خارجی ها در چه بخشی در ایران بیشتر سرمایه گذاری می کنند؟

سرمایه گذاری خارجی - KHABARME.IR

 

صنعتگران و سرکایه گذاران خارجی طبق گفته وزارت صنعت و معدن در سال 98 و در برنامه ریزی ها برای سال 99 در 5 رشته اصلی برای سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کردند و این رکورد را برجای گذاشتند:

 

1- «محصولات از توتون و تنباکو» : متاسفانه اولین رده را سیگار تشکیل می دهد!!! یعنی انقدر سود این ماده افیونی زیاد و بی حساب کتاب است که همه تولیدکنندگان آن بدنبال انتشار و تولید بی حد و حصر آن هستند و متاسفانه تا وقتی ما نتوانیم سیگار را ترک کنیم این شرکت ها بیشتر سود می برند.

سیگار و تنباکو پولساز KHABARME.IR
سیگار و تنباکو پولساز KHABARME.IR

2- «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها» : تولید , واردات و صادرات مواد غذایی بعلت همه گیربودن آن سود بالایی برای شرکت ها دارد و این چیزی است که تمام جمعیت کشور به آن احتیاج دارند و حتما سود بزرگی در مشارکت در آن نهفته است.

 

غذا و آشامیدنی KHABARME.IR
غذا و آشامیدنی KHABARME.IR

3- «سایر محصولات کانی غیر فلزی» : ایران یکی از کشورهایی است که منبع اصلی سنگ های مختلف و فلزات و نعمات خدادادی همانند سنگ فیروزه و غیره است. متاسفانه به علت بی کفایتی مسئولین این محصولات طبیعی بدون هیچ گونه فراوری و بصورت خام فروشی با سرعت زیادی از کشور خارج می شوند در حالیکه می توانند هزاران برابر سود برای کشور داشته باشند و هزاران شغل ایجاد کنند اما برای اینکه جیب چند مسئول نالایق پر شود این مواد با تریلی های بزرگ به خارج صادر می شوند. 

 

کانی ها و مواد معدنی غیرفلزی KHABARME.IR
کانی ها و مواد معدنی غیرفلزی KHABARME.IR

4- «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» : چهارمین مورد به علت وجود نفت بسیار در ایران ساخت و ساز این محصولات است.

 

مواد شیمیایی و آزمایش های تجاری KHABARME.IR
مواد شیمیایی و آزمایش های تجاری KHABARME.IR

5- «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت». این محصولات نیز بعلت نفت خیز بودن ایران به صرفه است و معلوم نیست شرکت های بزرگ سرمایه گذاری همانند شرکت های چینی چه کارهایی با نفت ایران می کنند.

کک و فرآورده‌های حاصل از نفت KHABARME.IR
کک و فرآورده‌های حاصل از نفت KHABARME.IR
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

یک دیدگاه

  • pooldar پاسخ

    2020/05/01 بعدازظهر 02:35

    خودتونو اوسکول کردید؟ من جنوب کار می کنم . هیچ کشوری تو ایران نمیاد مگه برای دزدی . همین چین فقط میاد نفت رو مجانی میبره برای اینکه بگن ما با خارجیا همکاری داریم. واقعا چین نفت مارو مجانی می بره و فقط دروغ می گن سیاستمدارا واسه همین پراید 3 تومنی شده 80 میلیون. چون ما هیچی نداریم . نه صنعت داریم نه فرهنگ نه دولت . هیچی هیچ امیدی نیست

     

ارسال دیدگاه

15 − 10 =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت