ام آر آی چه چیزی را بشما نشان می دهد؟

دیسک گردن و درد MRI

در اینجا یک نمونه ام آر آی داریم که فرد بیمار با نشانه های درد شدید در گردن و پشت خود به دکتر مراجعه کرده و 3 ماه درد را تحمل کرده و زندگیش مختل شده. ام آر آی طبق نظر پزشک در همه جای خود بدن سالم را نشان می دهد الا یکی از عکس ها در یک نقطه بیرون زدگی دیسک و فشار به اعصاب نخاعی بین دو مهره بین مهره های C5 و C6 گردن را نشان می دهد. به علت زیاد نشستن پشت کامپیوتر و خم کردن گردن به روی پایین و موبایل باعث شده مهره ها به هم فشار بیاورند .

 

ام آر آی بیمار نخاعی ستون فقرات و دیسک
ام آر آی بیمار نخاعی ستون فقرات و دیسک

 

عوامل بیرون زدگی دیسک و درد در مهره های ستون فقرات

 

متاسفانه شیوع این بیماری های فیزیکی در نسل جدید بسیار شیوع پیدا کرده و عدم رعایت طرز صحیح نشستن و عدم تحرک باعث ضایعه های نخاعی و استخوانی میشود. برای این مریض هم تجویزی بجز استراحت مطلق در چندماه اول تا تمام شدن درد وجود ندارد. استفاده از شل کننده ها و ویکس و گرم کردن و کمپرس آب یخ و قرص های آرام بخش و ضد درد نیز مقدار کمی درد را کم می کنند.

 

ام آر آی MRI دیسک کمر و درد ستون فقرات
ام آر آی MRI دیسک کمر و درد ستون فقرات

 

اما مهمترین عامل برای بهبودی و دوباره مشکل پیش نیامدن ورزش و نرمش دادن عضله ها مخصوصا اطراف ستون فقرات از پایین تا بالا است. ستون فقرات هم در پشت بدن و دسترسی به آن سخت است و ورزش های مربوط به آن کمیاب و تخصصی هستند. حتما از مختصص ارتوپد ورزشی یا کایروپراکتیک بخواهید ورزش های کتنوع کمر و ستون فقرات را پس از کاهش درد برای تقویت عضلات نگهدارنده ستون فقرات بشما آموزش دهند تا بتوانید بدنی سالم داشته باشید و هرگز درد سراغ شما نیاید.

سلامت ستون فقرات خود را جدی بگیرید.

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

4 × 5 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت