آبوهوا تهران و شهرستان ها در زمستان 99 چگونه خواهد بود؟

حس و حال فوق العاده هوای روستایی گاو ها و روستاییان در پاییز زونوزاق_باغلاری

 

سازمان هواشناسی کشوری زمستان سرد و سختی برای سه ماه آخر 99 پیش بینی کرده است. البته دوماه از این سه ماه بارندگی کمی خواهد داشت اما یک ماه شامل بارندگی های بسیار فراوان و سیل زا و برف و بوران شدید خواهد بود و کل کشور را متاثر خواهد کرد. سرمای هوا در برخی نقاط به حدی خواهد بود که همه چیز یخ خواهد بست و تردد مختل خواهد شد. هموطنان باید هشیار باشند و در جاده ها زنجیرچرخ بهمراه داشته باشند. آبوهوای ایران در زمستان 99 بسیار سرد خواهد بود. از رفتن به کوه ها در زمستان باید پرهیز کرد. چون علاوه بر سرما و طوفان های سرد ریزش بهمن نیز کوهنوردان را تهدید خواهد کرد. ورزش هایی همچون اسکی باید تعطیل شوند.

 

سرمای هوا
سرمای هوا

 

البته این اوضاع در جنوب کشور متفاوت است و در نواحی جنوب غربی با باران فراوان و سیل و طغیان رودخانه ها همراه خواهد بود و در جنوب شرقی با طوفان شن و گردباد و تندباد در نواحی بیابانی و در کناره های خلیج فارس و در جزیره های آن همانند کیش و قشم البته هوای معتدل و نیمه گرم و بسیار دلنواز را خواهیم داشت و در شمال ایران سرما در سرما و برق و تگرگ و کولاک و باران با هوایی سرد و کشنده.

 

برف و بوران سنگین در جاده
برف و بوران سنگین در جاده

 

اما خطر سیل را در شهرهای مختلف که تجربه های قبلی در سال های اخیر داشته اند را جدی بگیرید. از شمال شرق در گلستان و آق قلا و ترکمن صحرا تا غرب در کهگیلویه و بویراحمد و جنوب غربی همانند بوشهر و اهواز و آبادان و خوزستان و حتی فارس و شیراز و حوالی رودخانه های سراسر کشور که امکان طغیان دارند در خطر هستند.

 

سیل و آبگرفتگی و طغیان رودخانه
سیل و آبگرفتگی و طغیان رودخانه
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

1 × 4 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت