معرفی دستگاه بیتکوین M3x | ماینر Whatsminer M3X

whatsminerm3x
معرفی دستگاه بیتکوین Whatsminer M3X

 

خب این روزها که تب بیتکوین و ماینینگ و ارز دیجیتال داغ هست ما هم برآن شدیم تا یکی از دستگاه های مناسب برای کشورمان در زمینه کسب بیتکوین را معرفی کنیم. شما برای ماین کردن به یک کامپیوتر نیاز دارید و واضح تر به یک یا چند CPU نیاز دارید. این پردازنده اطلاعات و فرمول های ریاضی خاصی را حل می کند و در عوض آن بیتکوین دریافت می کند. دقیقا همانند یک معدن که شما آن را می گردید و حفاری می کنید و در عوض این کار طلا یا جواهرات و فلزات گرانبها پیدا می کنید ماین ارز دیجیتالی هم به همین شکل است. اول برای خود تعریف کنید که چرا می خواهید بیتکوین بخرید؟!

البته تعاریف بسیار زیادی برای این اصطلاح هست و دقیقا شفاف نیست. بعضی می گویند شما در حال شتاب دادن به سرعت علم هستید و فرمول های ریاضی که توسط دانشمندان و با ابررایانه ها حل می شوند اکنون توسط میلیون ها کامپیوتر در سراسر دنیا حل می شوند و این گونه علم و مثلا کشف کهکشان ها سرعت بسیار بیشتر میگیرد. بعضی دیگر می گویند شرکت های بزرگ فضایی و فیلم سازی همانند ناسا و پیکسار بجای اینکه ابر رایانه های قدرتمند و گران بخرند و پردازش های خود را روی آن ها انجام دهند آنرا بسیار ارزان تر و باتوجه به رشد اینترنت روی شبکه توزیع می کنند و هزاران کامپیوتر با هم ترکیب شده و نقش ابررایانه را بازی می کنند و در ازای کارشان بیتکوین دریافت می کنند.

 

صفرتاصد استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتالی بصورت عملی+عکس

 

دستگاه ماینینگ m3x واتزماینر
دستگاه ماینینگ m3x واتزماینر

پردازنده ها که هم بصورت cpu و هم بصورت کارت گرافیک کار می کنند برق زیادی مصرف می کنند چون دائم با تمام قدرت خود کار می کنند و البته گرمای بسیار زیادی مصرف می کنند. پس دانشمندان کامپیوتر های مخصوص و تخصصی برای ماین یک ارز دیجیتال را درست کرده اند که با اسم های M3x و S9 در بازار ایران شیوع پیدا کرده اند. گرمای این پردازنده ها بسیار زیاد است و یک جت فن قوی کار خنک کردن این پردازنده ها را انجام میدهد و بطور متوسط با 6000 دور در دقیقه می چرخد و این شکاف هوا توسط پره ها صدای زیادی تولید می کند . چیزی فراتر از یک جارو برقی. پس جایی که هزار دستگاه وجود دارد و بصورت انبوه کار می کند شما ممکن است سرسام بگیرید! پس مصرف برق بالا و تولید گرما و صدا از مشکلات این دستگاه ها است.

اطلاعات و حواشی ارز دیجیتال و بیتکوین

دستگاه m3 ماینر بیتکوین
دستگاه m3 ماینر بیتکوین

بدلیل ارزان بودن برق در ایران هزاران هزار دستگاه توسط ایرانی ها و چینی ها به ایران وارد شده و در هر کارگاه و کارخانه متروکه ای که برق خوبی دارد همه مشغول کار بی دردسر و پرسود ماینینگ شده اند. هر کس برش بیشتری دارد دستگاه های بیشتری قرار می دهد و از دست اداره برق به شکلی می گریزد. چه بسی کسانی که به هزاران دستگاه در طی چندماه بار خود را بسته اند و از ایران گریخته اند!
کشور ما با کمبود برق مواجه است و تولید برق خورشیدی بسیار به صرفه است. دستگاه M3x یک واتس ماینر بسیار مناسب ایران می باشد و با وزن 8 کیلوگرم و هش ریت بین 12 تا 14 . جالب است که بدانید 198 عدد چیپ داخل این دستگاه نصب شده است. تولید صدای بالای آن یعنی 78 دسی بل امکان کار در منزل شخصی یا شهر را ناممکن می کند . دو فن در جلو و عقب دستگاه هوای بسیار زیادی را جابجا می کنند و در هنگام تست دستگاه دمای یک اتاق خواب را با در بسته در مدت 10 دقیقه از 25 به 40 درجه سانتیگراد رساندند!
اگر تئوری ها را خوانده اید وقت آن رسیده که ما بشما بگوییم در عمل چه مشکلاتی سر راه شما قرار دارد و دیگر اینکه چقد می توانید با این دستگاه سود کنید.

آموزش نحوه خرید و فروش بیتکوین

دستگاه ماینر ماینر Whatsminer M3X 12.5Th
دستگاه ماینر ماینر Whatsminer M3X 12.5Th

 

دستگاه M3 در عمل

این واتزماینر که برای کشورما بسیار مناسب می باشد 12 ترا هش بشما ظرفیت ماینینگ می دهد و ما در عمل تست کردیم و دیدیم که اگر دستگاه 24 ساعت و بدون قطعی روشن باشد پس از یک ماه یک صدم بیتکوین بشما می دهد. اگر شما 100 دستگاه داشته باشید در یک ماه 1 بیتکوین در می آورید. هم اکنون هر بیتکوین 10هزار دلار است و این رقم چشمگیری است. پس هر دستگاه 1 صدم بیتکوین می دهد و که ما توانستیم آنرا در سایت بیت برگ بفروشیم. چیزی حدود 100 دلار که با قیمت 12000 تومانی دلار حدودا 1میلیون و دویست هزار تومان می شود.
البته داشتن چند دستگاه همزمان مشکلات را چندبرابر می کند. مثلا مصرف برق تصاعدی یا صدای ناهنجار دستگاه ها یا گرمای تولید شده غیرقابل تحمل. البته مشکل اصلی سوختن قطعات دستگاه ها است. ما در طی چند ماه فقط برای 4 دستگاه چندین بار دچار سوختن فن , پاور و یا حتی چیپ ها شدیم که تعویض آنها هزینه اضافی روی دست شما می گذارد.
تئوری با عمل خیلی فرق دارد و شما باید آماده دردسر های فراوان باشید!

 

فن های دستگاه ماینر ماینر Whatsminer M3X 12.5Th
فن های دستگاه ماینر ماینر Whatsminer M3X 12.5Th

مشکلات سر راه ماینینگ

شما با هر دستگاهی کار کنید این مشکلات سر راه شما قرار میگیرند.

1 – اداره برق!

بله شما ابتدا باید جایی را پیدا کنید که برق بسیار قوی داشته باشد و اجازه استفاده از برق را داشته باشید. بزودی دولت نرخ برق ارزهای دیجیتال را اعلام می کند که مورد انتظار است که از برق صنعتی گران تر باشد. ما شنیدیم که فردی که سه هزار دستگاه ماینر را بدون مجوز روشن کرده بود 500 میلیون تومان از طرف اداره برق جریمه شد!

2 – سیم کشی قوی :

ما وقتی تنها یک دستگاه ام تری را در منزل با برق شهری تست کردیم تمام سیم های خانگی و داخلی به شدت داغ شدند و تحمل این جریان برق را نداشتند. با گذاشتن دو دستگاه سیم ها آب شدند و فیوز برق ذوب شد و فشار بسیار زیادی به ترانس برق آورده شد. بله هر دستگاه ماینر به اندازه یک واحد مسکونی چندطبقه برق می خورد. و 1000 دستگاه به اندازه یک منطقه خانگی برق لازم دارد!!!
پس شما به یک سیم کشی بسیار قطور و گرانقیمت نیاز دارد. فیوز های بسیار قوی و حتی یک جعبه برق اختصاصی!

3 – تهویه :

مشکل اصلی این دستگاه ها در تابستان و هنگام کمبود برق و بالا رفتن درجه هوا مشخص می گردد. ماینرهایی که به اندازه جهنم گرما تولید می کنند و با بالا رفتن دما امکان سوختن آنها پیش می آید و نیاز به یک سردخانه یا قرار دادن دستگاه ها در روغن خنک کننده مخصوص دارند که این نیز یعنی بار هزینه اضافی.

4 – صدا :

صدای این دستگاه ها بعلت داشتن فرکانس خاص دیوانه کننده و آزاردهنده است و شما بیشتر از چند دقیقه نمی توانید آنرا تحمل کنید پس فکر ماینینگ خانگی را از سرتان بیرون کنید و بدنبال جا و مکان قانونی همانند یک کارگاه یا کارخانه با برق صنعتی باشید.

موفق باشید!

 

whatsminerm3x
whatsminerm3x
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

2 دیدگاه

 • برقی پاسخ

  2020/05/02 بعدازظهر 02:43

  این دستگاه معرکه بود خیلی بیتکوین خوبی بمن داد . ولی برق زیادی می کشه و سیما داغ می کنه. حیف که دولت ایران حرومزادس و کاسبی مارو کساد کرد.

   
 • mmmm پاسخ

  2020/05/06 بعدازظهر 17:59

  lcovt f,n

   

ارسال دیدگاه

4 × چهار =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت