انواع حرکات زبان بدن برای افزایش اعتماد بنفس

 

فهم زبان بدن چگونه است؟

در یک ارتباط خوب، صحیح و موثر، کلمات حرف اول را نمی زنند. جالب است بدانید که زبان بدن نقش مهمتری از حرف ها را ایفا می کند حدود 60% ارتباطات ما غیر کلامی است. مهم نیست چه کلماتی استفاده می کنید، تکان دادن ابروها، نوع نگاه، نوع خنده، نحوه قرار دادن دست و پاها، حرکات مردمک چشم و … همه بخشی از زبان بدن هستند که ممکن است، به نوعی دیگر سخن بگویند. در نهایت باید بدانید که در مکالمات و گفتگوها شما یک پیام مختلط تشکیل شده از زبان لغوی و زبان بدن را به طرف مقابلتان منتقل می کنید، بنابراین بهتر است که با برخی از این حرکات آشنا شوید تا بتوانید ارتباط موثرتری در روابط خود، اعم از کاری و خانوادگی برقرار کنید.
زبان بدن عمدتا ناخودآگاه و غیر عمدی است بنابراین با آشنایی بیشتر به زبان بدن، علاوه بر این که می توانید سیگنال های زبان بدن اطرافیانتان را درک و تحلیل کنید بلکه نسبت به سیگنال های ارسالی خود نیز آگاهانه عمل می کنید.

 

تاثیر-زبان-بدن-بر-دروغ-گفتن
تاثیر-زبان-بدن-بر-دروغ-گفتن

1.لبخند واقعی یا تظاهرانه؟

گمان کنید در جلسه کاری، استراتژی خود را توضیح داده اید و بعضی از اعضای تیمتان با لبخند به شما نگاه می کنند. این لبخند را می توان نشانه خوبی دانست، این چنین به نظر می رسد که توانسته اید نظر برخی از افراد را به خود جلب کنید اما متاسفانه باید به شما بگویم که نه، ممکن است خنده همکارانتان واقعی نباشد. لبخند زدن یک رفتار آموختنی و عادت فرهنگی است، مردم ممکن است از روی ادب لبخند بزنند و یا احساس واقعیشان را پشت لبخندهایشان پنهان کنند. اما فرق لبخند واقعی و تظاهری چیست؟ چشم ها! لبخند واقعی تا چشم های شما می رسد و چین و چروک هایی در کنار چشم ها ایجاد می کند. تحقیقات نشان می دهد که اکثر افراد پس از دیدن لبخند بدون درنگ و کاملا ناخودآگاه به قسمت بالای صورت طرف مقابل نگاه می کنند تا خلوص لبخند را تشخیص دهند. پس هیچ وقت تظاهر به لبخند زدن نکنید!

2. حرکات بازتابی

اگر در قراری متوجه شدید که مثلا هر بار پاهایتان را روی هم می اندازید، طرف مقابلتان هم همین کار را انجام می دهد، به شما تبریک می گویم؛ این نشانه خوبی است. حرکات بازتابی بدن، نوعی از زبان بدن است که به صورت ناخودآگاه وقتی از نظر حسی درگیر طرف مقابل شده ایم انجام می دهیم. این زبان بدن مخصوصا در هنگام مذاکره نشانه بسیار خوبی است. مثلا اگر به عنوان بازاریاب در حال مذاکره باشید و ببینید مشتری حرکات شما را بازتاب می کند می تواند نشانه ای از تحت تاثیر قرار دادن او باشد.
اگر با شخص جدیدی برای اولین بار قرار ملاقات دارید، سعی کنید حرکات اعضای چهره و بدن او را تکرار کنید. این کار سمبلی از همدلی است و به طرف مقابل نشان می دهد که احساساتش را درک می کنید.

Body-Language-interview
Body-Language-interview

3.نشانه های تشویش و نگرانی

اگر در جلسه کاری یا دوستانه حرکاتی از قبیل واکنش های محدود چهره، خودداری از ارتباط چشمی، دست ها و بازوهای بسته و … مشاهده کردید بدانید که طرف مقابل شما راحت نیست و احساس دفاعی دارد.

4.دست های گره خورده سمبل مقاومت

نیربرگ جرارد در کتاب “چگونه یک انسان را مثل یک کتاب مطالعه کنیم؟” بیش از دو هزار مذاکره فیلمبرداری شده را بررسی کرده است و هیچ مذاکره ای به توافق نرسیده است اگر یکی از افراد مذاکره کننده، دست هایش را روی سینه گره زده باشد! بنابراین اگر قبل از مذاکره، نظرتان منفی است یا تصمیم های قطعی خود را گرفته اید، با دست های گره خورده پیش روید اما کمتر کسی علاقه دارد با کسی مذاکره کند که ذهنیت مشخصی از قبل دارد و تمایلی به گفتگو ندارد. بازوهای خود را آزاد بگذارید، حتی کمی خم کنید و آماده شنیدن نظرات طرف مقابل باشید مگر اینکه بخواهید با زبان بدن نشان بدهید که حرف مشترکی ندارید.

5.ارائه خسته کننده

هرکس که در حال ارائه باشد خواستار توجه کامل مخاطبانش است. اما ممکن است به عنوان سخنران، بعد از چند دقیقه متوجه شوید که مردم در صندلی هایشان فرو رفته اند، با ابزار و وسایلی بازی می کنند، روی کاغذی نقاشی می کشند و برخی حتی با یکدیگر صحبت می کنند. در چنین موقعیتی زبان بدن مخاطبان شما به وضوح فریاد می زنند که حوصله اشان سر رفته است.
در چنین موقعیتی باید به شیوه ای توجه مخاطبان را جلب کنید و آن ها را به طور جدی درگیر بحث و گفتگو کنید. برای جلوگیری از چنین اتفاقی می توانید از قبل، ارائه خود را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و بین قسمت های متوالی فعالیت های کوتاهی در نظر بگیرید. با طنز و شوخی و خنده می توانید بینندگان را از کسالت بیرون آورید.

زبان-بدن روسای جمهور جهان مقابل هم
زبان-بدن روسای جمهور جهان مقابل هم

چطور اعتماد به نفس خود را نشان دهم؟

صاف بایستید! قوز نکنید! این طور به نظر می رسد که خسته و کسلید.
یک لبخند راحت، می تواند فضای مثبتی ایجاد کند. ابروهای در هم کشیده شما را سرد، پرتنش و عصبی معرفی می کند.
مراقب باشید که حتما با همه ارتباط چشمی برقرار کنید!
از خاراندن چشم، گوش، بینی و … بپرهیزید. حرکات این چنینی دست شما را پریشان و عصبی نشان می دهد.
چسباندن نوک انگشتان دست ها به هم نشانه ای از اعتماد به نفس بالاست؛ این زبان بدن در بسیاری از سیاستمداران دیده می شود.
خاراندن چانه، قرار دادن دست زیر چانه و یا قرار دادن دو انگشت روی گونه، نشان این است که در حال تفکر، تامل و ارزیابی هستید. پس با هم به چند نوع حالت های بدن برای نشان دادن اعتماد بنفس اشاره کردیم.

 

انواع حرکات زبان بدن برای افزایش اعتماد بنفس چطور اعتماد به نفس خود را نشان دهم
انواع حرکات زبان بدن برای افزایش اعتماد بنفس چطور اعتماد به نفس خود را نشان دهم
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نه + هفده =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت