آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان | 21 اسفند 98

 

آپدیت 21 اسفند 98

طبق آخرین آمار جهانی تایید شده که احتمالا آمار واقعی خیلی بیشتر از آن است , چین با حدود 81هزار مورد مبتلا بیشترین تعداد مبتلایان کورونا را داشته و بالاخره ایتالیا توانست ایران را در این جدول بگیرد و کمی بما آرامش خیال بدهد که در دنیا تنها نیستیم!

خبر خوش اینکه چین این بیماری را تقریبا مهار کرده و در 24 ساعت گذشته در آن یک میلیارد نفر فقط 36 نفر به کورونا مبتلا شده اند و 22 نفر از مبتلایان فون کردند! مجموع فوتی های چین به 3158 رسید. خبر خوش دوم اینکه از این 81 هزار نفر 61611 نفر کاملا بهبود یافته اند و راهی خانه خود شده اند! این یعنی 76 درصد چینی ها تا اینجا حالشان خوب شده! 

 

ویروس کرونا 21 اسفند 98
ویروس کرونا 21 اسفند 98

 

اما ایتالیا با جهشی ناگهانی و وحشتی همه گیر رده دوم جدول را به خود اختصاص داد و اصطلاحا از روی ایران رد شد! نزدیک 13 هزار مبتلا و رقم فوتی بسیار بالای 827  یعنی 7درصد که باعث قرنطینه کل ایتالیا و مثلا لغو تمام بازی های فوتبال در آن شده. ایتالیا واقعا غافلگیر شد.

اما رده سوم و ایران عزیزمان که دقیقا 9000 نفر مبتلا دارد! متاسفانه 354 نفر تاکنون براثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و 2959 نفر حالشان بهبود یافته و جای شکر دارد!

کره جنوبی , فرانسه و اسپانیا نیز پس از ما جای دارند. هر روز آمارها آپدیت می شوند و این ستون قرمز رنگ تن و بدن تمام جهانیان را می لرزاند.

آمار مرگ و میر ایتالیا وحشتناک است و ایران کشور دوم با بالاترین فوتی است و این بسیار بد است. نکته بسیار جالب در این لیست این است که آلمان با اینکه در رده هفتم مبتلایان قرار دارد اما تاکنون فقط 3 فوتی داشته است و این تفکربرانگیز است و یک نکته عجیب دیگر اینکه هندوستان با اینکه بیش از یک میلیارد جمعیت دارد و همسایه چین است و مردم آن بهداشت عمومی ضعیفی دارند تاکنون حتی یک نفر هم فوتی نداشته است!!! پس بهتر از است کمی به رژیم غذایی هندی ها تفکر کنیم!

 

قیافه واقعی ویروس کرونا
قیافه واقعی ویروس کرونا

چه تعدادی بیمار از ویروس کرونا در ایران و جهان موجود است؟

مجموع مبتلایان در جهان
آخرین بروزرسانی در:
مبتلایان

فوتی‌ها

بهبود یافته‌ها

موارد فعال

مبتلایان امروز

فوتی‌های امروز

موارد بحرانی

کشورهای تحت تأثیر

مرتب سازی این لیست بر اساس موارد تایید شده صورت گرفته است.

کشور یا منطقهمبتلایانفوتی‌هابهبود یافته‌ها

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

یازده + 16 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت