اگر بخواهیم بطور خلاصه و در 8 مرحله این عوامل را بگوییم :

برای یادگیری، پیشرفت و موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارم؟ (Success|Development|Learning)

10 عامل برای دستیابی به هرچیزی که در زندگی می خواهید:

احساس پوچی و عدم پیشرفت برای همه ما غریبه نیست. خیلی وقت ها شده که احساس کرده ایم فقط داریم وقتمان را تلف می کنیم و عمرمان به بطالت می گذرد یا حتی از اهدافمان دور شده ایم. باید یک راهی برای جدا نشدن از اهدافمان پیدا کنیم. شروع کردن یک کسب و کار آسان نیست. شما باید از نقطه امن خود خارج شوید و با مشکلات بسیاری در راه خود دست و پنجه نرم کنید.
هزاران عامل پیش می آید تا شما را از مسیرتان منصرف کند. انگار زمین و زمان و هزاران نفر وظیفه دارند شما را از هدفتان دور کنند! باید عواملی پیدا کنید تا شما را به جلو هل بدهند! چون مطمئنا به آنها نیاز پیدا خواهید کرد و شاید وسط کار کم بیاورید!

 

1- تمرکز بر موفقیت ها و تعهد به کار و نه نقاط ضعف و نه انگیزه

چقدر بر هدف هایتان تمرکز کرده اید؟؟ چقدر برایتان آن هدف نهایی ارزش دارد؟ حاضرید چه چیزهایتان را در ازای رسیدن به هدفتان قربانی کنید؟ اگر شما کاملا بر هدفتان تمرکز کنید , حرکت خودبخود آغاز می شود. اگر متعهد باشید , انگیزه نیز می آید.

 

2- دنبال دانش و اطلاعات بروز رشته خود گشتن

اگر تمرکز شما بر روی هیجان ناشی از کشف های جدید و بهبود و تجربه های جدید باشد, حرکت شما به سوی موفقیت شتاب خواهد گرفت. اگر فقط بر نتایج تمرکز کنید ممکن است از کیفیت کار شما کاسته شود پس باید بر روی مسیر تمرکز کنید و در لحظه کار کنید. بر روی چیزهایی که در مسیر خود یاد میگیرید و آن چیزی که می توانید ارتقا دهید فکر کنید.

 

3- تبدیل کردن کار و زندگی به یک سرگرمی و لذت بردن از آن

اگر کار شما تبدیل به سرگرمی شما شود, مطمئن باشید پیشرفت خواهید کرد و حتما به هدف خود خواهید رسید. این یک بازی فوق العاده است. اگر این سرگرمی کمی جدی شود شما از آن خسته می شوید و ممکن است دلزده شوید.

 

4- خلاص شدن از شر فکر های بد و اضطراب به هر روشی

همیشه هزاران فکر زاید در سر شماست که باید از شر آنها خلاص شوید. باید روی کار فعلی خود تمرکز کنید. گوشی موبایل یکی از بدترین موانع امروزه برای تمرکز کردن است. باید یک سری اپلیکیشن های وقت گیر را قربانی کنید و یا اینکه اینترنت خود را خاموش کنید و برنامه ریزی قوی و بیرحمانه داشته باشید.
ترس ها و شک ها نیز خود عامل عدم تمرکز هستند. باید از دست آنها نیز خلاص شوید. کارهای جدید و ناشناخته چیزی هستند که می توانند عطش شما را برای کار کردن زیاد کنند.

 

5- استفاده از تصورات و رویاهای خود

قدم بعد از کنار گذاشتن فکرهای زاید استفاده از تصورات و رویاهای شما است. وقتی شما سختی ها را تجربه می کنید بسیار بیشتر به انرژی و هیجان موفقیت نیاز دارید. اگر شما از کارتان متنفر باشید , این افکار احساس بسیار بدی ایجاد می کند.چیزی که بنام imagination میشناسیم تفاوت را رقم می زند. شما حتی از بدترین رییس خود در بدترین محیط کاری و کسل کننده ترین کار جهان می توانید چیزهای زیادی را یاد بگیرید.
یک تمرین جالب برای شما : فقط برای سه روز فقط و فقط چیزهای مثبت را بنویسید و به آنها فکر کنید. ببینید چه اتفاقی می افتد.

 

عوامل موفقیت در زندگی
عوامل موفقیت در زندگی

 

6- توقف مهربانی با خودتان! (باید به خودتان سختی بدهید)

انگیزه یعنی عمل و عمل نتیجه را بهمراه دارد. گاهی اکشن های شما نتیجه نمی دهد و شکست می خورند و نتیجه دلخواه شما حاصل نمی گردد. بنابراین شما ترجیح می دهید با خودتان خوب برخورد کنید و خود را جریمه نکنید و خود را در شرایط بد قرار ندهید. این کار اشتباه است و منجر به افسردگی شما خواهد شد! شما باید از این شرایط بیرون بیایید و با خود بجنگید و کاری را انجام دهید که از آن می ترسید.

 

7- به دیگران تکیه نکنید و انتظاری نداشته باشید.

شما باید هیچ وقت و از هیچ کس انتظاری نداشته باشید که کاری را بری شما انجام دهند. همه چیز بخود شما بستگی دارد. حتی فرزند , همسر و دوستان شما نمی توانند آن کاری را انجام دهند که خود شما می توانید انجام دهید. همه آنها با نیازهای خود و رویاهای خود درگیرند. هیچ کس هدف های شما در زندگی را برای شما به ارمغان نخواهد آورد الا شما ! حتی اکر هم بخواهند نمی توانند. همه چیز شمایید!

 

8- یاد گرفتن راه های تمرکز و مقابله با عوامل حواس پرتی

چیزهای بی ارزش و پرت کننده حواس همیشه در کنار شما هستند. یک گوشی موبایل شامل اینستاگرام , فیلم , عکس , تلگرام , واتزاپ , بازی های مختلف و هزاران اپلیکیشن دیگر چقدر وقت شما را در روز میگیرند؟
یک پروژه حسابی و بزرگ و سخت یا وقت تلف کردن بیهوده و همیشگی؟؟ یک لیست بنویسید و هرچه که بنظرتان وقت تلف کردن است و فقط جنبه سرگرمی دارد را بنویسید و از آنها دوری کنید.

 

9- برنامه ریزی

همیشه سه قدم بعدی خود را بدانید. نیاز نیست کل روز را برنامه ریزی کنید. فقط سه قدم!
مثلا یک ساعت پیاده روی _ ورزش _ نوشتن سایت یا پروژه مشخص ؛ همین!
برای سه ساعت آینده خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید به آن متهعد باشید.
برای هر برنامه خود بنویسید : چگونه؟ چه زمانی؟ چرا؟
کی این کار را انجام می دهید؟
چگونه انجام می دهید؟
چرا انجام می دهید؟
این سه را when-what-how بخوانید.

10- محافظت از خود

وقتی خیلی انگیزه دارید امکان اینکه بسوزید وجود دارد. اگر در مسیر خود خسته شدید حتما برای استراحت وقتی را در نظر بگیرید. اگر وقت استراحت بخود ندهید ممکن است از کار دلزده شوید. البته استراحت هم زمان خود را دارد. مثلا بعضی عادت دارند هر بیست دقیقه یک دقیقه از روی صندلی خود بلند شوند و تحرکی به بدن خود بدهند. بعضی هر یکساعت یکبار ده دقیقه استراحت می کند. این به بدن شما بستگی دارد. آخر هفته ها یا تعظیلات زمانی را به تفریح و گشت و گذار اختصاص دهید. این حتما در روحیه و استرس شما تاثیر خواهد داشت. همیشه یک کار را انجام ندهید . بین کارهای منطقی و خشک با کارهای خلاقانه و متفاوت سوییچ کنید.
مدیتیشن انجام دهید. 5 دقیقه چشمان خود را ببندید و فقط به یک چیز فکر کنید. شاید هم به یک دیوار سفید!

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

مرورگر دائمی

روش های موفقیت - 10/10

خلاصه

راه حل های موفقیت در زندگی , کار و روابط اجتماعی و اینکه برای یادگیری،پیشرفت و موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارم؟ راه حل های کلیدی دستیابی به موفقیت در امور روزمره

10 شگفت انگيز!

یک دیدگاه

  • اسلام علی پاسخ

    2020/04/30 بعدازظهر 12:20

    موفقیت یعنی کشک ! همیشه باید پول وسط باشه. عشق و حال برای پولداراس . لعنت بر مخترع پول . لعنت بر زندگی

     

ارسال دیدگاه

6 − 3 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت