6 ابزار برای ساختن خوشحالی و موفقیت و تندرستی

Welcome to Success. Highway Road Sign

چگونه خوشحال و تندرست باشیم؟

 

آیا اغلب احساس تلف کردن زمان روزانه خود بدون انجام دادن کارها و وظایف لیست روزانه خود را بدون دستیابی به پیشرفتی دارید؟
شما تنها نیستید!
بعنوان یک رئیس شرکت, مدیرعامل, یک پدر, یک پسر, یک همسر و یک دوست من میدانم که این چه حسی است!
گویا روی چرخ همستر به سرعت می دوید و به هیچ چیز نمی رسید و هیچ چیز عایدتان نمی شود. و در آخر هفته ها به اهداف آن هفته می نگریم که به هیچکدام نرسیدیم!
تا زمانیکه شما هرج و مرج را کنترل نکنید, نمی توانید نحوه پاسخ به آن را عملی کنید. اگرچه راه حل آسانی برای خوب نگهداشتن وضعیت زندگی در دنیای امروزه وجود ندارد چیزهایی وجود دارند که ما با انجام دادن انها می توانیم اولویت هایمان در زندگی را بازیابی کنیم و کارهای پراهمیت را انجام دهیم.
ما به این ابزارها “غلبه ذهن بر لحظات” می گوییم. تمامی این ابزارها شما را مطمئن میسازند که شما طبق برنامه ریزی پیش می رویدو زندگی تان باهدف است.
غلبه ذهن بر لحظه یعنی اینکه تمام تصمیماتی که شما در حالت عادی ناخواسته میگیرید را هوشیارانه و با انتخاب بگیرید.
یعنی باید این سوال را متوقف کنید که “آیا این روش فکر کردن و رفتار من را به نتیجه می رساند یا نه؟”
چند ابزار تست شده برای ساختن انعطاف پذیری , شادی و موفقیت را بشما معرفی می کنیم. البته همه آنها وقتی کار می کنند که تمرین و تکرار شوند.

 

1- طرز تفکر

اعتقاد ما درمورد خودمان , و داستان هایی که ما از خودمان بر اساس آن باورها تعریف می کنیمبر شادی و روابط ما تاثیر مستقیم دارند. یک طرز تفکر ثابت و یکنواخت و بی انعطاف ما را از پیشرفت و رشد بازمیدارند. طرز تفکر پیشرفته یعنی باوری که اعتقاد دارد ما می توانیم در مواجهه با چالش های پیش رو در زندگی , تغییر و رشد کنیم!
طرز تفکر رشد یافته شما را از این فکر که شادی نتیجه عملکرد شما است آزاد می سازد و بشما اجازه می دهد پیشرفت خود را قابلیت خود برای رشد اندازه گیری کنید.
هنگامیکه شما این کار را بکنید, در واقع شروع به تغییر نگاهتان از منفی به مثبت می کنید یعنی به شکست هایتان به چشم یک نشانه ای که برای بهتر شدن نیاز دارید نگاه می کنید و این درمقابل دیدن آن شکست به عنوان نابودی و تمام شدن کار است!
چه داستانی در مورد خودتان تعریف می کنید؟ اگر آنها شما را به سمت اهدافتان رهسپار نمی کنند, وقت آن رسیده که داستانی تازه از خودتان بر پایه توانایی هایتان بسازید.

 

صمیمیت دوستانه_resilience-training
صمیمیت دوستانه_resilience-training

2- مثبت اندیشی

تحقیقات دانشمندان تایید کرده که هنگامیکه ما به زندگی به چشم مثبت نگاه کنیم , احتمال لذت بردن روحی و فیزیکی و سلامت نیز بیشتر است. با توجه به 17 تحقیق مختلف, کارآفرینانی که یک چشم انداز مثب اندیشانه را در طول کارشان نگه می دارند رنک و رده بهتری در رسیدن به اهدافشان دارند. چه در سود و چه در رشد کسب و کار. مثبت اندیشی , پوشیدن فقط لباس گران قیمت و داشتن عکس با ماشین های لوکس نیست, بلکه مربوط به انتخاب برخورد شما با حوادث در طول زندگی است. اتفاقات مزخرف هر روز برای افراد خوب پیش می آیند. چگونگی انتخاب ما برای درس گرفتن از این اتفاقات و تجربیات یک فاکتور بسیار اساسی برای تشخیص انعطاف پذیری ما است.

 

3- شکرگذاری

شکرگذاری مفهومی خیلی در ارتباط تنگاتنگ با مثبت اندیشی یا Optimism است که به ما کمک می کند بر روی عوامل مثبت تمرکز کنیم. شکرگذاری به نوعی ما را در محیط مثبت نگه می دارد و از فکرهای منفی دور می کند. شکر کردن با حس تندرستی و سلامت ما بسیار مرتبط است و افسردگی را کم و حس خوب ما را افزایش می دهد و روابط ما را مستحکم تر می کند.

 

چکار باید بکنیم تا موفق شویم؟؟
چکار باید بکنیم تا موفق شویم؟؟

4- ارتباط

همانند مثبت اندیشی و شکرگذاری , ارتباط با دیگران شما را در محیط مثبت نگه می دارد و صدالبته به تندرستی و سلامت شما کمک می کند. تخلیه بار روانی یکی از مزیت های ارتباط با دیگران است. فقط حرف زدن در هر زمینه باعث تمدد اعصاب می شود. یک تحقیق نشان می دهد که تنهایی سم است! تنهایی حتی از سیگار کشیدن و فشار خون بالا نیز بدتر است! مردمی که با خانواده و دوستان بیشتر ارتباط دارند , شادتر , سلامت تر و دارای عمر طولانی تری از مردم دارای روابط محدود هستند. هشت دهه مطالعات تحقیقی نشان داده است که ارتباط یکی از مهم ترین فاکتورهای سلامت بدن است. این عامل حتی بر روی سلامت مغز در پیری نیز اثرگذار است.

 

5- شوخ طبعی

یافتن راه های خندیدن در چالش ها , محیط های استرس زا و حتی اتفاقات ناگوار راهی برای انعطاف انسان ها در برابربدشانسی ها و مقابله با آنان است.
شوخ طبعی باعث افزایش توانایی و آمادگی ما برای مقابله با ترس هایمان می شود. خلاقیت و تطبیق پذیری از دیگر مزایای حس طنز هستند .توانایی خندیدن در موارد بحرانی عامل پوشش دادن درد یا ترس است. این عاملی برای تفکیک نگاه منفی یا مثبت به قضیه است.

 

6- سرویس دهی و خدمات رسانی

یک فرضیه وجود دارد و آن این است که سودی که سرویس دهنده دریافت می کند از سودی که سرویس گیرنده دریافت می کند بیشتر است! پس از حمله تروریستی در نیوزیلند که به کشته شدن 51 نفر انجامید, یک مطالعه صورت گرفت و نشان داد که کمک کنندگان که برای بازماندگان حادثه خانه و غذا و لباس تهیه کردند باعث بهتر شدن زندگی آن افرادی شدند که کمک رسان بودند! یعنی کسانیکه خود را در غم دیگران بصئرت عملی شریک کردند بعدا با موفقیت هایی روبرو شدند که تاحالا آنها را تجربه نکرده بودند.

جاده موفقیت از کجا رد می شود؟

کنترل را در دست بگیرید.

 

تنها راه حل خلاص شدن از آن چرخ همستری که اول اشاره کردیم این است که شما کنترل زندگی را بدست بگیرید و افسار آن را بکشید و اجازه ندهید او شما را کنترل کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

مرورگر دائمی

امتیاز این مقاله - 10/10

خلاصه

طرز تفکر , مثبت اندیشی , شکرگذاری , ارتباط , شوخ طبعی , سرویس دهی و خدمات رسانی ابزارهای ساختن خوشحالی و موفقیت و تندرستی در زتدگی انسان ها هستند و در زندگی بکار می روند.

10 شگفت انگيز!

یک دیدگاه

  • محمدعلی صفویان پاسخ

    2020/04/30 بعدازظهر 12:17

    اینا همش تئوریه در عمل هیچکودوم در عمل جواب نمیده پیشرفت بدون پول میسر نیست دوستان عزیز

     

ارسال دیدگاه

16 + هفده =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت