چرا بیتکوین بخریم؟

بیتکوین - خبرمی = bitcoin - khabarme - طریقه استخراج و ماینینگ

چرا بیتکوین بخریم ؟

 

همه ما  تجربه دنبال کردن قیمت سکه یا دلار یا خانه را در مقاطعی از زمان داشته ایم. معمولاً در کشور ما همه اینها که نام بردیم در حال گران شدن بوده اند اما باز هم روند گران شدن آنها کشنده نیست. یعنی چه؟ یعنی چیزی در عرض یکسال قیمت آن صد برابر شود! یک راهی که در ابتدا خیلی سودآور بود اما کم کم فهمیدیم که چقدر مشکلات بر سر آن می افتد میان کردن بیتکوین با دستگاه های ساده اماده بود. مثلا ما با یک دستگاه ماینر M3x ساده شروع کردیم. همه چیز خوب پیش می رفت تا به مشکل تامین برق خوردیم و حتی اداره برق برقمان را قطع کرد!

بیتکوین اولین ارزی بود که قیمتش بدین شکل افزایش پیدا کرد هیچکس در خواب هم فکر آن را نمی کرد که بیت کوینی که روزگاری تنها یک دلار بود به قیمت ۲۰ هزار دلار برسد یعنی رشد ۲۰۰۰۰ برابری!!! صورت پذیرفت اگر شما یک بیت کوین را با آن قیمت نازل خریده بودید در زمان اوج قیمت آن ۲۰ هزار دلار داشتید. این یکی از دلایل خرید بیت کوین همین است. در چند ماه گذشته قیمت بیت کوین دوباره پایین آمد و نزدیک سه هزار دلار نیز رسید. بهترین زمان برای خرید دوباره بیت کوین  که خیلی کوتاه مدت بود و دوباره قیمت بیت کوین برای هاوینگ به ۱۰ هزار دلار رسید. در مدت کمتر از ۲ ماه  و شما می توانستید دوباره این رشد قیمت را تجربه کنید. می توانید مطمئن باشید که در طولانی مدت بیت کوین گران خواهد شد حتی اگر قیمت آن خیلی پایین بیاید خرید آن همیشه عقلانی است. پس حتما یکی از تخم مرغ های خود را در این ظرف پر زرق و برق قرار دهید ؛ اما فقط یکی! 

 

چرا نباید بیتکوین بخریم ؟

اما استدلال ما برای نخریدن بیتکوین را هم بخوانید. منظور ما از نخریدن بیتکوین , کم خریدن آن است. هرگز در این بازار نباید وسوسه شوید. اولین اشتباه آخرین اشتباه است! هرگز خانه و ماشین زیر پای خود را نفروشید و به این بازار نیایید حتی اگر با اولین معامله خود صددرصد سود کردید! تجربه یکی از دوستان این بود که بیش از بیست بار پشت سر هم با معامله های خرید بیتکوین و تبدیل آن به آلت های مختلف در بایننس و سپس وارد شدن به بازار فیوچرز در بایننس سود کرد و سرمایه کلش 4 برابر شد! مثلا 1000 دلار او شد 4000 دلار. سپس او وسوسه شد و فقط یک معامله با ضریب 100 ایکس در فیوچرز انجام داد. یک فروش ظاهرا کم ریسک و شرط بندی بر روی پایین آمدن قیمت. ضریب او بسیار بالا بود و متاسفانه تمام سرمایه خود را وسط گذاشت . اگر به سود می رسید 4000 دلار او که گویی 400000 دلار بود تبدیل به 1000 دلار میشد اما ناگهان ورق برگشت و قیمت بیتکوین در 1 شبانه روز از 6000 دلار به 10000 دلار رسید و دوست ما اصطلاحا لیکویید شد!

یعنی تا دلار آخر سرمایه او از دست رفت. این داستان کوتاه را برای این گفتیم که ریسک ورود در بازار بیتکوین و معاملات بر پایه آن دیوانه وار است و اگر ذره ای مغرور شوید به ناگاه همه چیز را از دست می دهید. پس حساب شده وارد بازار بیتکوین شوید و فقط 10 درصد سرمایه خود را وارد معاملات پر ریسک کنید! حتما ابتدا صفرتاصد استخراج بیت کوین را بخوانید و بررسی کنید

 

ماینرها مشغول کارند - استخراج بیتکوین
ماینرها مشغول کارند – استخراج بیتکوین
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 × 2 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت