آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

خبرگزاری ایرنا
آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

 

ایرنا در توئیتر نوشت : آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن را انجام داده اند. مقایسه پیشرفت ایران و ژاپن از لحاظ سیاسی , اقتصادی و غیره ….

مقایسه تطبیقی دو کشور می گوید که ایران بیش از اندازه کارمند دارد که کار مفید خاصی هم انجام نمی دهند و بخش تولید کمتر کسی را جذب خود می کند و این تقصیر دولت ها است. تفاوت تحصیل در ایران و ژاپن نیز می گوید که ایران از دانسجویان بیشتری برخوردار است و از آنان بخوبی استفاده نمی کند. مقایسه صنعت ایران و ژاپن که اصلا کار بیهوده ای است!!!

تفاوت مدیریت ایرانی و ژاپنی تفاوت میان تن پروری و کار بیش از اندازه است. مدیریت درست و عدم مدیریت. چون مدیران ما خود آموزش ندیده اند و فقط بر اساس آشنایی و رابطه و زدوبند مدیر شده اند. 

مقایسه مدارس ایران و ژاپن می تواند مقایسه جالبی باشد. از کارهایی که کودکان ژاپنی در مدرسه یاد میگیرند احترام به همه و تمیز بودن و تمیز کردن محیط جامعه و ورزش کردن هر روز است!

مقایسه پیشرفت ایران و ژاپن در 50 سال گذشته اصلا غیرقابل مقایسه است. ما فقط درجا زدیم و آنها جلو زدند و به قطب صنعت جهان تبدیل شدند.  فرهنگ ژاپن و ایران هر دو غنی و پیشینه کهنی دارد اما مدیریت کشور آنها بسیار قوی تر است.

زندگی نامه مکارم شیرازی بسیار خواندنی است و سایت مکارم شیرازی سوالات شرعی را پاسخ می دهد.

مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن
مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

 

صفحه توئیتر ایرنا :

صفحه توییتر ایرنا
صفحه توییتر ایرنا
بیشتر بخوانید  اعلام مقصران حادثه دانشگاه علوم تحقیقات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت