همه چیز در مورد Webmaster گوگل | Search Console

seo-adios-webmaster-tools-hola-search-console

 

سرچ کنسول یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین سرویس های رایگان گوگل از نظر کاربرپسندی  و سادگی کار با آن است. سرعت عمل بالا و کیفیت خدمات متنوع آن از شناخت سایت شما و دادن اطلاعات فراوان به شما می باشد. مهم ترین بخش وبمستر , قسمت نشان دادن بازدیدکنندگان وب سایت شما است. شما می توانید چندین وب سایت را در وبمستر ثبت کنید و از طریق آن بفهمید که روزانه و ماهانه چه تعداد کاربر از طریق چه عبارات جستجویی از گوگل به سایت شما وارد شده اند. 

search console google seo users diagram impression and clicks
search console google seo users diagram impression and clicks

 

وبمستر بخش های مختلفی دارد . مهم ترین بخش آنرا در تصویر می بینید که بشما اطلاعات جالبی می دهد :

total impressions :

این گزینه بشما می گوید که بر اثر جستجوهای گاربران در گوگل صفحات شما چندبار در آن جستجوها دیده شده اند. ممکن است کاربر تا صفحه چهارم سرچ آن عبارت آمده باشد و سایت شما در صفحه چهارم باشد. پس یک عدد به Impression شما اضافه می شود. کافیست تنها سایت شما در آن صفحه باشد.

total clicks :

این گزینه نمودار تعداد دفعاتی را نشان میدهد که کاربران پس از دیدن سایت شما در جستجو عبارت مورد نظر روی سایت شما کلیک کرده اند و وارد سایت شما شده اند. یعنی هم سایت شما را ببیند و هم روی آن کلیک کند. طبق آمار 40 درصد کلیک ها بر روی اولین لینک در صفحه اول گوگل انجام می شود. 

average CTR :

این گزینه یک عدد درصدی بشما می دهد که نشانگر این است که چند درصد از افرادی که شما را در گوگل دیده اند شما را کلیک کرده اند! در واقع درصد جذابیت تایتل و توضیحات و اسنیپت های سایت شما می باشد!!

average position :

این گزینه بشما می گوید که در مجموع کاربران شما را در چه رتبه ای دیده اند! هر چه به یک نزدیک تر باشید یعنی قوی تر هستید! در زیر این نمودار عبارات کلیدی که شما از طریق آنها در گوگل دیده شده اید 

 

تاثیر سئو بر روند ورودی کاربران از گوگل
تاثیر سئو بر روند ورودی کاربران از گوگل
میزان سرچ گوگل وب سایت شما و سئو
میزان سرچ گوگل وب سایت شما و سئو

 

تعداد زیادی نمودار در این بخش وجود دارد که با سرتیترهای مفید می توانید با سورت کردن کوئری ها اطلاعات مفیدی از سایت خود بدست بیاورید . این اطلاعات شامل اشکالات و ارورهای سایت شما و اطلاعاتی مربوط به کاربران و رفتارهای آنان است. بر اساس این اطلاعات شما می توانید تصمیم به تغییر استراتژی تولید محتوا و تمرکز بر روی مطلب نویسی متمرکز بگیرید.

 

نمودار رفع ایرادات وب سایت در وبمستر گوگل

نمودار رفع ایرادات وب سایت در وبمستر گوگل

 

بخش Coverage به ایراد ها و مشکلات سایت شما می پردازد که براحتی می توانید بفهمید کدام بخش وب سایت شما دچار مشکل است. از مشکلات در بخش سایتمپ و URL ها و ربات ها تا مشکلات مربوط به فقدان یک صفحه و صفحه 404 و ریدایرکت های اشتباه و همچنین سرعت سایت و هرچه که برای سئو کردن سایت خود به آنها نیاز دارید! در واقع گوگل می خواهد که سایت شما بدون مشکل اجرا شود و کاربر هم از آن راضی باشد پس این خدمات را بصورت رایگان بشما ارائه می دهد که به آن سئو می گویند! 

 

مشکلات سایت شما در سرچ کنسول
مشکلات سایت شما در سرچ کنسول

 

در بخش Speed شما سرعت سایت خود را بر روی موبایل و دسکتاپ میبینید و باید تلاش کنید تا سرعت سایت شما منطقی تر شود تا بصورت یک مشکل از طرف گوگل دیده نشود. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در رنکینگ گوگل سرعت وب سایت ها می باشد زیرا بطور متوسط یک کاربر فقط 3 ثانیه برای لود شدن سایت شما صبر می کند و درغیر این صورت کلا سایت شما را می بندد. در سایت های وردپرسی دست ما بسته است و فقط از طریق افزونه ها و پلاگین ها می توانیم سرعت سایت را بیشتر کنیم یا نهایتا بتوانیم حجم عکس ها را کاهش دهیم.

 

اشکالات متعدد وبمستر گوگل برای وب سایت
اشکالات متعدد وبمستر گوگل برای وب سایت

 

قابلیت استفاده وب سایت در موبایل یک امر حیاطی و بسیار مهم در دنیای امروزه است. اپ های شبکه های اجتماعی امروزه باعث شده اند که کاربران بیشتر موبایل بدست باشند و از همان موبایل کارهایشان را انجام دهند. ما یک رشته و قشر کاری را می شناسیم که 99.9 درصد کاربرانشان در وب سایت از طریق موبایل وارد می شوند!! بنابراین گوگل یک بخش ویژه و جداگانه برای تست و بررسی قابلیت و مشکلات وارد شدن از طریق موبایل به سایت همانند ریسپانسیو بودن سایت و سرعت آن ایجاد کرده است. 

 

میزان و حجم مبادله شده توسط گوگل در سایت شما
میزان و حجم مبادله شده توسط گوگل در سایت شما

 

شکا بالا میزان و نحوه بررسی سایت شما توسط گوگل را نمایش می دهد. گوگل بشما می گوید که روزانه چه تعداد از صفحات سایت شما را اصطلاحا کراول یا کاوش می کند و حتی چه میزان حجم اینترنت یا حتی زمان توسط ربات های خود بابت آن مصرف می کند. مثلا در شکل اول روزی بوده که بیش از 6000 صفحه وب سایت توسط گوگل کاوش شده است و روزی هم بوده که فقط 240 صفحه اط سایت کراول شده! یا مثلا در ابتدا گوگل برای شناختن ساختار سایت شما زمان بیشتر را در سایت شما می گذراند و پس از آن زمان آن کم می شود و فقط مطالب جدید مانند محتوا فچ می شوند!

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

12 + 5 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت