بهترین و بدترین اتفاقات ایرانی

غروب سرد سربازی - پادگان سوت و کور ایران - khabarme.ir
iran

سالهاست ایرانیان رنگ خوش زندگی را به خود ندیده اند و اتفاقات بد پی در پی پشت سر هم برای آنان اتفاق می افتد و آخرین آن هم که بیماری کرونا بود که نه تنها ایران بلکه کل جهان را دچار حادثه کرد و صنعت گردشگری را به صفر درصد نزدیک کرد!. شاید به نوعی برای ما بدترین نباشد که این دفعه کل دنیا دچار اتفاق بد شده و دیگر ما در دنیا تنها نیستیم! شاید تنها نکته مثبت این اتفاق همین باشد! همیشه همه ناظر حوادث بد در ایران بودند!
اگر بخواهیم کمی فکر کنیم کمتر اتفاق خوب ملی را می توانیم به خاطر بیاوریم و چند سال است که برای ایران فقط اتفاقات بد می افتد و همگی ناراضی اند و شاکی؛ اما نکته اینجاست که در میان اتفاقات پی‌درپی بد و بدتر اگر هیچ اتفاقی نیفتد باید از آن خوشحال باشیم و اگر معمولی باشیم باید از آن حالت لذت ببریم!! اخیرا تعداد اتفاقات بد بسیار زیاد شده است. طی چند سال اخیر اگر مرور کنیم با ورود شبکه‌های اجتماعی شما چه بخواهید چه نخواهید اخبار بد را در کسری از ثانیه دوروبرتان خواهید یافت.

بدترین اتفاقات ایران
بدترین اتفاقات ایران

قدم اول برای کم کردن این اخبار بعد آنفالو کردن پیج ها و سایت های همچون “من و تو” , “بی بی سی فارسی” و هر سایت و صفحه زرد بی محتوا با تیترهای جنجالی اغراق‌آمیز درباره افراد پوچ و بی محتوا و بی شخصیت همچون ساشا سبحانی و امیر تتلو و پویان مختاری و ندا یاسی و امثال این اراذل و اوباش اینستاگرامی و اینترنتی و مجازی است. یکبار امتحان کنید! شک نکنید و همه را آنفالو کنید . مطمئن باشید هیچ چیزی را از دست نمی دهید. ما بشما قول شرف می دهیم! حتی میتوانید مدتی اینستاگرام خود را آنیستال کنید!
شما باید به عقل خود و فکر خود و حافظه خود احترام بگذارید شما با مغز خود در روز نهایتاً می توانید 200 تصمیم مهم بگیرید که آیا این موضوعات را جزو موضوعات مهم زندگی تان قرار دهید یا ندهید! مثلاً ویدیو لایو دعوای دو شاخ اینستاگرامی را ببینید یا نبینید و حافظه خود را پر کنید. اگر شما از صبح شروع به دیدن این موضوعات پوچ و بی نتیجه بکنید, دیگر انرژی و نیرویی برای مغزتان برای تصمیم گیری برای موضوعات مهم و اساسی زندگی تان نمی ماند و باید با آنها خداحافظی کنید! پس در درجه اول باید این پیچ ها و صفحات مجازی را از زندگی تان حذف کنید.
اما محدود اتفاقات خوبی که در در چند سال اخیر برای ما افتاد رئیس جمهور نشدن آقای رئیسی و رئیس جمهور شدن آقای روحانی بود که انتخاب بین بد و بدتر بود و بدتر نشدن اوضاع خودش خبر خوب بود! هرچند آقای روحانی هم مملکت را آخر به باد داد! سایر اتفاقات خوب در ایران معمولاً اتفاقات ورزشی یا مدال گرفتن ورزشکاران یا پیروزی تیم فوتبال مورد علاقه ما هست! بعضی از مناسبت ها همانند عید نوروز و تعطیلات و مسافرت ها برای ما خوشایند و اتفاقات خوب حساب می شوند.

 

Events-badtarin etefaghat iran
Events-badtarin etefaghat iran

پس شما می توانید برای خودتان اتفاق های خوب را ایجاد کنید. باید یاد بگیرید که از کوچکترین لحظات خوب زندگی لذت ببرید و آنها باعث شادی هرچند موقت شما شوند.
ما هرچه فکر کردیم اتفاقات خاص خوبی به صورت عمومی برای ایران پیدا نکردیم. اما اکثر آن اتفاق ها اتفاق هایی بود که خودمان برای خودمان ایجاد کرده بودیم. مثلاً کسی به کلاس یوگا رفته و شروع کرده به ورزش کردن و حالش بهتر شده یا فردی برای خودش یک کامپیوتر خرید و با آن مقاله نویسی می کند و پول در می آورد و این یک اتفاق خوب برای او است یا کسی به کلاس برنامه نویسی سی شارپ رفته و دارد برنامه نویسی را انجام می‌دهد و از آن لذت می‌برد و این یک اتفاق خوب برای او محسوب می شود اما اتفاقات بد تا دلتان بخواهد در ایران داشته ایم. از زمان انقلاب و 8 سال جنگ و خونریزی تا هجوم داعش و جنگ های اطراف ایران و وجود سایه جنگ بر ایران تا تحریم های 40 ساله و فقر ملت ایران و بی لیاقتی مسئولین و اختلاس های هزار میلیاردی و اخبار نابودی حیوانات و جنگل ها و همین چند سال قبل و حادثه پلاسکو و سپس حادثه سانچی و سقوط یک هواپیما در جنوب ایران در بین کوه های پربرف و همین سال اخیر شهادت حاج قاسم سلیمانی و حمله به آمریکا در عراق و سپس زدن هواپیمای مسافربری خودی با موشک و کشته شدن جان های بسیاری در این حوادث از جمله این اتفاقات است!

 

fnjvdk hjthr shg 98 - بدترین اتفاق سال 1398
fnjvdk hjthr shg 98 – بدترین اتفاق سال 1398

سال پیش اگر یادتان بیاید بنزین‌ گران ‌شد و اعتراضات سراسری در ایران شکل گرفت و صدها نفر در آن کشته شدند و این اعتراضات مرتباً ادامه داشت و حتی اینترنت در ایران یک هفته قطع بود و این ها چه تاثیراتی بر روحیه مردم گذاشت. گران شدن همه چیز مثل خودرو و خانه و اجناس و سکه و طلا و دلار خصوصاً همگی عوامل اخبار ناخوشایند بودند.
دلار از ۴۰۰۰ تومان به ۲۰ هزار تومان رسید و همین امروز ۱۸ هزار تومان قیمت دارد این افزایش بیش از ۴ برابری و نزدیک ۵ برابری چه بلایی سر زندگی ها آورد ثروت مردم یک چهارم شد و خیلی ها با مشکلات فراوانی روبرو شدند. این مقاله راجع به اخبار خوب بود اما به اخبار بد تبدیل شد!

 

سیل در نوروز سال 1398 و بدبختی مردم ایران
سیل در نوروز سال 1398 و بدبختی مردم ایران
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

مرورگر دائمی

iran - 5/10

خلاصه

بهترین و بدترین اتفاقات ایرانی سالهاست ایرانیان رنگ خوش زندگی را به خود ندیده اند و اتفاقات بد پی در پی پشت سر هم برای آنان اتفاق می افتد و آخرین آن هم که بیماری کرونا بود

5 متوسط!

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

پنج − یک =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت