5 ترفند برای آرایش تمیز روزانه

 

اگر می خواهید یک آرایش تمیز روزانه داشته باشید که در تمام طول روز دوام و زیبایی خود را حفظ کرده و کمترین بهم ریختگی یا رنگ دویدن در آن دیده نشود، باید از استانداردها و تکنیک هایی پیروی کنید. این ترفندها کمک می کنند تا آرایش شما به خوبی حفظ شده و تا پایان ساعاتی که میل دارید آن را روی صورت خود ببینید، همان زیبایی اولیه را داشته باشید.

در اینجا با ما همراه باشید تا نگاهی به ترفندهای آرایش تمیز روزانه بیندازیم.

چطور آرایش تمیز روزانه داشته باشیم؟

برای آن که بتوانید آرایش تمیز روزانه داشته و آرایش پوست، چشم ها و لب های شما در طول روز، تحت تاثیر منفی قرار نگیرند، لازم است که برخی از تکنیک ها را پیش از انجام آرایش و پس از آن، به کار بگیرید.

از جمله این تکنیک ها و ترفندها، آن چه در زیر آمده را به خاطر داشته باشید:

حتما اسکراب پوست هفتگی داشته باشید

برای آن که بتوانید بهترین آرایش را روی پوست خود پیاده سازی کنید، لازم است که حتما هر هفته روزی یک بار، از اسکراب پوستی استفاده کنید. به این شکل صورت شما از هر گونه آلودگی و ذرات چربی پاکسازی شده و یکدست و شفاف خواهد شد. به این ترتیب زمانی که از کرم پودر یا پنکیک روی پوست خود استفاده می کنید، ترکیب و بافت آرایشی آن، به خوبی روی پوست جای می گیرد. به علاوه پوشش دهی مشکلات و ایرادات پوستی شما در این حالت به مراتب قوی تر بوده و می توانید در نهایت چهره ای یکدست و شفاف داشته باشید.

اسکراب سنت ایوز، به عنوان یک از اسکراب های پوستی بسیار عالی و تاثیرگذاری شناخته شده و در صورت استفاده هفتگی از آن، نتیجه کاملی به دست خواهید آورد. دقت داشته باشید که اسکراب کردن پوست، یکی از ترفندهای ساده رفع پوست کهنه و رسیدن به پوستی یکدست و پرجلوه است که زیر آرایش نیز زیبایی دو چندانی خواهد داشت.

از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

حتما برای مراقبت از پوست خود و داشتن آرایش روزانه تمیز، از کرم مرطوب کننده پیش از شروع به آرایش بهره ببرید. دقت داشته باشید که شما نباید به هیچ وجه بلافاصله پس از به کار بردن کرم مرطوب کننده چون کرم مورینگا، مواد آرایشی را به صورت خود بزنید. بلکه لازم است که دقایقی صبر کرده تا کرم به خوبی به پوست نفوذ کرد و از لایه رویی آن برداشته شود. دقت داشته باشید که کرم مرطوب کننده و نرم کننده با قدرت جذب بالا خریداری کنید که خیلی زود به پوست جذب شده و بتوانید آرایش کامل خود را از صفر تا 100 انجام دهید.

نکته: در صورتی که مشاهده کردید هنوز کرم مرطوب کننده روی بافت پوست بوده و محو نشده است، می توانید از یک دستمال کاغذی نازک کمک گرفته و به آرامی رطوبت و چربی اضافی روی پوست خود ناشی از کرم را پاکسازی کنید.

ابروهای خود را با ژل ابرو فرم دهید

برای آن که بتوانید ابروهای خود را به خوبی فرم داده و در روتین آرایشی، همیشه ابروهایی زیبا و یکدست داشته باشید، لازم است که از ژل ابرو به درستی استفاده کنید. ژل ابرو اسنس یکی از بهترین گزینه ها در این میان بوده و باعث می شود تا ابروهای شما، بافت همسنگ و فرمی شیک داشته باشند.

در صورتی که بتوانید ابروهای خود را به خوبی با ژل ابرو فرم دهید، این فرم برای ساعات طولانی بدون تغییر باقی مانده و باعث می شود تا قاب چهره شما نیز جلوه ای شیک و لوکس داشته باشد.

استفاده از کانسیلر را از یاد نبرید

برای آن که بتوانید یک آرایش تمیز روزانه داشته و در تمام طول روز نیز کیفیت و دوام آرایش شما حفظ شود، حتما باید از کانسیلر در آرایش روزانه خود استفاده کنید. پیش از به کار بردن کانسیلر، حتما روش استفاده از آن را دنبال کرده و درست مطابق با همان ساختار، از این لوازم آرایشی به نفع زیبایی و شیک بودن آرایش خود بهره ببرید.

به کار بردن کانسیلرها به ویژه در پوست اطراف چشم ها، فوق العاده تاثیرگذار بوده و باعث می شود که آرایش چشمی به مراتب زیباتری داشته باشید. اگر چه بسیار اوقات افراد دارای ترکیب صورت یا پوست بی نقصی هستند که بدون نیاز به استفاده از کانسیلر نیز می توانند آرایش صورت تمیز و بادوامی داشته باشند.

در پایان آرایش از پودر فیکساتور استفاده کنید

پس از به پایان رسیدن آرایش، می توانید از پودر فیکساتور استفاده کرده و تمام آرایش خود از آرایش ابروها و چشمی گرفته تا آرایش لب ها را تثبیت کنید. در صورتی که از پودر فیکساتور قوی استفاده کرده و به خوبی پودر را به قسمت های مختلف صورت خود بزنید، آرایش شما برای ساعت ها، همان طور فریز شده باقی مانده و هیچ گونه مشکلی برای آن پیشن نیاید.

همین طور اسپری های فیکساتور نیز در بازار لوازم آرایشی وجود دارند که شما می توانید به جای پودر فیکساتور خریداری کرده و در زمان لازم مقداری از آن روی آرایش صورت خود اسپری کنید. دقت داشته باشید که استفاده از این پودرهای فیکساتور برای موقعیت های معمولی توصیه نمی شود و تنها باید از آن ها زمانی استفاده کنید که به هر ترتیب مایل هستید که آرایش شما برای ساعات طولانی، بدون تغییر و بدون نقص باقی بماند.

نتیجه گیری

همان طور که مشاهده کردید ترفندهای داشتن یک آرایش روزانه ماندگار و تمیز، استفاده از تنیک های ریزی است که احتمالا همیشه نسبت به آن ها توجه ندارید. با رعایت کردن این موارد و برخی موارد دیگر که در اینجا از قلم افتاده اند، همیشه می توانید آرایشی شیک و تمیز داشته و از آن لذت ببرید. شما معمولا برای داشتن یک آرایش تمیز و شیک، از چه ترفندهایی استفاده می کنید؟ تکنیک ها و تجربه های شخصی خود را با ما و کاربران وب سایت به اشتراک بگذارید.

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

ده + دوازده =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت