آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

خبرگزاری ایرنا
آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

 

ایرنا در توئیتر نوشت : آیت الله مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن را انجام داده اند. مقایسه پیشرفت ایران و ژاپن از لحاظ سیاسی , اقتصادی و غیره ….

مقایسه تطبیقی دو کشور می گوید که ایران بیش از اندازه کارمند دارد که کار مفید خاصی هم انجام نمی دهند و بخش تولید کمتر کسی را جذب خود می کند و این تقصیر دولت ها است. تفاوت تحصیل در ایران و ژاپن نیز می گوید که ایران از دانسجویان بیشتری برخوردار است و از آنان بخوبی استفاده نمی کند. مقایسه صنعت ایران و ژاپن که اصلا کار بیهوده ای است!!!

تفاوت مدیریت ایرانی و ژاپنی تفاوت میان تن پروری و کار بیش از اندازه است. مدیریت درست و عدم مدیریت. چون مدیران ما خود آموزش ندیده اند و فقط بر اساس آشنایی و رابطه و زدوبند مدیر شده اند. 

مقایسه مدارس ایران و ژاپن می تواند مقایسه جالبی باشد. از کارهایی که کودکان ژاپنی در مدرسه یاد میگیرند احترام به همه و تمیز بودن و تمیز کردن محیط جامعه و ورزش کردن هر روز است!

مقایسه پیشرفت ایران و ژاپن در 50 سال گذشته اصلا غیرقابل مقایسه است. ما فقط درجا زدیم و آنها جلو زدند و به قطب صنعت جهان تبدیل شدند.  فرهنگ ژاپن و ایران هر دو غنی و پیشینه کهنی دارد اما مدیریت کشور آنها بسیار قوی تر است.

زندگی نامه مکارم شیرازی بسیار خواندنی است و سایت مکارم شیرازی سوالات شرعی را پاسخ می دهد.

مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن
مکارم شیرازی: مقایسه ایران و ژاپن

 

صفحه توئیتر ایرنا :

صفحه توییتر ایرنا
صفحه توییتر ایرنا
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

18 − 16 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت