سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص

سامانه ثبت کالا و ترخیص انبارداری KHABARME.IR

سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص چیست؟

 

✅ ثبت اطلاعات مرتبط با محصول و مواد اولیه در سامانه “مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص”به آدرس”wms.ir” برای کلیه واحدهای تولیدی الزامیست و مبنای ارائه تسهیلات و انجام فرایند و رویه های مرتبط با این واحدها و محصولات تولیدی تنها با انجام کلیه مراحل ثبت نام ، ثبت محصولات و مواد اولیه در سامانه مذکور امکان پذیر خواهد بود. همچنین کلیه واحدهایی که عملیات ثبت نام آنها بدون تعیین محصولات و مواد اولیه صورت پذیرفته میبایست نسبت به تکمیل اطلاعات لازم مطابق راهنمای پیوست اقدام نمایند.

 

  •  آموزش ثبت محصول و موارد اولیه.pdf

دانلود کنید
دانلود کنید
فیلم کامل آموزش استفاده از سامانه جامع مدیریت کالا
فیلم کامل آموزش استفاده از سامانه جامع مدیریت کالا

پس از ثبت نام و تایید انبار در سامانه جامع مدیریت کالا، یک شناسه مقصد به انبار اختصاص داده می شود که این شناسه به منظور ترخیص کالا از گمرک در اختیار ترخیص کار و یا صاحب کالا قرار داده می شود.

مقصد KHABARME.IR ثبت کالا
مقصد KHABARME.IR ثبت کالا

 

پس از این کار شرکت حمل کننده ای که وکالت لازم برای ثبت حامل را در اختیار دارد وارد حساب کاربری سامانه گمرک(EPL) شده و در قسمت “ورود اطلاعات کامیون” اطلاعات کامل حامل، اطلاعات کامل کالایی که قرار است حمل نماید و همچنین انبار مقصدی که ترخیصکار قبلا در قسمت “صدور مجوز ورود کامیون” به آن وکالت داده است را ثبت می نماید.

 

ورود-اطلاعات-کا میون در سامانه ثبت کالا و ترخیص
ورود-اطلاعات-کا میون در سامانه ثبت کالا و ترخیص

برای اینکه بتوان شناسه انبار را ثبت کرد ابتدا باید  سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص موارد مورد نیاز جهت ثبت نام عبارت است از :

نوع انبار

شناسه صنفی یا کد ملی صاحب انبار

مشخصات کسب و کار

اطلاعات مؤدی اصلی/مدیرعامل شرکت

مشخصات انبار

در صورتی که تمامی این مراحل در سامانه گمرک به درستی انجام گیرد، پس از صدور پته ی گمرگی تمامی مشخصات آن از جمله تاریخ و ساعت خروج بار از گمرک، شماره پته، وضعیت پته،گمرک مبداء، کد ملی صاحب کالا، شرح کالا(تعداد)، نام راننده و شماره پلاک حامل به صورت برخط از سامانه ی گمرک درحساب کاربری(منوی کارتابل انبارداری) انبار مقصد در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص قرار می گیرید

کارتابل سایت ثبت کالا و رصد KHABARME.IR
کارتابل سایت ثبت کالا و رصد KHABARME.IR

 

اگر مراحل بالا کاملا انجام نگیرد اطلاعات پته گمرکی در کارتابل انبارداری نخواهد آمد!!

در این حالت چنانچه انباردار سعی در ثبت پته ی گمرکی که راننده حامل پرینتی از آن را در اختیار وی قرار داده است نیز داشته باشد، با خطای عدم وجود وکالت لازم در EPL مواجه می شود .

 

مشخصات ویرایش شده کالای ثبت شده و ترخیض KHABARME.IR
مشخصات ویرایش شده کالای ثبت شده و ترخیض KHABARME.IR

 

و در آخر باید بگوییم که نمی توانید یک کالا را در سامانه ثبت کنید و اعلام وصول کنید مگر اینکه پته در کارتابل اداری قرار داشته باشد. پس برای شناسه ی انبار به دلیل عدم اعلام وصول پته مشکلی ایجاد نمی شود زیرا پته ای برای اعلام  وصول در کارتابل وجود ندارد. امکان ثبت و اعلام وصول کالا در سامانه نیست مگراینکه پته در کارتابل اداری قرار گرفته باشد.

فیلم کامل آموزش استفاده از سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص و فروش:

 

فیلم آموزشی کارباسامانه مدیریت کالاوخدمات پس از ترخیص کالا که همان سامانه انبار شهری و انبار مقصد قدیم می باشد.

منبع : irwms

یک دیدگاه

  • HASANGHOLIKKK پاسخ

    2020/05/02 بعدازظهر 02:26

    این سامانه مزخرفه هرچی برید توش همش ارور میده همش خطا افتضاحه هیچ کس تا حالا تا آخرش نرفته همش دروغ می گن بی شرفای بی عرضه

ارسال دیدگاه

پنج × 2 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت