پس انداز مردم ایران بیشتر در کجاها سرمایه گذاری شده است؟!

یارانه و ارز و پول khabarme.ir

 

در این مقاله قصد داریم طبق آمارهای نسبی بانک ها به شما بگوییم که پول های مردم ایران و سرمایه هایی که دست مردم است بیشتر در کجاها سرمایه گذاری می شوند. اما اول باید این را بدانید که 37 درصد مردم هیچ پس اندازی ندارند و این یعنی فقر مطلق! یعنی 37 درصد مردم ایران یعنی بیش از یک سوم آنان برخلاف ادعاهای دولت در فقر مطلق هستند و این یک فاجعه است!

 

پس انداز مردم ایران
پس انداز مردم ایران

 

اما اولین جایی که مردم پس انداز خود را در انجا قرار داده اند بانک ها هستند. چون حداقل در رقم های پایین خیالتان راحت است که این پول کم نمی شود و شاید بتوانید مقدار کمی هم سود دریافت کنید بدون اینکه کار خاصی انجام دهید. یعنی پول پول می آورد! پس 25 درصد سرمایه های مردم درون بانک ها خوابیده است و این رقم هولناکی است!

پس از بانک ها 15 درصد سرمایه های مردم در بازار مسکن و خانه و املاک قرار دارد و البته این رقم در حال بیشتر شدن است. چون ظاهرا سوددهی املاک خیلی بیشتر شده است.

10 درصد پول ها در اشتغال زایی و کار مثلا در کارخانه های می چرخد و این خیلی رقم پایینی است . در کشورهای جهان اول بیشتر از دو سوم سرمایه مردم در این بخش قرار دارد و باعث پیشرفت کشور می گردد. اما در ایران هر کس فقط به فکر سود شخصی خود است و باعث کند شدن پبشرفت کشور می گردد. در حالیکه سرمایه گذاری در این بخش اگر درست باشد خیلی سود بیشتری باید بدهد.

10 درصد سرمایه ها نیز در بازار سکه و طلا است. صف های طویل در سکه فروشی ها گواه این مدعا است و روز به روز گران تر شدن طلا باعث این امر و طمع مردم است.

یک و نیم درصد از سرمایه دیگر مردم در بازار بورس و 1 و 2 دهم درصد در بازار ارز و دلار است. برای بورس این رقم زیاد و کم می شود و در سال 99 اول دوبرابر شد و با ریزش ناگهانی بورس همه از بورس بیرون رفتند و میلیون ها نفر ضرر کردند و دولت هم فقط به ریش مردم می خندید!

 

سرمایه گذاری خارجی - KHABARME.IR
سرمایه گذاری خارجی – KHABARME.IR

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

3 − یک =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت