آمپول دگزامتازون و کلروفامین با هم زده ام. سوزش معده دارم.

pardexamethasone آمپول دگزامتازون و کلروفامین

آمپول دگزامتازون و کلرفنیرامین با هم زده ام. سوزش معده دارم.

درست است . این دو آمپول با هم برای کاهش تورم و سوزش گلو و گلودرد استفاده می شود که اصلا ضروری نیست.
دکترهای ایرانی و جهان سوم این محصولات را البته با توجه به مافیای دارو در ایران تجویز می کنند و بیماران هم بدون دانستن عوارض آنها را مصرف می کنند. توصیه صریح ما بشما این است که آمپول دگزامتازون برای سرماخوردگی مصرف نکنید! آمپول دگزامتازون برای سردرد که دیگر بدتر! آمپول بتامتازون هم بدتر از همه آنها!!!!
خب اجازه دهید بشما بگوییم که عوارض مصرف این دو دارو برای یک بدن ضعیف چیست.

 

دگزامتازون و کلروفامین

عوارض مصرف هم زمان دو آمپول دگزامتازون و کلروفامین

 

عوارض مصرف هم زمان دو آمپول دگزامتازون و کلرفنیرامین

اول از همه در روز اول و پس از مصرف این دو آمپول یعنی دگزامتزون و کلرفنیرامین که تزریق کننده ها آن را در یک سرنگ مخلوط هم می کنند شما احساس خواب شدید و سرگیجه و بی حالی خواهید داشت. پس از این حالت یعنی شب هنگام یا فردای آن روز شما ممکن گلودرد را حس نکنید اما سوزشی عجیب در قسمت معده و روده و یا حتی کلیه خود حس می کنید. از این به بعد است که ممکن 3 روز تا یک هفته مدام در حال ترش کردن , سوزش معده و قفسه سینه و حتی مجرای ادرار باشید و این بخاطر ترشح بی توقف اسید معده در بدن شما است. معمولا مشکلات در شب هنگام مخصوصا برای افراد کم تحرک پیش میآید . شما احساس سوزش شدید در معده و آروغ زدن و بادگلوی فراوان خواهید داشت.

 

دل درد تداخل دارویی
دل درد تداخل دارویی

ممکن است حالت تهوع نیز داشته باشید. خبر بدتر این است که پس از یکی دوروز ممکن است سرماخوردگی شما برگردد و تشدید شود و این آمپول هایی که اینهمه عوارض در یک بدن ضعیف دارد فقط یک کورتون و ضد درد و ضد التهاب است! یعنی کاری با ویروس های بدن شما ندارد. حتی شایعه شده تا 6 ماه پس از تزریق آمپول دگزامتازون بدن شما کلسیم جذب نمی کند و باعث پوکی استخوان (البته از نظر علمی ثابت نشده) و حتی چاق شدن شما می شود.
پس اگر سلامتی شما برایتان مهم است از دکتر بخواهید از کورتون و ضدالتهاب امثال دگزامتازون اجتناب کند.
یکی دیگر از عوارض مصرف این دارو که ممکن است در یک سرماخوردگی اصلا به سراغ شما نیایند اما در سری بعدی همه باهم بشما رجوع کنند, پریدن از خواب و تپش قلب است که آن هم بعلت ایجاد اسید زیاد در معده و بد خوابیدن و فشار معده به ریه ها و قلب ممکن می شود. بدترین عامل در این حین داشتن استرس و وحشت کردن است.

اثر آمپول دگزامتازون تا چند ساعت است؟

 

جواب این سوال برای هر بدن متفاوت است . اما مطمئن باشید بعد از 48 ساعت اثرات اولیه آن را دیگر نخواهید داشت و وارد فاز ثانویه می شوید. دارو از طریق کلیه ها خارج شده و بعضی از اعضا تحریک میشوند. مثلا تورم ها و التهابات کم حجم و بی اثر می شوند و رشته های عصبی مانند سابق کار نمی کنند و بدتر از همه اینکه ممکن است معده بهم بریزد و مثلا مقدار زیادی اسید ترشح کند!

 

Dexamethasone_structure
Dexamethasone_structure

 

باید بدانید که در انتها قرار نیست هیچ اتفاقی بیفتد و این حال بد گذرا است و روزهای بعد حواستان به استرس روزانه , تحرک و حداقل دو ساعت پیاده روی , خوردن غذا در وعده های کمتر و جویدن هر لقمه چهل بار و مدیتیشن و تمدد اعصاب چندبار در روز انجام شود. توصیه هایی همچون نخوردن آب با غذا و نوشیدنی های گازدار و توصیه هایی که مکررا تکرار می شوند نیز باید مورد توجه قرار بگیرند.
گاه پزشکان عامل شر می شوند و درد شما را چندبرابر می کنند . پس با داشتن یک سبک زندگی مناسب برای همیشه از مریضی و پزشکان رها شوید.

 

dexa and chlro
dexa and chlro
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

4 × 5 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت