرید کنید. تا به امروز، در مجموع 123417 فروش در داخل سندباکس انجام شده است که درآمد کل 112256038 دلار را با قیمت متوسط ​​909 دلار به ارمغان آورده است.

 

آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق Sandbox

آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق Sandbox
A picture shows avatars in Soho Plaza, part of the virtual world Decentraland, in November 2020. Martin Shibuya, Art Director/The Decentraland Foundation via REUTERS ATTENTION EDITORS – THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. NO RESALES. NO ARCHIVES. MANDATORY CREDIT

 

در این قسمت ما به نحوه خرید زمین مجازی در متاورس از طریق سندباکس خواهیم پرداخت. در واقع، زمین‌ها از Sandbox در هنگام فروش عمومی زمین خریداری می‌شوند. برای خرید زمین از Sandbox، ابتدا باید یک حساب کاربری ثبت کرده باشید.

شما همچنین به ارز SAND در داخل کیف پولی که به حساب خود در Sandbox متصل کرده‌اید و همچنین ETH برای کارمزد تراکنش‌های بلاک چین نیاز دارید.

در طول فروش عمومی زمین، کسانی که علاقه مند به خرید زمین هستند باید به نقشه در وب سایت The Sandbox مراجعه کنند. برای خرید زمین مجازی در سند باکس این مراحل را اجرا کنید. آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از سندباکس مرحله به مرحله در ادامه توضیح داده شده است.

در ابتدا بر روی زمینی که موجود است و شما قصد خریدش را دارید کلیک کنید. زمین‌های معمولی برای شما به شکل خاکستری قابل رویت هستند. پس از آن یک پنل در سمت راست صفحه باز می‌شود. روی دکمه آبی خرید کلیک کنید.

تا زمانی که تراکنش کامل انجام شود منتظر بمانید. اگر در زمان خرید گزینه کنسل را بزنید تراکنش انجام نمی‌شود. پس از آن زمین مجازی انتخاب شده برای شما رزرو خواهد شد. و به شکل بنفش برای شما قابل رویت خواهد بود تا نشان دهد این زمین در واقع رزرو شده است.

در این زمان نوتیفیکیشنی از طرف کیف پول شما باید ظاهر شود و از شما بخواهد که تراکنش را تایید کنید و میزان مصرف گاز (gas) که از طریق اتریوم شارژ می‌شود را مشخص کنید.

پس از تاییدیه از طریق کیف پول شما، در این زمان تراکنش در حال انجام است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا تراکنش تکمیل شود تحت تأثیر میزان گاز انتخابی شما و همچنین میزان تراکم در فناوری بلاک چین است. پس از تکمیل پروسه به شکل موفق زمین انتخابی به شکل قرمز ظاهر می‌شود تا نشان دهد که این زمین خریداری شده است.

آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق OpenSea

آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق OpenSea
آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق OpenSea

 

OpenSea یک بازار ثانویه و شخص ثالث است که در آن می‌توانید بسیاری از NFT ها از جمله زمین‌های سندباکس را خریداری کنید. برای خرید زمین مجازی از آنجا باید برای یک حساب کاربری در OpenSea داشته باشید.

و همچنین برای استفاده از زمین‌ها در پلتفرم باید یک حساب کاربری در The Sandbox نیز ثبت کنید. زمین را می‌توان با ارز SAND یا ETH در OpenSea خریداری کرد که به انتخاب فروشنده بستگی دارد.

ما توصیه می‌کنیم که حتما از یک کیف پول در هر دو پلتفرم استفاده کنید تا از پرداخت هزینه برای انتقال زمین‌ها از کیف پولی که در OpenSea استفاده می‌کنید، به کیف پولی که در The Sandbox استفاده می‌کنید، اجتناب کنید. پس از آن نحوه خرید زمین در متاورس از طریق بازار ثانویه مشابه به نحوه خرید از طریق سندباکس است.

چرا افراد زمین مجازی می‌خرند؟

چرا افراد زمین مجازی می‌خرند؟
چرا افراد زمین مجازی می‌خرند؟

 

املاک دیجیتال، خود را به عنوان یک طبقه دارایی قانونی تثبیت کرده است. ارزش آن با نرخ تصاعدی در حال افزایش است و آن را به یک فرصت سرمایه گذاری جذاب تبدیل می کند. همچنین به نظر می‌رسد این پتانسیل را دارد که به یک دارایی مالی تبدیل شود، شبیه به هنر دنیای واقعی و املاک در دنیای واقعی.

دلیل دیگری که افراد به خرید زمین مجازی علاقه‌مند هستند، احساس بیمارگونه آنها بوده که ممکن است چیزی خارق العاده را از دست بدهند. انگیزه قوی برای مردم برای خرید واقعی یا مجازی عالی است. بسیاری از مردم خرید بیت کوین را در زمانی که بسیار ارزان بود از دست دادند و آن‌ها را بر آن داشت تا به دنبال محصولات جایگزین مانند زمین مجازی باشند.

از دیگر دلایل تمایل افراد به خرید زمین مجازی بدین گونه است که زمین‌های مجازی به دلیل جهت گیری خود با جهان سرمایه گذاری رمزنگاری به سرعت در حال گسترش هستند و پتانسیل بازدهی عظیمی را دارند. یک بازار صعودی ثابت به بسیاری از مردم این امکان را داده است که هزاران دلار در مدت زمان کوتاهی به دست آورند.

از طرفی زمین مجازی فرصت‌های جدیدی را برای کارهایی که می‌توان با زمین در درازمدت انجام داد، باز می‌کند، مانند ساخت گالری‌های هنری، انجام کمپین‌های تبلیغاتی، یا صرفاً اجاره دادن آن به دیگران برای ساخت و کسب درآمد از آن.

برخی از کاربران در زمین مجازی خود کازینوهای مجازی ایجاد می‌کنند. همچنین خرده فروشان بزرگ نیز به دنبال امکان افتتاح فروشگاه در واقعیت مجازی هستند.

املاک و مستغلات دیجیتال همچنین از مشکلات عمده مرتبط با فروش در دنیای واقعی، مانند کاغذبازی گسترده، تعمیر و نگهداری زمین و مالیات‌هایی که باید پرداخت شود، جلوگیری می‌کند. استفاده از فناوری بلاک چین همچنین امنیت و قابلیت ردیابی خرید زمین را به شما می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای خرید زمین در مجازی این است که در واقع، قیمت زمین در سرتاسر جهان در حال افزایش است، اما موارد مجازی مزایای قابل مقایسه‌ای را با کمتر از 1 درصد هزینه ارائه می‌دهند. در نتیجه، خرید زمین واقعی ممکن است برای بسیاری از افراد دور از دسترس باشد، در حالی که خرید زمین مجازی تأثیر کمتری بر حساب بانکی فرد دارد.

متاورس آینده

از کجا متاورس بخریم؟
از کجا متاورس بخریم؟

 

Netvrk یک متاورس ساخته شده بر روی بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از NFT و سرزمین مجازی بازی کرده و از طریق آن کسب درآمد کنند.

Netvrk به زودی به یک متاورسی تبدیل می‌شود که در آن کاربران می‌توانند با افراد دیگر ملاقات کنند، درآمد کسب کنند، خانه بسازند و غیره. در Netvrk، کوه‌ها، رودخانه‌ها، خانه ها همه منحصر به فرد هستند.

کاربران می‌توانند زمین را با استفاده از ابزارهای ساده مانند اسکالپتینگ بازسازی کنند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از گزینه‌های کشیدن و ساخت خانه بسازند. متاورس اشاره شده، هنوز زنده نشده است. با این حال، پس از انجام مقدمات افراد میتوانند زمین‌ها را در Netvrk خریداری کنند.

 

3 ارز دیجیتال متاورس که باید بخریم

کیه که تو این دوره و زمونه فکر سرمایه گذاری و کسب سود از ارز های دیجیتال رو نداشته باشه؟ شاید چند سال قبل عده معدودی بودن که ارز های دیجیتال رو شناختن و اقدام به سرمایه گذاری کردن که البته از حق نگذریم سود خوبی هم بدست آوردن، ولی امروزه اکثر مردم به مقوله ارز های دیجیتال توجه دارن و درصدد هستن به نوعی از این بازار کسب سود کنن و خرید ارز دیجیتال داشته باشن. باید بدونید که در حال حاضر ما هزاران ارز دیجیتال داریم، نکته ای که هست اینه که همه این ارز ها با ارزش و آینده دار نیستن و هنر سود کردن در این بازار در اینه که ارز های قوی و پتانسیل دار این مارکت رو تشخیص بدیم. در اصطلاح به داشتن چنین دانشی، تحلیل بنیادی یا فاندامنتال میگن. یعنی شناخت فاکتور های ذاتی و بنیادین یک چیز که می تونه ایجاد ارزش کنه. یکی از پروژه هایی که اخیرا سر وصدای زیادی کرده و باعث جلب توجه خیلی ها شده، پروژه واقعیت مجازی متاورس هستش. شرکت فیسبوک از پیشگامان این حوزه هست و جدیدا اسمش هم به متا تغییر داده. پیشرفت این پروژه قطعا از نظر بنیادی ارز های دیجیتالی که درگیر این پلتفرم هستند رو هم در کانون توجه قرار میده. در این مقاله قصد داریم سه ارز دیجیتال متاورس رو که از لحاظ سرمایه گذاری مناسب هستن، معرفی کنیم و پیشنهاد هایی برای خرید ارز متاورس داشته باشیم. متاورس ارز های زیادی داره که ما بهترین ارز دیجیتال متاورس برای خرید رو معرفی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات کافی در زمینه خرید متاورس، این مقاله رو کامل بخونید.

متاورس چیست؟

قبل از اینکه به مقوله خرید ارز متاورس بپردازیم و ارز های برتر متاورس برای سرمایه گذاری رو معرفی کنیم بهتره قبلش یه دید کلی از پروژه متاورس و اهدافش داشته باشیم. به زبان ساده، متاورس یک دنیای دیجیتال و واقعیت افزوده هستش که هر چیزی رو که بتونیم تصور کنیم، می تونه وجود داشته باشه. در متاورس قراره دنیای فیزیکی با جهان مجازی درهم آمیخته و همگرا بشن. در دنیای متاورس همه چیز ماهیت دیجیتالی داره. اقتصاد جهان متاورسی هم دیجیتالی خواهد بود. ارز های دیجیتال و فناوری بلاکچین از عناصر حیاتی تشکیل دهنده این جهان هستن. شاید در مورد NFT ها سابقا چیز هایی شنیده باشین ولی اگر دربارش چیزی نمی دونید باید بگم که NFT ها که بهشون توکن های غیر قابل تعویض هم میگن یک ابزار کارآمد برای اعمال مالکیت های فردی بر دارایی های دیجیتال هستن. از نقطه نظر دیگری، توکن های NFT یک کالای دیجیتال هستن که می تونن بدون پشتیبانی شرکت یا نهاد خاصی ایجاد و داد و ستد شوند. چیزی که توکن های NFT برای اولین بار در جهان امکان پذیر کردن، یک نمایش دیجیتالی غیر متمرکز، جهانی و لایه مالکیت هست که از طریق اون می تونیم انحصار و اصالت رو به طور شفاف مدیریت کنیم. در متاورس همه داد و ستد ها و خرید و فروش ها مبتنی بر بلاکچین و رمز ارز ها خواهد بود و طبیعیه که هر مقدار متاورس محبوب تر بشه، ارز های دیجیتال این پلتفرم هم رشد بیشتری خواهند داشت. اگر قصد خرید متاورس رو دارید، در ادامه همراه باشید.

چرا سرمایه گذاری در متاورس اهمیت داره ؟

چرا باید به فکر خرید ارز متاورس باشیم و نیم نگاهی به پروژه متاورس و ارز های دیجیتالش برای سرمایه گذاری داشته باشیم ؟ به گفته بلومبرگ، پیش بینی میشه اندازه بازار متاورس و واقعیت مجازی در سال 2024 به بیش از 8 میلیارد دلار برسه. خب پس با این وجود هر سرمایه گذاری وسوسه میشه که تو این پلتفرم و ارز های دیجیتالش سرمایه گذاری کنه و اقدام به خرید ارز متاورس داشته باشه. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در واقعیت مجازی و خرید ارز متاورس وجود داره که یکی از این روش ها خرید توکن ها و ارز های دیجیتالی هستش که با پروژه متاورس شراکت دارن.

مارک زاکربرگ به شدت در تلاشه که شرکت خودش یعنی فیس بوک رو به یک شرکت متاورس تبدیل کنه. از همین رو باید بتونیم به خوبی درک کنیم که چرا فیس بوک در این حد روی متاورس سرمایه گذاری کرده. با توجه به پولی که فیس ‌بوک در متاورس سرمایه‌گذاری می‌کنه، سرمایه‌گذاری در سهام توکن ‌شده فیس ‌بوک هم می‌ تونه در چند سال آینده سودآور باشه. در ادامه سه ارز برتر پروژه متاورس جهت سرمایه گذاری رو بهتون معرفی خواهیم کرد.

معرفی سه ارز برتر متاورس

در زیر به معرفی سه ارز برتر ارز دیجیتال متاورس برای آشنایی بهتر شما عزیزان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید:

پلتفرم Decentraland و ارز دیجیتال مانا (MANA)

 

(MANA) ارز دیجیتالی
(MANA) ارز دیجیتالی

دسنترالند (Decentraland)  نرم افزار و پلتفرمی هستش که بر روی اتریوم ساخته شده و به دنبال ایجاد انگیزه در شبکه جهانی برای کار در یک دنیای مجازی مشترک هستش. کاربران Decentraland می تونن ضمن جست و جو، تعامل و بازی در این پلتفرم واقعیت مجازی، املاک و مستغلات دیجیتال هم خریداری کنن و یا بفروشن. از زمان تولد پروژه تا حالا، این پلتفرم سیر تکاملی خودش رو طی کرده و در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر میبره. شاید تا به حال با Ready Player One بازی کرده باشین. خوبه بدونید که بنیانگذاران Decentraland از این گیم الهام گرفته. این بازی تقریبا شبیه بازی های مجازی مثل GTA با SIMS هستش اما چند تفاوت اساسی داره که عبارتند از:

 • دنیای Decentraland  بسیاری از بازی‌ های مختلف و مستقل رو با هم ترکیب می کنه. به عنوان مثال در حال حاضر کاربران PS4 نمی تونن به صورت آنلاین در مقابل گیمر های XBOX بازی کنن.
 • در بیشتر بازی‌های مجازی کاربران نمی‌تونن محتوای مخصوص خودشون رو ایجاد کنن اما در Decentraland  این امکان وجود داره. بنابراین کاربران Decentraland می تونن دنیای مجازی دلخواه خودشون رو بسازن و باهاش ارتباط برقرار کنن. از همین رو شما برای ایجاد دارایی ‌های دیجیتالی در Decentraland  از آزادی عمل و تنوع بیشتری برخوردار میشید.
 • برخلاف اکثر شرکت‌های بازی سازی هیچ قانونی برای سانسور وجود ندارد.

 در این پروژه ما دو توکن بومی و اختصاصی داریم. دو ارز دیجیتال با نام های لند (LAND) و مانا (MANA) : لند (LAND) یک توکن تعویض ناپذیر NFT هستش که برای تعریف مالکیت بر زمین ها در پلتفرم دسنترالند استفاده میشه. در مقابل مانا (MANA) ارز دیجیتالی هست که برای خرید لند و کالاهای مجازی بازار و خدمات پلتفرم استفاده میشه. در واقع ارز دیجیتال مانا، ابزار اصلی خرید و فروش و تجارت در پلتفرم دسنترالند هستش. اما در ادامه میخوایم بیشتر در مورد ارز دیجیتال مانا صحبت کنیم و بازار و ورند های قیمتیش رو توضیح بدیم.

ارز دیجیتال MANA به عنوان یک ارز دیجیتال متاورس هم اکنون بازاری در حدود 5.2 میلیارد دلار داره و با سهم 0.18 درصدی از کل بازار ارز های دیجیتال در رتبه 40 مارکت قرار می گیره. این ارز گردش مالی بالایی بین رمز ارز ها داره و طبق داده های آماری روزانه بیش از 3 میلیارد دلار  از این ارز خرید و فروش میشه. اوج و سقف قیمت مانا رو چند روز قبل در اواخر اکتبر 2021 شاهد بودیم که هر واحد به 4.7 دلار رسید. در حال حاضر قیمت MANA تقریبا 40 درصد نسبت به سقف قیمتی خودش کاهش پیدا کرده و به 2.8 دلار رسیده. صرافی معروف بایننس بیشترین حجم معاملاتی ارز دیجیتال MANA رو در بستر خودش داره بیش از 20 درصد معاملات روزانه این ارز در بایننس انجام می گیره. برای خرید مانا هم می تونید هم از صرافی های ارز دیجیتال خارجی و هم از صرافی های داخلی اقدام کنید. البته همونطور که می دونید صرافی های ارز دیجیتال خارجی برای کاربران ایرانی محدودیت دارن و ریسک مسدود شدن حساب کاربری و بلوکه شدن دارایی ها وجود داره. اما خوشبختانه صرافی های ایرانی در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشتن و ارز های محبوب و پرطرفدار بازار رو پوشش میدن. برای خرید ارز متاورس MANA به طور امن و مطمئن، توصیه ما اینه که از صرافی های معتبر و باسابقه ایرانی استفاده کنید. صرافی ایران بایننس با سابقه 5 سال فعالیت حرفه ایف ارز دیجیتال مانا به عنوان یکی از بهترین ارز دیجیتال متاورس رو در لیست خودش داره و کسانی که قصد خرید ارز متاورس رو دارن، می تونن از امکانات صرافی ایران بایننس استفاده کنن

 

ارز دیجیتال انجین کوین (ENJ)

enj) ارز دیجیتالی

انجین (Enjin) یک شرکت حوزه IT در سنگاپور هست که از سال 2009 شروع به کار کرده. این شرکت یکی از بزرگترین پلتفرم‌ های بازی سازی مجازی هستش. شرکت انجین به بیش از 20 میلیون گیمر در سرتاسر جهان کمک می‌کنه تا به ایجاد انجمن‌ ها و اجتماعات پیرامون بازی‌ های مورد علاقه خودشون بپردازنن. ارز دیجیتال انجین کوین هم یک رمز ارز در بستر بلاکچین اتریوم هست که جهت تسهیل قرار داد ها و تراکنش ها در صنعت بازی سازی طراحی و ارائه شده. انجین با شرکت هایی مثل سامسونگ و مایکروسافت هم همکاری خوبی داره و در سال 2019 فناوری و ایده های خودش رو بر روی گوشی های Galaxy S 10 سامسونگ پیاده سازی کرده. حتی بعد از اعلام خبر این همکاری با شرکت سامسونگ قیمت انجین کوین رشد قابل ملاحظه ای پیدا کرد و به شدت مورد توجه قرار گرفت. از نظر ارزش سرمایه گذاری هم باید بگم که ارز دیجیتال ENJ به عنوان یک ارز دیجیتال متاورس پتانسیل های بالایی داره و قیمت انجین کوین می تونه در بلند مدت رشد خوبی داشته باشه. با مطرح شدن پروژه متاورس و فعالیت هایی که شرکت فیسبوک در این زمینه انجام میده، باید بیش از پیش از ارز های متاورسی مثل انجین کوین انتظار رشد و پیشرفت داشته باشیم.  در مورد داده های کلی در مورد این ارز هم بخوایم بگیم، ارز دیجیتال ENJ بازاری در حدود 2.3 میلیارد دلار داره که با سهم 0.08 درصدی از کل بازار در رتبه 66 مارکت قرار می گیره. روزانه در حدود 900 میلیون دلار از این ارز بین کاربران خرید و فروش میشه و صرافی بایننس با 28 درصد حجم معاملات فعال ترین صرافی در معاملات انجین کوین هستش. اوج قیمت ENJ رو در آپریل سال 2021 شاهد بودیم که قیمت هر توکن انجین کوین به مرز 4 دلار رسید. هم اکنون که این مقاله نگارش میشه، قیمت انجین کوین حدود 30 درصد پایین تر از سقف قیمتیش روی 2.8 دلار قرار گرفته. اگر قصد خرید انجین کوین و سرمایه گذاری روی این رمز ارز رو دارید باید بگم که حتما فاکتور های بنادین ارز مثل تیم توسعه، پروژه های کاری، شرکت های همکار، نقشه راه و برنامه های آینده شرکت رو بررسی کنین و نیم نگاهی هم به روند توسعه متاورس داشته باشید. با همه این تفاسیر، انجین کوین از نظر ما آینده خوبی داره و با فراگیر شدن متاورس رشد و توسعه بیشتری هم خواهد داشت. به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری می تونید رویخرید ENJ البته با رعایت اصول اون حساب باز کنید. ارز دیجیتال انجین کوین به عنوان یکی دیگه از برترین ارز متاورس معرفی شد و برای خرید ارز متاورس انجین کوین می تونید از طریق صرافی ایران بایننس اقدام کنید.

ارز دیجیتال اکسی (AXS)

ارز دیجیتال اکسی (AXS)

توکن AXS مخفف نام کامل این رمز ارز یعنی Axie Infinity Shard هستش. پلتفرم اکسی یک بازی مجازی آنلاین مبتنی بر NFT ارائه میده که کاربران در اون می تونن با رای دادن و بازی کردن ارز دیجیتال اکسی دریافت کنن. بازی پلتفرم اکسی، الهام گرفته از بازی پوکمن هست. در این بازی هر کدام از کاربران در قالب هیولا ها با هم به نبرد می پردازن. این بازی و ارز دیجیتالش در سال 2021 خیلی محبوب شدن و مورد توجه کاربران قرار گرفتن و با مطرح شدن نام این رمز ارز به عنوان یک ارز دیجیتال متاورس بیش از پیش بر محبوبیت و شهرتشون افزوده شد. در مورد کلیات ارز دیجیتال AXS هم باید بدونید که این رمز ارز بازاری در حدود 8.5 میلیارد دلار داره و با سهم 0.29 درصدی از کل بازار ارز های دیجیتال در رتبه 24 مارکت قرار می گیره. کاربران بازار ارز های دیجیتال، روزانه بیش از 500 میلیون دلار از این رمز ارز رو معامله می کنن و صرافی Upbit با سهم 26 درصدی معاملات روزانه پیشتاز معاملات اکسی در جهان هستش. سقف قیمت اکسی رو در اکتبر 2021 شاهد بودیم که به هر واحد 164 دلار رسید. هم اکنون که این مقاله نگارش میشه، قیمت AXS حدودا 15 درصد پایین تر از سقف قیمتی خودش روی عدد 138 دلار قرار داره. از نظر گزینه سرمایه گذاری و خرید ​AXS باید بگم که با توجه به اخبار جدید در شرکت فیسبوک (تغییر نام به متا و سرمایه گذاری کلان در متاورس و واقعیت مجازی) این ارز دیجیتال هم از اونجایی که از رمز ارز های اصلی متاورس به شمار میاد، می تونه رشد قابل ملاحظه ای بکنه و اگر قصد خرید اکسی رو دارید، از نظر سرمایه گذاری یک گزینه مناسب محسوب میشه. البته نباید رعایت اصول سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها رو هم فراموش کنیم و بهتره در هر کاری با بررسی همه جانبه و دید باز اقدام بشه.

با تغییر نام شرکت فیسبوک به متا بار دیگه نام پروژه متاورس و واقعیت افزوده مطرح شد و بین مردم به زبون ها افتاد. متاورس هدف بزرگی داره و سعی داره که مرز بین دنیای فیزیکی و مجازی رو از بین ببره. در این دنیای جدید دیجیتالی، همه چیز من جمله اقتصاد ماهیت کاملا دیجیتالی خواهد داشت. ارز های برتر در حوزه متاورس رو بهتون معرفی کردیم و انتظار داریم با توسعه فناوری های واقعیت مجازی و متاورس، پروژه های مرتبط با ارز دیجیتال متاورس هم رشد کنن و از این جهت مناسب سرمایه گذاری هستن. بر اساس یک سری از پیش بینی ها با خرید ارز متاورس میشه در آینده به سود خوبی رسید.

متاورس یا دنیای دیجیتال اصطلاح علمی تخیلی نیست. چون این تکنولوژی نوع زندگی ما رو کاملا تغییر میده و این نباید برای ما غافلگیر کننده باشه. اینترنت، تلفن های هوشمند و فضاهای ابری، تکنولوژی هایی هستن که همشون در ابتدا علمی تخیلی به حساب میومدن؛ ولی الان جهان رو تغییر دادن. به احتمال زیاد متاورس هم از جمله مواردی خواهد بود که زندگی روزمره ما رو تحت تاثیر قرار میده. کلمه متاورس در واقع ترکیبی از دو کلمه Meta به معنای فراتر و Univers به معنی دنیا هست. این دنیای دیجیتال به عنوان یه فضای مشترک مجازی تعریف میشه که به واقعیت مجازی در اینترنت معنی پیدا میکنه. بسیاری از آینده پژوهان تصور میکنن متاورس شبیه مواردی هست که در داستان های علمی تخیلی مثل Ready Player One به تصویر کشیده شده. بنابراین احتمال این هست که متاورس دنیای فیزیکی ما رو هم تحت سلطه خودش قرار بده. 

یکی از مواردی که درباره دنیای متاورس این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، خرید زمین مجازی در دیسنترالند هستش و خیلی از افراد به دنبال این هستن که چجوری میشه زمین مجازی خرید و در دنیای متاورس سرمایه گذاری کرد؟

نحوه خرید زمین مجازی متاورس
نحوه خرید زمین مجازی متاورس

تا چند سال پیش سرمایه گذاری در بنگاه های املاک مجازی، کار غیرعاقلانه ای به نظر می رسید اما اکنون داستان متفاوت است. در حال حاضر می توان قطعات زمین های مجازی را در دنیای دیجیتال خریداری کرد. یکی از این بازارهای مجازی، Decentraland (MANA) است که با ظهور متاورس سرمایه گذاران بسیاری را جذب کرده است.

متاورس را می توان اینگونه تعریف کرد؛ واقعیت دیجیتال جایگزین که ترکیبی از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت گسترده را شامل می شود. بشر می تواند در این دنیای مجازی به صورت دیجیتالی کار کند، بازی کند و درحقیقت زندگی دیجیتالی داشته باشد.

متاورس یک اصطلاح و مفهومی است که از سه دهه پیش وجود داشته اما همین اواخر یعنی زمانی که فیسبوک، برنامه هایش برای تبدیل شدن به یک شرکت متاورسی را اعلام کرد، اصطلاح متاورس مثل یک شهاب سنگ در دنیای واقعی ظهور کرد و محبوبیت یافت. به همین جهت، سرمایه گذاران بیشتری به بررسی فرصت های سرمایه گذاری در این فضای جدید و در حال رشد، روی آوردند. خرید زمین های مجازی در جهان دیجیتالِ پیشرو، یکی از همین فرصت های جذاب است.

اکنون که موضوع اندکی روشن شد، ببینیم اصلا خرید زمین های مجازی به چه صورتیست و چرا حجم زیادی از سرمایه گذاران به این سمت آمده اند؟

زمین مجازی چیست؟ چرا سرمایه گذاران روی خرید زمین های مجازی متمرکز شده اند؟

املاک و مستغلات یکی از محبوب ترین دسته های دارایی در سراسر جهان محسوب می شود و در حال حاضر نیز در قلمرو جهان دیجیتال وجود دارد. درحقیقت، زمین مجازی یک زمین ناملموس است که در جهان های مجازی وجود دارد. درست همانند چیزی که در جهان واقعی اتفاق می افتد، در دنیای مجازی نیز زمین به شکل قطعه فروخته می شود و می توان با استفاده از ارز خاص مربوط به زمین، قطعه مورد نظر را خرید.

امروزه، چندین دنیای مجازی وجود دارد که امکان خرید املاک مجازی را برای شما فراهم آورده اند. در این مقاله از فکت کوینز به بررسی 5 مورد از بهترین بازارهای خرید زمین مجازی می پردازیم که عبارتند از؛

 1. Decentraland
 2. Upland
 3. Cryptovoxels
 4. Somnium Space
 5. properties

 

بررسی 5 بازار محبوب خرید املاک و مستغلات مجازی

 1. Decentraland محبوب ترین بازار خرید زمین در دنیای متاورس به شمار می رود.

در متاورس در حال رشد، خرید زمین های مجازی و فروش آنها به ارزش صدها هزار دلار نوید بخش آینده ای بسیار پیشرفته است .

 • نکته اول اینکه در ماه ژوئن امسال، قطعه زمینی به ارزش 900،000 دلار ایالات متحده در Decentraland فروخته شد. این مورد فقط تنها یک نمونه از موارد بیشمار است. با توجه به علاقه روبه رشدی که در متاورس وجود دارد به نظر می رسد بازگشت سرمایه (ROI) بالقوه ای که در زمین های مجازی نهفته است، برای زمین خواران زرنگ و باهوشِ فعال در حوزه کریپتو، جذاب و امید بخش باشد.
 • نکته دوم، سرمایه گذاران می توانند زمین های مجازی شان رادر اختیار دیگران قرار دهند و از این طریق کسب درآمد داشته باشند. اگر شما هم صاحب زمین مجازی هستید می توانید میزبان رویدادهای انحصاری باشید و از افراد شرکت کننده در آنها هزینه دریافت کنید.

decentrilizedبه عنوان مثال، اسنوپ داگ (Snoop Dogg)، رپر آمریکایی، در پلتفرم توکن غیرقابل تعویض Sandbox، میزبان یک مهمانی انحصاری بود تا عمارت زندگی واقعی اش را بازسازی کند. شرکت کنندگان برای حضور در این مهمانی نیاز به مجوز عبور داشتند که همان NFT بود و به آنها دسترسی ورود می داد.

 • نکته سوم اینکه سرمایه گذاران می توانند از زمین های مجازی خود درآمد دائمی و منظم داشته باشند. به طور مثال؛ می توانید با استفاده از NFT ها در زمین مجازی خود یک خانه مجازی بسازید و با اجاره آن درآمد ماهانه داشته باشید. یا اینکه یک گالری هنری NFT راه اندازی کنید و فضای گالری تان را به هنرمندان کریپتویی اجاره دهید تا آثارشان را در دنیای متاورس به نمایش بگذارند.

بررسی خرید زمین مجازی در Decentraland

Decentraland یک بلاکچین مبتنی بر پلتفرم واقعیت مجازی است که برای کاربران امکان خرید زمین، بازی، برگزاری رویداد و تعامل با یکدیگر را به چندین طرق مختلف فراهم می آورد.

Decentraland، بزرگترین دنیای مجازی در فضای NFT است که توکن های خودش به نام MANA و LAND را دارد. اندازه هر قطعه زمین در Decentraland برابر با 16 در 16 متر است و یک NFT محسوب می شود. تعداد قطعات زمین های Decentraland، برابر با 90،000 قطعه است که موجب کمیاب شدن آنها شده است. هر کسی می تواند از طریق OpenSea که یک بازار NFT است یا از طریق بازار رسمی Decentraland، زمین بخرد، اجاره کند یا بفروشد. اکنون که با Decentraland آشنا شدید می توانید در ادامه با راهنمای قدم به قدم چگونگی خرید زمین به صورت مستقیم از بازار رسمی Decentraland با ما همراه باشید.

راهنمای گام به گام خرید زمین مجازی از بازار Decentraland

 • گام اول؛ مراجعه به بازار Decentraland. برای شروع لازم است به بازار Decentraland بروید و اگر حساب کاربری ندارید، ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، عبارت “Parcels and Estates” را جستجو و روی “View All” کلیک کنید.
 • گام دوم: در این مرحله باید نگاهی به قطعات و زمین های موجود بیندازید و گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. مزیت انتخاب زمین به صورت مستقیم از بازار Decentraland این است که می توانید زمین ها و قطعات مجاور را نیز ببینید و مجاورت با مناطق معروف و محبوب را نیز بررسی کنید. پس از انتخاب زمین مورد نظر، باید روی آن کلیک کنید و جزئیات مربوط به آن را بخوانید. در این قسمت اطلاعاتی از قبیل قیمت زمین (این قیمت بر حسب قیمت توکن MANA است) ، موجودیت و نام صاحب آن ارائه شده است. برای خرید قطعه زمین انتخابی باید روی گزینه “Buy ” کلیک کنید.

 

 • گام سوم: برای انجام خرید باید از اتصال کیف پول به حساب کاربری تان مطمئن شوید. در این صورت پس از تکمیل خرید و نهایی شدن آن، این قطعه زمین به عنوان یک NFT به کیف پول شما انتقال داده خواهد شد. درصورتی که کیف پول ندارید، می توانید کیف پول هایی مثل MetaMask  وTrust Wallet را دانلود کنید. به خاطر داشته باشید، هر کیف پولی که انتخاب کنید باید به مقدار کافی MANA یا اتریوم موجود داشته باشید. به علاوه برای پرداخت کارمزد تراکنش یا همان Gas Fee باید توکن اضافه نیز در کیف پولتان موجود باشد.
 • گام چهارم: پس از تکمیل خرید، باید LAND را در کیف پولتان تائید کنید. درصورتی که از کیف پول Trust Wallet استفاده می کنید در افزونه “Collectibles ”  و در صورتی که از کیف پول MetaMask استفاده می کنید در تب “NFTs” تائید عملیات را انجام دهید.
 1. upland ، دومین بازار خرید املاک و مستغلات مجازی

درحقیقت، Upland قصد دارد یک کپی دیجیتال از دنیای واقعی را بسازد. به همین دلیل، آنها از شهرهای معروفی در سراسر ایالات متحده، نیویورک، شیکاگو و لس آنجلس استفاده کرده اند. این طراحی به گونه ایست که شما دقیقا می توانید آن را دنیای مجازی بنامید، وارد آن شوید و دارایی های مورد نظرتان را مثلا از سانفرانسیکو بخرید. عملکردی دقیقا مشابه با گوگل مپ دارد. می توانید برای دیدن بهتر خیابان ها، زوم کنید و اگر قصد دارید یک دارایی را از طریق متاورس در سانفرانسیسکو بخرید، برای خرید اقدام کنید.

upland

 1. Cryptovoxel یک دنیای مجازی در اختیار کاربر

بازار سوم خرید املاک و مستغلات و مجازی، Cryptovoxel است. این گزینه نیز همانند دو بازار قبلی بسیار جذاب و هیجان انگیز عمل می کند. یک دنیای مجازی که می توانید ملک بخرید، هر چیزی که می خواهید بسازید، NFTهایتان را به نمایش بگذارید یا حتی بازی بسازید.

 1. Somnuim Space ، یک دنیای واقعیت مجازی جدید

گزینه چهارم برای خرید املاک مجازی، پلتفرمی به نام Somnium Metaverse Space است. در حقیقت، این پلتفرم هنوز در مرحله راه اندازی است و به صورت کامل توسعه داده نشده است. اما به نظر می رسد پلتفرمی منحصر به فرد باشد.

Somnuim Space

 1. Metaverse property، نخستین شرکت املاک و مستغلات مجازی جهان

به نظر می رسد گزینه پنجم همانند Decentraland، قدرت اجرایی بیشتری دارد، حجم زیادی از سرمایه گذاران و سرمایه را جذب کرده و خرید و فروش های بسیاری در این پلتفرم انجام می شود. در این پلتفرم می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید تا تمام املاک و مستغلات موجود برای خرید به شما نشان داده شود و با ارزانترین قیمت دارایی مورد نظرتان را بخرید.

Metaverse property

نتیجه؛ آیا خرید املاک و مستغلات مجازی، سرمایه گذاری مناسبی است؟

تا چندی پیش، بازار املاک مجازی فقط یک سویه بود. اما با سوق ناگهانی فیسبوک به سمت متاورس و تمرکزش بر Web 3.0 سرمایه گذاران به همه موضوعات متاورسی علاقه فراوانی نشان داده اند. از این رو، املاک و مستغلات مجازی می تواند یک مجموعه دارایی پرسود باشد، به ویژه برای سرمایه گذارانی که زودتر از دیگران وارد این حوزه شوند. اما مهم است که درست مثل هر سرمایه گذاری دیگری نباید بیش از آنچه تحمل ضررش را دارید سرمایه گذاری کنید.

در حالی که نمی توان رشد قابل ملاحظه املاک و مستغلات مجازی را انکار کرد اما به هر حال یک بازار نسبتا جدید است و سرمایه گذاران پیش از هر گونه اقدامی باید تحقیقات مناسبی در این خصوص داشته باشند.

 

سخن پایانی

وقتی نوبت به خرید زمین مجازی و یا حتی ارزهای دیجیتال یا NFT می‌رسد، سود به دست آمده از طریق آن‌ها به شدت تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. پس از بحران کرونا، بسیاری از تازه واردان به این اکوسیستم در حال بررسی راه جدیدی برای کسب درآمد هستند.

در حالی که برخی صرفاً سعی می‌کنند مقادیر زیادی پول به دست آمده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را ذخیره کنند. برای برخی ممکن است این تلاش بیهوده به نظر برسد، اما مردم هر روز میلیون‌ها ساعت را در دنیای مجازی سپری می کنند. تا زمانی که مردم باور داشته باشند چیزی ارزشمند است، ارزشمند باقی خواهد ماند.

برگرفته از:makeanapplike و cryptonews

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

 • رضا حاجتی پشت کوهی پاسخ

  2022/11/09 بعدازظهر 16:55

  ممنون از مطلب مفیدتون، راهنمایی خوبی بود حتما دقت کنید در خرید زمین متاورس به منطقه ای که قرارداره و قبل از اون راجب پلتفرمی که میخواین خرید انجام بدید تحقیق کنید.

   

ارسال دیدگاه

پانزده − 1 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت