دروغی به نام کاهش قیمت خودرو !

قیمت روز خودرو در ایران

هفته ها و ماه هاست که در سایت های مختلف وعده کاهش قیمت خودرو و حتی سایر چیزها همانند خانه را میبینیم و این تیتر ها تصمیم ما را برای خریدن خودرو عقب می اندازد اما واقعیت این است که آن چنان مافیای قوی ای به وسعت کل ایران در این بازار رسوخ کرده که امکان اصلاح آن و امید به ارزان شدن قیمت ها امیدی بسیار واهی و بیهوده است. 

 

خرید و فروش ماشین

 

ارزان شدن قیمت خودرو وقتی خودروساز هم آنرا نخواهد و رقیبی در کشور برای خود نبیند که بخواهد در کیفیت و قیمت با آن رقابت کند و با توجه به هزینه گمرکی خودروی وارداتی که باعث می شود قیمت یک خودرو چندین برابر همتای آن در خارج از کشور باشد باعث شده خودروساز نه تنها کیفیت محصولات خود را افزایش ندهد بلکه روز به روز قیمت آن را به بهانه تنظیم بازار بالا ببرد و حتی در اقدامی کثیف وسایل جانبی خودرو را سرقت کند! بله  کم کردن زه ماشین پراید و سنسور عقب و ضبط و ترمز دیسکی پژوی 206 از این نمونه دزدی ها هستند تا در بازار آزاد فروخته شوند. خودروسازی که با مردم خودش این چنین می کند و به فکر این کم فروشی هاست و دولت هم هیچ کاری با او ندارد چگونه می خواهد چرخ صنعت کشور را بچرخاند؟؟ خودروسازی ها شده اند عامل میلیاردر شدن چند نفر معدود و بدبخت شدن و کشتار میلیون ها مردم در جاده ها.

 

قیمت های ماشین ها _ وعده سرخرمن
قیمت های ماشین ها _ وعده سرخرمن

 

تا کی این جریان می خواهد ادامه داشته باشد و خودروساز بر مردم سوار باشد خدا می داند. در همه جای دنیا خودروساز ناز مشتری را می کشد و با دادن خودرور بصورت اقساط بی سود و طولانی یک خودرو را در ارزان ترین حالت ممکن و حتی شاید گفت بصورت هدیه به مشتری می دهد . اما در ایران خودروساز برای مردم ناز می کند و خودرو را یک یا دوسال دیر می دهد و اصلا شاید ندهد یا بگوید بیایید بجایش پراید ببرید!!!!

 

تیتر های سایت ها در مورد ارزان شدن خودرو
تیتر های سایت ها در مورد ارزان شدن خودرو

 

وعده کاهش قیمت ماشین که بارها داده شده هم کار دلالان خودرو و مافیاست. در کشوری که مردمش به خودرو بعنوان یک سرمایه برای کم نشدن ارزش پولشان نگاه می کنند نباید هم انتظار دیگری داشت. مشکل از فرهنگ ماست. بگذریم ؛ کاهش قیمت خودرو ها در حد یکی دو میلیون تومان همیشه بعد از افزایش چند ده میلیونی خودرو انجام میگیرد و یک عملیات روانی است. مثلا پراید 7 میلیونی به قیمت 50 میلیون تومان رسیده .

 

قیمت تمام شده پراید
قیمت تمام شده پراید

اگر فرض کنیم 20 میلیون تومان قیمت واقعی آن است که نیست یعنی در یک سال 30 میلیون تومان گران شده و این همان چند ده میلیونی است که ما میگوییم. حالا قیمت آن را می آیند موقتا با 45 میلیون تومان پایین می آوردند و در تمام سایت ها و روزنامه ها تیتر می زنند “قیمت خودرو ارزان شد” یا “شوک بزرگ کاهش قیمت خودرو! ” یا “همین امروز ماشین بخرید تا ارزان است!” یا “ارزانی وحشتناک قیمت خودرو!”.

 

نظرات مردم در رابطه با گرانی خودرو
نظرات مردم در رابطه با گرانی خودرو

 

این چنین است که شما در عرض یکسال 25 میلیون تومان پول بیشتری روی این خودرو که ارزان ترین در بازار است می پردازید و این یعنی نقشه بلند مدت خودروساز برای مردم. اگر الان دلار ارزان شود این یعنی همدستی دولت و خودروساز بصورت بلند مدت برای خالی کردن جیب مردم! الا تعلمون ؟!

 

وعده های مدیرعامل سایپا
وعده های مدیرعامل سایپا

 

وعده های این عضو سایپا را بخوانید! آن 48 هزار خودرو چه شد ؟؟؟نرخ نیمایی چه شد ؟؟ فقط دروغ و دروغ و وعده های سرخرمن!! رییس اتحادیه فروشندگان را ببینید چه گفته! هر دم از این باغ خبری می رسد!!!

 

خبر کاهش قیمت ماشین
خبر کاهش قیمت ماشین

 

ببینید چطور در سایت ها پر می کنند که خودرو ارزان شده! اما واقعیت را مردم میبینند. وقتی میخواهند خودرو را بخرند. حتی نمایندگی های دولتی هم خودرو را به همان قیمت بازار می فروشند. البته اگر بفروشند! زیرا این خودرو ها به دست مردم نمی رسند. در سبدهای دلالان رفته و در انبار ها و پارکینگ ها خاک می خورند!

 

خبر کذب ارزان شدن ماشین
خبر کذب ارزان شدن ماشین

 

سایت ایران خودرو را ببینید! تا حالا چندبار با این صحنه مواجه شده اید؟؟ بنده شخصا ساعت 10 روز شنبه که پیش فروش آغاز می شد وارد سایت شدم و دقیقا ساعت 10 و 30 ثانیه با این صحنه مواجه شدم. این یعنی یا مردم خیلی سرت عملشان بالا است یا اصلا خودرویی در کار نیست. یک دلال با ربات یا هرگونه دیگر تمام خودرو ها را یکباره برمیدارد!

 

 

عدم موجودی فروش اینترنتی ایران خودرو
عدم موجودی فروش اینترنتی ایران خودرو

 

قوانینی هم در نظر گرفته شده است اما گویا آنها دور زده می شوند و تاحالا از مردم عادی کسی نتوانسته از این سایت خرید کند. شاید هم دلال ها هزاران کارت ملی جعل کرده اند یا اجاره کرده اند برای خرید خودرو و سودهای میلیونی!

 

بخش نامه فروش ایران خودرو
بخش نامه فروش ایران خودرو

 

در این بخش نامه ایران خودرو میبینید که قیمت ها چقدر بالا هستند و این دیگر چه پیش فروشی است؟؟؟ همین قیمت های گران که اخیرا خودروسازها پیش گرفته اند هم خودرو به مردم عادس نمی رسد!! انگار می خواهند مردم را عادت به چیزی دهند.

 

آگهی فروش ایران خودرو
آگهی فروش ایران خودرو

 

این هم از اخبار کذب دیگر ارزان شدن خودرو آن هم با جدول!!

 

اخبار کذب سراشیبی قیمت خودرو
اخبار کذب سراشیبی قیمت خودرو

 

منتظر باشید تا ارزان شود مثل همین یک دو پنج ده بیست چهل سالی که منتظر بودید و فرهنگ آن را برای شما جا انداخته اند! همانطور که منتظر بودید روحانی دلار 4000 تومانی را 1000 تومان بکند. همانطور که منتظر بودید احمدی نژاد ایران را گلستان کند! همانطور که منتظر بودید دلار 4000 تومانی 5000 تومان نشود و 12000 تومان نشود و 20000 تومان نشود و وقتی از 20 تومان به 12 تومان رسید شادی و خوشحالی کردید و جشن گرفتید!

 

تیتر های سایت ها در مورد ارزان شدن خودرو
تیتر های سایت ها در مورد ارزان شدن خودرو

 

قیمت خودرو هنوز حباب دارد!! چند سال است که اسم این حباب را می شنوید؟! آیا این حباب است یا بلوکی سیمانی و محکم تر از فولاد؟!! جنس این حباب قیمت ها از چیست؟!!

 

خبر حباب قیمت خودرو
خبر حباب قیمت خودرو
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

یازده + 12 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت