ام آر آی چه چیزی را بشما نشان می دهد؟

دیسک گردن و درد MRI

در اینجا یک نمونه ام آر آی داریم که فرد بیمار با نشانه های درد شدید در گردن و پشت خود به دکتر مراجعه کرده و 3 ماه درد را تحمل کرده و زندگیش مختل شده. ام آر آی طبق نظر پزشک در همه جای خود بدن سالم را نشان می دهد الا یکی از عکس ها در یک نقطه بیرون زدگی دیسک و فشار به اعصاب نخاعی بین دو مهره بین مهره های C5 و C6 گردن را نشان می دهد. به علت زیاد نشستن پشت کامپیوتر و خم کردن گردن به روی پایین و موبایل باعث شده مهره ها به هم فشار بیاورند .

 

ام آر آی بیمار نخاعی ستون فقرات و دیسک
ام آر آی بیمار نخاعی ستون فقرات و دیسک

 

عوامل بیرون زدگی دیسک و درد در مهره های ستون فقرات

 

متاسفانه شیوع این بیماری های فیزیکی در نسل جدید بسیار شیوع پیدا کرده و عدم رعایت طرز صحیح نشستن و عدم تحرک باعث ضایعه های نخاعی و استخوانی میشود. برای این مریض هم تجویزی بجز استراحت مطلق در چندماه اول تا تمام شدن درد وجود ندارد. استفاده از شل کننده ها و ویکس و گرم کردن و کمپرس آب یخ و قرص های آرام بخش و ضد درد نیز مقدار کمی درد را کم می کنند.

 

ام آر آی MRI دیسک کمر و درد ستون فقرات
ام آر آی MRI دیسک کمر و درد ستون فقرات

 

اما مهمترین عامل برای بهبودی و دوباره مشکل پیش نیامدن ورزش و نرمش دادن عضله ها مخصوصا اطراف ستون فقرات از پایین تا بالا است. ستون فقرات هم در پشت بدن و دسترسی به آن سخت است و ورزش های مربوط به آن کمیاب و تخصصی هستند. حتما از مختصص ارتوپد ورزشی یا کایروپراکتیک بخواهید ورزش های کتنوع کمر و ستون فقرات را پس از کاهش درد برای تقویت عضلات نگهدارنده ستون فقرات بشما آموزش دهند تا بتوانید بدنی سالم داشته باشید و هرگز درد سراغ شما نیاید.

سلامت ستون فقرات خود را جدی بگیرید.

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت