نحوه انتقال سهام دولت (دارا یکم) به پرتفوی کارگزاری در سه سوت!

اوراق بهادار سهام دولت دارا یکم

 

اگر از اپلیکیشن هایی همانند آپ, سهام دولت دو میلیون تومانی را خریده اید می توانید به سادگی این نماد را به کارگزاری خود منتقل کنید. اگر شما بین صفر تا دومیلیون تومان برای خود سهام دولت خریده اید و مثلا در پروفایل خود در اپلیکیشن آپ یک همچین چیزی دارید :

 

خرید سهام دولت در اپلیکیشن آپ
خرید سهام دولت در اپلیکیشن آپ

 

مثلا ما در تاریخ 16 اردیبهشت 99 این سهام را خرید زده ایم. پس از دو ماه این سهام آزاد شده و قیمتش سه برابر شده و حالا می خواهیم آنرا به پرتفولیوی خود در کارگزاری انتقال بدهیم!

ابتدا شما باید در سامانه سجام ثبت نام کنید و پس از احراز هویت که بصورت اینترنتی هم انجام می شود , کد بورسی بگیرید. ثبت نام کار آسانی است و از طریق اپلیکیشن سیگنال یا وب سایت سجام انجام می شود.

 

ثبت نام از سامانه سجام بورسی
ثبت نام از سامانه سجام بورسی

 

گام های مشخص و سر راستی هم برای ثبت نام وجود دارد که در زیر میبینید . خوشبختانه سجام و برنامه سیگنال خیلی کار را روان و آسان کرده است.

 

اپلیکیشن سجام

 

حتی برای شما اینجا نوشته شده است 7 قدم از فرآیند ثبت نام! :

 

ثبت نام و احراز هویت در سجام
ثبت نام و احراز هویت در سجام

خب ثبت نام تمام شد :!

 

تاییدیه احراز هویت سجام
تاییدیه احراز هویت سجام 

پس از احراز هویت اینترنتی یا حضوری شما کد بورسی دریافت می کتید :

 

تاییدیه سهامدار در سامانه سجام
تاییدیه سهامدار در سامانه سجام

پس فرض می کنیم شما در سامانه سجام ثبت نام کردید و احراز هویت هم شدید. سپس باید یک کارگزاری را انتخاب کنید و بصورت حضوری یک بار فرم های آنها را پر کنید و مدارک را تحویل آن کارگزاری دهید. باید یوزر و پسورد بگیرید برای پنل خود در آن کارگزاری. حالا ما سهام بارز را انتخاب کرده ایم. سپس باید به سایت درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه بروید و در آنجا می توانید وارد شوید و سهم دارا یکم خود را ببینید. آدرس سایت ddn.csdiran.com است و در بخش گزارش دارایی این سهام دولت قرار میگیرد.

 

دارا یکم در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

دارا یکم در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

 

با کلیک بر روی دکمه دریافت می توانید گواهینامه اوراق بهادار دارا یکم خود را دریافت کنید که به شکل زیر است و البته با فرمت PDF . پس از دریافت این گواهینامه باید به سایت کارگزاری خود مراجعه کنید.

 

گواهینامه اوراق بهادار دارا یکم

گواهینامه اوراق بهادار دارا یکم

 

در سایت کارگزاری خود باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کنید و فایل بالایی را به فرمت JPG تبدیل کنید و در قسمت مشخص شده آپلود کنید. بعد از 24 ساعت این سهام شما در کارگزاری جدید دیده خواهد شد و شما می توانید آنرا بفروشید یا به سهام های دیگر تبدیل کنید. جالب است بدانید که از 16 اردیبهشت که این سهام با قیمت دو میلیون تومان خریداری شد تا فقط دو ماه بعد که سهام آزاد شد قیمت آن سه برابر شد و به 6 میلیون تومان رسید.  

 

دارا یکم در پرتفوی کارگزاری و انتقال
دارا یکم در پرتفوی کارگزاری و انتقال
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

  • پویان رسولی پاسخ

    2020/07/07 بعدازظهر 16:34

    احسنت

     

ارسال دیدگاه

3 × 1 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت