5 قدم برای کسانیکه می خواهند همانند چسب به اهداف خود بچسبند و یک لحظه هم از آنها دور نشوند!

ابتدای سال را به یاد میاورید؟ به خودتان قول هایی دادید یا آرزوهایی کردید یا شاید هم اهدافی را برای خود متصور شدید!
مثلا ترک سیگار یا کم کردن وزن و ورزش کردن بیشتر…
و خیلی راحت 6 روز بعد به الگوهای قدیمی خودتان بازگشتید!
چرا همراه شدن با اهداف انقدر سخت است؟
“تغییر” با گام های کوچک شروع می شود. امکان ندارد شما تا فردا سیگار را ترک کنید یا 10 کیلو وزن کم کنید. شاید یکسال زمان ببرد اما چیزی که مهم است این است که شما هر روز به هدفتان فکر کنید و یک قدم کوچک برای آن بردارید.
در این مقاله چند راه کمک به شما برای دستیابی به مقدار تغییرات روزانه را یادآور می شویم تا واقعا به اهدافتان برسید!

 

1. اختصاص دادن حداقل 15 دقیقه در روز برای تغییر.

حتی اگر کمی پیاده روی کنید یا مصرف کمتر سیگار یا یک مقاله مفید بخوانید یعنی به سمت هدف هایتان پیش رفته اید. حتما زمانی را با تمرکز کامل برای رسیدن به هدف های خود درنظر بگیرید.

2. دور حقایق خط بکشید.

تا زمانیکه تصمیم نگیرید با خودتان روراست باشید و چیپس را حذف و ورزش را انجام دهید به جایی نمی رسید. باید بتوانید با خودتان حرف بزنید و خیلی هم جدی و از آن مکالمه فرار نکنید. رسیدن به اهداف بهایی دارد و تازمانیکه آن اهداف از آن بهایی که باید بپردازید بزرگتر نباشند شما حاضر به پرداخت آن نخواهید بود! این جمله خیلی کلیدی است. آن را به خاطر داشته باشید.
فقط در سایه عظمت یک هدف و چشم انداز که خودتان را در آن موقعیت میبینید امکان این پیش می آید که سختی و حال بد و دست و پنجه کردن با مشکلات را به آسایش و راحتی و ماندن در حاشیه امنیت ترجیح دهید.

3. ترسیم اهداف واقعی.

این تیتر را با یک مثال توضیح می دهیم. مثلا بجای تمرکز بر کم کردن 5 کیلو وزن در 5 روز که نمی توان آنرا با قطعیت پیش بینی کرد, هدفتان این باشد که در روز پنج میوه بخورید و کالری اضافی دریافت نکنید. این خیلی واقع بینانه تر است!
اعتقاد ما این است که انتخاب های خوب منجر به رسیدن به انتخاب های خوب بعدی می شوند. (همانطور که انتخاب های بد منجر به انتخاب های بد بعدی می شوند!) ,پس کم کردن 5 کیلو وزن خیلی کلی است و شما دقیق نمی دانید چکار باید بکنید, اما کم کردن کالری دریافتی خیلی هدف واقع بینانه تری است و راحت تر می توان به آن رسید.

4. هیچ وقت حذف نکنید , جایگزین کنید.

خیلی مهم است که برای حذف کردن یک عادت نامناسب , یک جایگزین برای آن داشته باشید. برای مثال هر وقت به سینما می روید عادت دارید که پاپ کورن بخورید و در تاریکی سالن سینما آن لیوان مخصوص دستتان باشد! اگر یک رفتار غلط را قرار است که حذف کنید باید جایگزینی برای آن داشته باشید. مثلا برای ترک سیگار , آدامس های جونده نیکوتین و یا دود های مصنوعی کم ضرر وجود دارد. اگر تغییر دائم می خواهید باید جایگزین کنید و نه حذف! عامل مخرب با حذف کردن ممکن است دوباره روزی بازگردد اما اگر یک جایگزین داشته باشد نیازی به بازگشت ندارد. الگوهای ناشایست قدیمی باید جایگزین شوند و اگر هیچ برنامه ای بجای آنان نداشته باشید دوباره پس از مدتی برمیگردند.

 

موفقیت , انگیزه , هدف
موفقیت , انگیزه , هدف

5. حمایت پیدا کنید!

افراد کمی قادر به رسیدن به اهداف خود آن هم به تنهایی هستند. همه ما به تشویق و حمایت در راه اهداف خود نیاز داریم. برای شما شاید دوستانی وجود داشته باشند که شما را در راهتان استوار و ثابت قدم می سازند یا با گروهی کار می کنید که خیلی به شما انگیزه می دهند. این خود یک کار گروهی است. یعنی یک عده بدون اینکه مستقیما در کار شما دخالت کنند فقط با تشویق و دادن روحیه باعث می شوند شما ساعت بیشتری کار کنید! این قدرت کلمات است. محتوا معجزه می کند. خیلی ها هم هستند که با حرف هایشان فقط شما را به پایین می کشند. باید آنها را نیز در نظر داشته باشید.

تغییر آسان نیست. مخصوصا در زمانه ما . البته اگر به موفقیت در کوتاه مدت فکر نکنید امکان رسیدن به آن بسیار بالا می رود. ممارست و پیوستگی کلید حل همه این معماهاست. نتیجه در گروی صبر است. بعضی روزها شما جا میمانید و هیچ کاری نمی کنید و از خودتان ناراضی هستید اما این به معنی قطع شدن پیوستگی شما نیست. این فقط یک شانس برای دوباره شروع کردن مسیر موفقیت است. کافیست دیدگاه خود را عوض کنید.
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

مرورگر دائمی

امتیاز این مقاله از 10 - 10/10

خلاصه

5 کاری که باید انجام دهید تا به موفقیت برسید. در هر مسیری همیشه قدم هایی هستند که باید برداشته شوند تا شما به موفقیت نهایی برسید. پیشرفت و تلاش مکمل یکدیگرند و یکی دیگری را باعث می شود.

10 شگفت انگيز!

یک دیدگاه

 • ناامید پاسخ

  2020/05/02 بعدازظهر 02:30

  Marketwatch.com
  هدف چه گهیه بابا
  این دولت رید تو تمام آرزوهامون رفت
  ما جوونها رو ناامید کردن

   

ارسال دیدگاه

20 − 4 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت