برای رهایی از تنبلی از قانون اول نیوتن استفاده کنید!

Sir_Isaac_Newton_by_Sir_Godfrey_Kneller,_Bt
با قوانین نیوتن زندگی خود را شیرین کنید!

 

شاید الان چشم هایتان کمی گرد شده باشد یا با خود بگویید قانون اول خدابیامرز نیوتن چه ربطی به تنبلی دارد؟!
در ادامه متوجه خواهید شد! اصولا انسان موجودیست که تمایلات و غرایض حیوانی زیادی دارید.
غذا خوردن, جماع و رابطه جنسی, صفات زشت همچون حسودی و غرور , عادات زشت و از وجوه حیوانی انسان ها هستند.
در مقابل عادات خوبی هستند که بخش الهی و آسمانی انسان را شکل می دهند. صفات نیک کمک کردن به همنوع , بخشش , فداکاری و …. از آن جمله اند.
کارهای خوبی همانند ورزش کردن با عاملی همچون تنبلی مورد تهدید قرار می گیرند و این چنین می شود که خیلی از افراد ورزش نمی کنند و در عوض بجای آن عادات ناروا همچون حضور مداوم در فست فودها را بصورت مکرر و روزانه انجام می دهند.
اما قانون اول نیوتن چه می گوید؟!
فیلسوفان کهن بر این باور بودند که اجسام در حالت طبیعی ساکن هستند و برای اینکه یک جسم با سرعت یکنواخت به حرکت خود ادامه دهد باید پیوسته نیرویی بر آن وارد شود, در غیراین صورت به حالت «طبیعی»خود برمی‌گردد و ساکن می‌شود. اما نیوتن با قانون خود این باور تغییر داد:

 

قانون اول: یک جسم ساکن تا وقتی نیرویی به آن وارد نشود (برآیند نیروهای وارد به جسم صفر باشد) ساکن می ماند! یک جسم متحرک تا وقتی نیرویی به آن وارد نشود متحرک می ماند و در مسیر مستقیم با شتاب صفر حرکت می کند یعنی سرعت آن زیادتر و کمتر نمی شود!

 

به این قانون، قانون لختی یا اینرسی , Inertia نیز می‌گویند. حال این قانون چه کمکی به ورزش کردن ما یا تنبل نبودن ما می کند؟!
کمی دقت کنید فرض کنید دلتان می خواهد به باشگاه بروید و ورزش کنید و بدنی سالم و ورزیده داشته باشید , اما تنبلی اجازه نمی دهد. در واقع شما ساکن هستید و بخاطر اینرسی سکون تمایل به سکون بیشتر دارید و نمی توانید شرایط خود را تغییر دهید.
همیشه سخت ترین بخش یک عمل شروع و حرکت اولیه است و انرژی بیشتری می طلبد!
با هر جان کندنی است خود را به سمت باشگاه بکشانید و با زجر فراوان تمرین کنید. حتما بدن درد سختی میگیرید. اما همانند خوردن یک داروی تلخ , این جام زهر را بنوشید و جلسه دوم را به جلسه اول بچسبانید! جلسه سوم و چهارم و همینطور ادامه دهید…..
پس از مدتی میبینید که درحال حرکت هستید و اگر اتفاق خاصی نیفتد یعنی نیرویی شما را متوقف نکند شما به راهتان ادامه می دهید و اینرسی حرکتی دیگر مانع از توقف شما می شود.
از آن به بعد شما به طور خودکار به باشگاه می روید و توقف یا نرفتن به باشگاه بشما حس بدی می دهد و عذاب وجدان می گیرید!!!

حال یکبار دیگر این دو موقعیت را با هم مقایسه می کنیم:
موقعیت A : شما در خانه خوابیده اید و فکر رفتن به باشگاه نیز برای شما عذاب آور است. فکر رفتن به باشگاه را مغز شما منتفی می کند! (سکون)
موقعیت B : شما هر روز به باشگاه می روید و نمی توانید نروید! اگر یک روز را ازدست بدهید عذاب وجدان میگیرید و باشگاه رفتن حس خوبی بشما می دهد. (حرکت)

فکر می کنم الان کاملا برای شما روشن شده است که چگونه قانون اول نیوتن می تواند به انجام کارهای مفید کمک کند!!!
پس همین امروز دست بکار شوید و تکانی به زندگی خودتان در انواع زمینه ها از جمله ورزش و سلامت بدهید و مسیر زندگی خود را عوض کنید.

این توضیح علمی همان چیزهاییست که کارآفرینان و سخنرانان انگیزشی بشما می گویند که قورباغه بزرگ را اول بخورید یا اگر شنا بلد نیستید مستقیم در عمیق ترین جای استخر بپرید!!!!
پس این توضیح می تواند این سخنان گیج کننده را کمی روشن سازد!
همه چیز را می توان با علم ثابت کرد و دانشمندانی همانند نیوتن می توانند همه چیز را توجیه سازند ویک زندگی خوب را برای شما به ارمغان سازند.
تمامی علوم ثانویه همانند روانشناسی به علوم پایه همانند ریاضی و فیزیک قابل تجزیه هستند. زندگی یک دودوتا چهارتای ساده بیش نیست!

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

16 + 17 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت