چگونه باید قهوه را کنار بگذاریم؟

انواع قهوه خوشمزه بر روی ساعت

 

از مضرات و معایب قهوه همین بس که افزایش کافئین در خون باعث تپش قلب و افزایش فشار خون و بالا رفتن استرس و اضطراب در فرد می شود. بعضی افراد به قهوه حساسیت دارند و با مشورت پزشک بایستی که قهوه را کنار بگذارند. ترک قهوه باعث بازگش بدن ایشان به شرایط نرمال می گردد. البته از حق نگذریم که تعدادی از افراد به قهوه وابسته هستند و هر روز باید آنرا دریافت کنند. این افراد می توانند با کم کردن میزان قهوه ای که می نوشند آنرا کنترل کرده و از ضرر های احتمالی آن جلوگیری کنند.

 

Benefits-of-drinking-coffee
Benefits-of-drinking-coffee

قهوه که از گیاه خاصی تهیه می شود دارای آنتی اکسیدان های فراوانی است و نوشیدن گهگاه آن باعث سلامت فرد نیز می گردد اما نوشیدن بیش از اندازه و بدون کنترل قهوه برای سلامتی بسیار مضر است. پس باید دقت داشته باشید که با میزان نرمال این ماده برای شما مفید است. بعضی از افراد معده حساسی دارند و با نوشیدن قهوه معده آنها بهم می ریزد و ترش می کنند یا دچار تجربه تلخی از قهوه می شوند؛ پس در جواب اینکه “آیا باید قهوه را کنار بگذاریم؟” باید گفت که همه چیز بستگی به شرایط و بدن شما و حساسیت و وابستگی شما به قهوه دارد.

 

قهوه با کف مخصوص
قهوه با کف مخصوص

 

قهوه , نسکافه , کاپوچینو , لاته , ماکیاتو و سایر انواع این نوشیدنی های گرم دارای مقدار مشخصی قهوه هستند و هر کدام ممکن است تلخ تر یا شیرین تر باشند.

 

beans coffee

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

هشت + 10 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت