کدام ورزش های بیشترین آسیب بدنی و جسمی را دارند؟

ترمیم-و-درمان-آسیب-های-ورزشی

 

ورزش اصولا باید منبع الهام و سلامتی و نشاط و تندرستی باشد, اما چه بسی افرادی که با ورزش کردن خود را ناقص کردند و برای همیشه سلامتی شان تحت شعاع قرار گرفته. آسیب و مجروح شدن در همه ورزش ها وجود دارد حتی در راه رفتن ساده هم اگر اشتباه انجام دهید ممکن است مجروح شوید. گرم کردن قبل از ورزش و سرد کردن پس از ورزش و دانستن حد و حدود قدرت بدن خود مهم ترین عوامل زمینه ای برای مجروح نشدن هستند.

اما بعضی از ورزش ها در دنیا هستند که معمولا آمار می گوید که تعداد بیشتری از افراد شامل مصدومیت می شوند در این مقاله به این ورزش ها می پردازیم. اما قبل ازآن باید بگوییم که با کارهای ساده ای همانند دویدن در سطح ناصاف و دارای شیب و برجستگی و سنگ خیلی ساده ممکن است پایتان پیچ بخورد و زمینگیر شوید. 

بوکس و ضربه های آسیب زای ورزشی - khabarme
بوکس و ضربه های آسیب زای ورزشی – khabarme

بدترین ورزش های انتخابی شما با شانس بالای مصدومیت

 

باشگاه بدنسازی :

بی شک اولین انتخاب ما این ورزش است البته فقط در ایران!! بعلت نبود تخصص بین به ظاهر مربی ها و اینکه هر کس مدت طولانی باشگاه رفته باشد و بدون آموزش تدریس خود را مربی می داند و در صدد کسب درآمد از این راه است. چه بسی دوره های کربوهیدرات و پروتئین و کراتین و قرص های تاریخ مصرف گذشته و بی نام و نشان و آمپول های تجویزی توسط یک شخص دلال که هیچ تخصصی ندارد و از صندوق عقب ماشینش این محصولات را درمی آورد و به جوانان بدنساز می فروشد. چی بسی کبدها و کلیه ها و معده هایی که با این مواد نارسا شده اند و حتی فرد را با خطر مرگ روبرو کرده اند. مهم ترین مشکل و آسیب باشگاه های بدنسازی نه خود ورزش کردن بلکه این شیادان تقلبی فروش است. 

اگر بدون این دوره های تقلبی و قاچاق بدنسازی را شروع کرده اید باز هم خطر در کمین شماست. هرکی که هیکل ورزشکاری دارد مربی نیست و در باشگاه های بدنسازی ایران بدترین خیانت ها به بدن های ورزشکاران انجام می شود!

آسیب های ورزشی دوچرخه سواری
آسیب های ورزشی دوچرخه سواری

رشته های دیگر آسیب زا در جهان :

فوتبال 

اسب سواری 

صخره نوردی و سنگنوردی

دوچرخه سواری 

بوکس

غواصی

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

پنج × پنج =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت