کشف جدید محققین: در معرض آفتاب باشیدتا باهوش تر شوید!

اخبار بروز علمی؛فرهنگی؛تکنولوژی

خبرمی: تماس کنترل شده با نور ماورای بنفش خورشید به دلیل اینکه باعث افزایش تولید نوعی انتقال دهنده عصبی بنام گلوتومات در بدن می شوند , توان و کارایی مغز را افزایش می دهد.

همانطور که می دانید همیشه گفته شده که نباید زیاد زیر نور آفتاب قرار بگیریم و چین و چروک ها و کک و مک های روی صورت از عوارض تماس با نور مستقیم خورشید است.
از طرفی ندیدن نور خورشید نیز باعث صدماتی جبران ناپذیر به بدن انسان همانند ضعف در اسکلت بندی بدن و استحکام استخوان ها می شود.
تماس نور خورشید با پوست انسان باعث ایجاد ویتامین D می شود. پس با داشتن اعتدال و زمانی کنترل شده در روز می توان نهایت استفاده از آن را برد و آسیبی نیز ندید!
حتی میزان بسیار اندک ماورا بنفش می تواند باعث افزایش هوش شما شود و یادگیری و قدرت حافظه شما را بهبود بخشد!
محققان روی موش ها این آزمایش را انجام دادند و میزان زیاد این اشعه کشنده و میزان کم آن مفید بود. پس افراط نکردن کلید و مرز بین ضرر و سود نور خورشید است.
اشعه ماورای بنفش یا UV بدلیل دخالت در تولید مولکول های اسید اوروکانیک که وارد مغز می شوند و با رها کردن گلوتومات , نورون های گلوتامینرژیک را فعال می کنند در نهایت باعث بهبود یافتن یادگیری و حافظه می شوند.
آندرج اسلومینسکی , درماتولوژیست از دانشگاه آلاباما , ارتین اشتین هاف از مرکز مهندسی پزشکی دانشگاه دوبلین و دانشمندان دانشگاه علوم و تکنولوژی چین کسانی هستند که روی این تحقیقات کار کرده اند و به این نتایج رسیده اند.

 

پس فراموش نکنید که هر روز باید به میزان کمی مثلا ده دقیقه آفتاب بگیرید و در زیر آفتاب بایستید!

آنتی اکسیدان چیست و چه بخوریم که آن را داشته باشد؟

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

7 + 14 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت