آیا باید انقدر از ویروس کرونا بترسیم؟؟؟

ترس از ویروس کرونا و افسردگی و اضطراب - khabarme.ir
corona virus

 

آیا چیزی ترسناک تر از ویروس کرونا وجود دارد؟

جواب این سوال این است که فعلا که این ویروس ناشناخته است و شیوع ناگهانی پیدا کرده ,باید از آن بترسیم و نهایت رعایت بهداشت و قرنطینه خانگی تا حد امکان را انجام دهیم تا کم کم هوا گرم شود یا واکسن آن پیدا شود. اما نباید استرس و ترس آن ما را فلج کند و هزار امراض بدتر از کرونا برای ما پدید آورد. کسی را می شناسیم که بر اثر تمیزکاری بیش از حد و تنفس وایتکس زیاد مسموم شده و ریه هایش بسیار آسیب دیده و از آن جهت در بیمارستان بستری شده. شما می توانید در خانه قرنطینه باشید و مدتی بیرون نروید و به مطالعه کتاب و ورزش همانند یوگا و گشتن مفید در اینترنت و یا حتی راه اندازی یک شغل اینترنتی از طریق احداث یک سایت یا پیج اینستاگرام بپردازید. هدف ما در این مقاله کم کردن استرس و Panic و اضطراب ناشی از این بیماری است. خیلی ها را می شناسیم که الان خانه نشین شده اند و بخاطر استرس فک هایشان به هم قفل شده , احساس بیماری دارند ,تپش قلب دارند , سردرد , سرگیجه , درد عضلانی و خیلی علائم دیگر ناشی از استرس را دارند! آنها بدتر از کرونا , مادر امراض یعنی استرس و اضطراب را گرفته اند! اما چیزهای دیگری در جهان وجود دارند که هزاران و حتی میلیون ها برابر کشنده تر از ویروس کرونا هستند و از روز اول تولد در کمین ما و انسان های دیگر جهان بوده اند! تعجب کردید؟

 

تنها کاری هم که در این مقاله می کنیم برشمردن بعضی از آمار واقعی جهان از سایت های معتبر جهانی درباره وضعیت سلامتی و جمعیتی جهان فعلی ما در سال 2020 است! پس با خبرمی همراه باشید :

جمعیت جهان در روز 2 مارچ 2020 ساعت 5 بعدازظهر:

ابتدا تعداد جمعیت فعلی جهان را با هم بررسی کنیم : کمتر از 8میلیارد نفر !

 

جمعیت فعلی جهان - khabarme.ir
جمعیت فعلی جهان – khabarme.ir

 

از این آمار هر ثانیه تعداد زیادی کم می شود و تعدادی زیادی به آن اضافه می شود اما در نهایت این جمعیت روز به روز بیشتر می شود. خب همانطور که میبینید امروز 266566 نفر بدنیا آمده اند! و 111911 نفر فوت کرده اند! از روز اول سال 2020 تا امروز که 2 مارچ است نیز نزدیک 10میلیون نفر فوت کرده اند!! از این 10 میلیون نفر فقط 3000 نفر بر اثر کرونا درگذشته اند! یعنی 3 صدم درصد! پس 99 و نود و هفت صدم درصد دیگر چه شده اند؟! 

سوتغذیه عامل مرگ با گرسنگی!

2 میلیون نفر در این 2 ماه بر اثر نداشتن غذا و سوتغذیه فوت شده اند!! فقط امروز 22000 نفر! یعنی 7 برابر تعداد کل کشته شدگان ویروس کرونا تا امروز دوم مارچ! عجیب است نه ؟؟؟ مثلا در آفریقا ! 2میلیون نفر هیچ چیز برای خوردن نداشته اند و از گرسنگی فوت کرده اند!! آیا شما چیزی برای خوردن دارید؟ شما درک کافی از وضعیت این 10 میلیون نفر ندارید و باور نمی کنید به مدت طولانی هیچ چیزی حتی یک تکه نان برای خوردن گیرتان نیاید!!! آن هم در سال 2020 !

سوتغذیه در جهان - نقشه گرسنگی - khabarme.ir
سوتغذیه در جهان – نقشه گرسنگی – khabarme.ir

بیماری های واگیردار متنوع

2 میلیون و دویست هزار نفر بر اثر بیماری های واگیردار از جمله کرونا کشته شده اند! از این 2 میلیون و دویست هزار نفر 3000 نفر از ویروس کرونا کشته شده اند! پس آن 2 میلیون و صد و نود و هفت هزار نفر دیگر بر اثر به بیماری واگیرداری کشته شده اند که ما خبر نداریم؟؟؟ می دانید علاوه بر کرونا چندهزار بیماری واگیردار در دنیا وجود دارد که مشغول قلع و قمع انسان ها است؟ 3هزار کجا و دومیلیون و دویست هزار کجا ؟!

ایدز , بیماری سخت درمان

در سال 2020 , تا امروز 300هزار نفر بر اثر بیماری ایدز کشته شده اند! 70 درصد این تعداد در قاره آفریقا هستند! ما در دنیا 42 میلیون نفر مبتلا به این بیماری را داریم. خیلی ها مبتلا شدن به این بیماری را مساوی با مرگ می دانند اما خیلی ها از این بیماری جان سالم بدر برده اند! قبلا این عامل از طریق سرنگ های آلوده معتادان و یا از مادر به نوزاد منتقل می شد اما اکنون عامل درجه یک آن مخصوصا در کشورمان فعالیت های جنسی و سکس است!

2018_summary-global-hiv-خلاصه آمار های ویروس ایدز در جهان - khabarme.ir
2018_summary-global-hiv-خلاصه آمار های ویروس ایدز در جهان – khabarme.ir

سرطان کشنده ترین بیماری انسان!

1400000 در این دو ماه نفر بر اثر سرطان فوت کرده اند که البته اکثریت آنان سنین بالا داشته اند. معمولا اکثر کسانی که در کهنسالی مریض می شوند , مریضی شان به سرطان تبدیل می شود و عامل مرگ می شود! اکثر اعضای بدن انسان سرطان های مخصوص به خود را دارند! خون , ریه , پروستات , کبد , پوست , حنجره , پستان , پانکراس و حتی مغز و معده و استخوان!!!

یک نیش کوچولو!

پشه مالاریا با نیش خود 170 هزار نفر را در سال 2020 کشته است! باورتان می شود؟ شما در ایران تا حالا چنین چیزی را شنیده اید؟شاید در سیستان و بلوپستان و روستاهای بسیار دورافتاده! خیلی ها در آفریقا و هندوستان و آسیای شرقی با این معضل دست به گریبان هستند! خیلی بد است یک پشه با یک نیش شما را از پا دربیاورد!

سیگار , عامل مرگ لذت بخش!

خود انسان هم به این آمار اضافه می کند! چگونه ؟؟ یکی از آنها سیگار کشیدن است! همین امروز 12 میلیارد نخ سیگار دود شد و به آسمان رفت! در سال 2020 هزار میلیارد نخ سیگار کشیده شده است! یعنی یک تریلیون نخ! حالا بگوییم چند نفر براثر سیگار کشیدن کشته شده اند : نزدیک به یک میلیون نفر در سال 2020 و دو ماهه اول سال بر اثر عوارض سیگار کشیدن فوت کرده اند! همین الان سیگار کشیدن را ترک کنید! از کسانیکه زود بر اثر ویروس کرونا فوت می کنند کسانی هستند که سیگار می کشند! باز هم دنبال دلیل هستید؟

 

 

 الکل, این ماده حرام ضدعفونی کننده!

در دوماه اول سال 2020 , 430 هزار نفر بر اثر عوارض ناشی از اعتیاد به الکل و مصرف زیاد آن با نارسایی کبد و کلیه جان خودشان را در دنیا از دست داده اند!

خودکشی!

آمار امروز خودکشی در جهان 3000 نفر است! یعنی آمار یک روز خودکشی در جهان برابر است با تعداد کل کسانی که بر اثر ویروس کرونا از ابتدا تا کنون کشته شده اند. دقت کنید. فقط یک روز! در سال 2020 و دوماهه اول سال 183 هزار نفر خودکشی کرده اند! 

تصادفات جاده ای

240 هزار نفر در سال 2020 بر اثر تصادفات جاده ای جان خودشان را از دست داده اند! در کشورمان ایران روزی 50 نفر در تصادفات بطور میانگین کشته می شوند! یعنی فرض کنید هفته ای یک بوئینگ 747 با 350 مسافر سقوط می کند و همه آن 350 نفر میمیرند! بگذریم که هزاران هزار نقص عضو و مصدوم و معیوب هم در کنار آن هست!

آمار تصادفات جاده ای ایران
آمار تصادفات جاده ای ایران

چه تعدادی بیمار از ویروس کرونا در ایران و جهان موجود است؟

مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر

مرتب سازی این لیست بر اساس موارد تایید شده صورت گرفته است.

کشور یا منطقهمبتلایانفوتی‌هابهبود یافته‌ها

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

مرورگر دائمی

corona virus - 9/10

خلاصه

آیا باید انقدر از ویروس کرونا بترسیم؟؟؟ چه کنیم که از کرونا نترسیم؟ چگونه از بابت کرونا استرس و اضطراب نگیریم؟ روش های مهار استرس ویروس کرونا در ایران! corona virus

9 شگفت انگيز!

یک دیدگاه

  • mamadhasan پاسخ

    2020/07/02 بعدازظهر 01:22

    آره فقط نباید ترسید . بیشتر برای بالای 50 سال خطرناکه. جوون ها فقط باید مراقبت کنن که بیماری رو منتقل نکنن وگرنه اصلا ترس و استرس نداره. یک هفته همه مردم بمونن خونه کلا بیماری تموم میشه. حیف که الاغ زیاده تو این مردم

     

ارسال دیدگاه

دو × سه =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت