1- مسئولیت پذیری

یک رهبر مقتدر می داند که چگونه و چه زمانی زیردستان خود را ملامت کند و یا چه زمانی که آنها نیاز به تشویق دارند و به طور مشخص اعضای گروه برای آنچه که به تنهایی انجام می دهند مسئول اند اما زمانی که یک رهبر به صحنه قدم می گذارد و در کارها با آنها شریک می تیم برای آینده بهبود می یابد و بهتر کار می کند مخصوصاً زمانی که کارها خوب پیش نمی رود.

2- عطش یادگیری

تشنگی برای دانش اطلاعات جدید برای یک کارمند جدید بسیار مهم است اما این برای رهبران بسیار مهم تر است به عنوان یک مدیر یا مالک این بسیار حیاتی است که شما یادگیری را در کنار مدیریت ادامه دهید ,مخصوصاً در حوزه صنعت خودتان و یا علاقه های شخصی تان. عطش یادگیری می تواند امتیازات زیادی را برای شما در برداشته باشد مخصوصاً هنگام رشد شرکت شما و مدیریت کارکنان.

3- تطبیق پذیری

قادر بودن به مدیریت تغییرات و یا هندل کردن چالش ها هر رهبری را خواص می کند این به این معنی است که آنها می توانند تغییرات بزرگ را هندل کنند.
این موضوع شامل تیم، مدل کسب و کار و جهت حرکت شرکت می باشد.
اینکه شما با چالشی که دیگران قبلا آن را گذرانده اند و حل کرده‌اند دست و پنجه نرم کنید زیاد ارزشی ندارد و شما باید چالش های جدید را امتحان کنید تا بتوانید خود را بیازمایید.

 

مدیر موفق
مدیر موفق

 

4- ریسک پذیری

در حالی که برای یک رهبر مهم است که که تصمیماتی را بگیرد و پای آنها بایستد این نیز اهمیت دارد که بتواند تصمیمات را حدس بزند درجه ریسک پذیری به رهبر اجازه می دهد که سریعتر به اتفاقات واکنش نشان دهد دقیقاً قبل از از اینکه دیر شود البته ریسک بالا هم برای یک گروه خطرناک است. نباید ریسک پذیری به درجه قمار کردن برسد.

 

5- فروتنی

فروتن بودن شمارا به به سمت موفقیت راهنمایی می کند چون هر چقدر که مغرور باشید از زمین فاصله می گیرید و اگر روزی بیفتید آسیب زیادی می بینید اما اگر فروتن باشید به زمین نزدیک ترید و اگر شکست بخورید دوباره می توانید شروع کنید. این راز فروتن بودن است فروتن بودن مدیر و رهبر باعث صمیمیت و بهتر کار کردن تیم می‌شود اگر کارمندان خود را با رهبر خود در یک ساعت ببینند قطعاً انرژی بیشتری در کار می گذارند.

 

6- سادگی

سادگی باعث می شود که یک رهبر با تیم خود آسان تر ارتباط برقرار کند.
اگر یک رهبر خیلی پیچیده باشد یا خود را خیلی خیلی مهم نشان بدهد امکان کار کردن با تیم در تمامی سطوح برای او سخت می شود.
اگر یک رهبر ساده نباشد اعضای تیم نمی توانند گزارش کامل کار خود را به او بدهند و خطاها را سانسور می‌کنند.
هر چقدر تیم کوچک تر باشد میزان سادگی و صمیمیت بیشتر است اما اگر رهبری در یک تیم بسیار بزرگ آن سادگی و فروتنی را حفظ کند باعث موفقیت و پیشرفت های عمده ای می شود.

 

مدیر-پروژه موفق
مدیر-پروژه موفق

 

7- کمک رسانی

یک رهبر باید دائم از تیم خود سوال کند که در کجا می تواند به آنها کمک کند.
باید به قدری با آنها صمیمی باشد که آنها تمام اشتباهات و شکست ها را به او گزارش دهند او هم دقیقاً از آنها درخواست کند که به چه معنا به و کمک‌های نیاز دارند چه در کار و چه در زندگی شخصی.
بعضی مدیران نمی‌خواهند دستان خود را کثیف کنند و کار سختی را انجام دهند یک مدیر موفق در تمامی سطوح و در تمامی کارها شریک می‌شود و کمک می‌کند.

 

8- شوخ طبعی

داشتن حس طنز و شوخ طبعی به شما کمک می‌کند در شرایط سخت و پر استرس حال بهتری داشته ,همچنین باعث صداقت کارکنان با مدیر خود می شود استفاده از حس طنز و بذله گویی باعث می شود کارکنان با رئیس خود حس راحتی داشته باشند و تمامی مسائل ریز را به او بگویند و همچنین در کار خود احساس راحتی داشته باشند.

 

9- درون گرایی

مدیر باید تا حدی درونگرا باشد یعنی استرس و مسائل دشوار را به کارکنان خود انتقال دهد.
گاهی تیم در شرایط دشواری قرار می گیرد و رهبر گروه باید حواسش به حرف هایش باشد و زیاد غر نزند و قبل از اینکه حرفی بزند به آن خوب فکر کنند و این نیازمند درونگرا بودن یک مدیر است.

 

مدیر-موفق و نمونه
مدیر-موفق و نمونه

 

10- مثبت نگری

خیلی ها ممکن است بگویند که ما ترجیح می دهیم واقع‌گرا باشیم اما تمرین مثبت نگری برای کسب و کار شما بسیار مناسب است. اگر یک رهبر منفی نگر باشید ممکن است خیلی فرصت ها را از دست بدهید. مدیران با مثبت نگری اعضای تیم خود را به بالا هل می‌دهند و با منفی نگری آنها را به پایین می کشند.

 

11- استقامت

گاهی وقت ها نتیجه خیلی دیرتر از موعد مقرر به دست می آید و خیلی از شرکتها به خاطر نگرفتن نتیجه دقیقاً در زمان مشخص کار را رها می‌کنند ,در حالی که اگر بدانند کمی و فقط کمی بیشتر استقامت نشان بدهند و صبور باشند امکان به نتیجه رسیدن آن ها بسیار زیاد میشود . یک رهبر خوب به ترکیبی از چند رفتار احتیاج دارد اما از میان تمامی این رفتارها استقامت و صبور بودن و مقاومت مهم ترین آن است.
استقامت و صبور بودن یعنی که مدیر در هر شرایط سخت و هر طوفانی و هر چالشی آرامش خود را حفظ کند و این را به دیگران نیز انتقال دهد.

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

 • MAMLEKAT پاسخ

  2020/05/02 بعدازظهر 02:29

  Cnbc.com
  BABA IN KOSSHERA CHIE
  MARDOM NOON NADARAN BOKHORAN
  DOLATE KOSKESH HAMARO GAEEDE
  CHIZI NAMUNDE AZ IN MAMLEKAT!

   

ارسال دیدگاه

شش + چهارده =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت