راه های فرار از پادگان | چگونه جیم فنگ شویم؟

غروب سرد سربازی - پادگان سوت و کور ایران - khabarme.ir

چرا می خواهید از سربازی فرار کنید؟!

اولا اگر به سن قانونی رسیده اید باید پی دو سال سربازی را به تنتان بمالید و اگر پسر هستید و سالم اولا خدا را شکر کنید و این را بدانید که در سربازی واقعا مرد می شوید و از لوسی و شلی و ولنگاری رهایی می یابید و صفت هایی مثل صبر و عزت نفس و شجاعت و تندوتیز بودن در شما تقویت می گردد.

زنان برای این به سربازی نمی روند که مورد شرعی دارند و بسیار ضعیف تر از مردان هستند و اصطلاحا النگوهایشان می شکند. باید تفاوتی بین مرد و زن باشد. شما وقتی یک سوسک در خانه تان میبینید مرد خانه آنرا می کشد یا زن خانه؟ وقتی عراق به ایران حمله کرد مردان گروه گروه به صف خط مقدم رفتند یا زنان؟ چند درصد رفتگران شهرداری مرد و چند درصدشان زن هستند و زباله ها را جمع و توی جوب ها و خیابان ها را جارو می زنند؟ زور بازوی مردان بیشتر است یا زنان؟ انصاف داشته باشید و جواب دهید. زنان ظریف تر هستند و هیچ گاه در کارهای خیلی سخت نمی توانند پابه پای مردان حرکت کنند. 

 

پس سربازی مال مرد است. اما چه کسانی سربازی نمی روند؟

تک فرزندها یا پسرهای اول خانواده که خرج خانه بر دوش آنان است یا پدر ندارند. پسرانی که معلولیتی دارند و باید در پزشکی قانونی این را اثبات کنند که دچار نقص ذهنی یا جسمی هستند و در خیلی از موارد آنها فقط معاف از رزم و نگهبانی می شوند که در این موارد خیلی ها مدارک پزشکی جعل می کنند یا خودشان را به خل و چلی می زنند. یکی از موارد دیگر که این دوران را کاهش می دهد آوردن کسری خدمت است. خیلی ها پدر جانباز و جبهه رفته دارند و دیده شده تا 15 ماه کسری خدمت گرفته اند!

بعضی ها هم با پروژه هایی که برای ارگان ها انجام می دهند کسری خدمت میگیرند. به غیر از پارتی بازی هایی که در خدمت سربازی انجام می شود یک راه دیگر فرار از خدمت و غیبت است که خیلی ها که توانشان می رسد پول می دهند و بعد از 8 سال خدمت آنرا می خرند. خیلی ها هم با ادامه تحصیل آنرا به تعویق می اندازند و بعضی ها با گرفتن پذیرش موقعیت تحصیلی از دانشگاه های خارجی و با قرار دادن وثیقه به خارج از کشور می روند. اما اگر وارد خدمت شدید بهتر از شل کنید و از آن لذت ببرید چون بعد از خدمت دلتان برای آن زندگی بی دغدغه تنگ می شود.

سیم زدن اصطلاحی است که سربازان در پادگان می دانند چیست و باید از سیم های خاردار عبور کنید و مدتی دور از پادگان باشید. گرفتن انواع مرخصی ها به هزار و یک علت نیز از دیگر راه های دور شدن از پادگان است. اما بهترین راه دوست و رفیق شدن با فرمانده است. اینجوری نه شما نگهبانی می دهید و مرخصی هم بیشتر می روید. یکی دیگر از راه های کم کردن سختی های خدمت نفوذ به بخش اداری هر پادگانی است. در اداری هر بخشی خصوصا قرارگاه است که مقرر می شود چه کسی نگهبان بایستد و چه کسی مرخصی برود. اگر شما مسئول اداری باشید راحت برای خود تشویقی و مرخصی رد می کنید. 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

4 + 1 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت