ذکر معذرت خواهی و تشکر از محیط زیست و طبیعت زمین

سبزسبزسبز

 

این ذکر مصیبت را چند ماه قبل از کرونا منتشر کردیم اما دیگر دیر شده بود. محیط زیست انتقام خود را با کرونا از ما گرفت پس تا دیر نشده بیایید همه با هم از محیط زیست و طبیعت تشکر و قدردانی و عذرخواهی هم در سخن و هم در عمل کنیم!

 

ای سواحل زیبای جهان
ای آب های معجزه آسای اقیانوس ها
ای برف ها و ای یخچال های طبیعی
ای بادها و ای طوفان های شگفت انگیز
ای کوه ها و ای سنگ های روی زمین و خفته در زیر زمین!
ای خاک ها و ای شن ها و ماسه های نقره فام و منتظر درکناره ها
ای موجودات زنده و حیوانات بی گناه
ای گیاهان و درخت ها هستی بخش….

 

ماهی ها و جانداران اقیانوس
ماهی ها و جانداران اقیانوس

 

ما انسان ها را بخاطر همه اشتباهاتمان
بابت جنگ ها و آسیب هایی که بشما زدیم
بابت کارهای پدرانمان و پسرانمان و حتی خودمان!
ببخشید و نادیده بگیرید. هر چند امکانش نباشد!
امیدواریم در طول زمان سطح ضرری که بشما می زنیم کمتر شود زیرا که هرگز نمی توانیم صدمات شما را جبران کنیم و شما را به روز اول خود بازگردانیم….

 

طبیعت زیبای خداوند
طبیعت زیبای خداوند

 

ای حیوانات و گیاهان , ببخشید که شما را زندانی کرده ایم . ببخشید که شما را از خانه تان رانده ایم , ببخشید که شما را اسیر می کنیم ؛ ببخشید که هر روز شما را بزور بدنیا می آوریم . پروار می کنیم , می دوشیم و سپس کشته و می خوریم. شما را آتش می زنیم و ………..

جنگ اصلی انسان در کره زمین علاوه بر هم نوعانش , علاوه بر کشتن مخالفان و آزادی خواهان , علاوه بر یمن , فلسطین , عراق , سوریه , کره شمالی و ویتنام و بوسنی , ژاپن و چین , ایران , افغانستان , آفریقا و در طول دوران مختلف از زمان اولین جنگ ها تا جنگ های جهانی یک و دو و احتمالا سه و هر جایی که جنگی بپا شده و میلیون ها نفری که مرده اند بغیر از خودش با کره زمین و حیوانات و طبیعت است. هزاران هزار گور دسته جمعی و انسان هایی که به ناحق کشته شده اند. اگر خاک کره زمین دهن باز کند و اسرار هویدا کند چقدر ناله و فغان به آسمان خواهد رفت . در دنیایی دیگر که آنها فرصت اعتراض پیدا کنند چقدر باید منتظر صحنه های بگیر و ببند باشیم!

 

فضای سبز ظبیعت کره زمین
فضای سبز ظبیعت کره زمین

 بله انسان با خودش و زمین و زمان می جنگد . با گیاهان می جنگد . با حیوانات می جنگد . حتی با سنگ ها و کوه ها و هوا نیز می جنگد! مارا بخاطر همه چیز ببخشید. قدردانی از طبیعت خودش یک مهارت مهم زندگی است!

………….

 

جنگل های سرسبز بهشتی جهان
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

9 − 3 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت