آموزش

آموزش و یادگیری حلقه کلیدی مفقوده کشورهای جهان سوم است و شاه کلید اساسی کشورهای پیشرفته است. اگر آموزش همراه با خلاقیت و نوآوری باشد منجر به پیشرفت های عظیم علمی و فناوری می شود. در این مقاله به فراگیری برخی مباحث آموزشی و درسی می پردازیم. مهم ترین دوره آموزشی در کودکی و نوجوانی است و در دبستان و دبیرستان شخصیت فکری و آینده شما شکل میگیرد. عمل آموختن و تعلیم دادن یکی از پرهزینه ترین کارها و البته با بازدهی بلندمدت است. پرورش ضمن تحصیل یکی از مهم ترین مباحثی از که هزاران زیرشاخه دارد!

آموزش خرید و فروش

آموزش انگلیسی

آموزش های کاربردی زندگی

آموزش برنامه نویسی

آموزش فوت و فن

آموزش مهارت های زندگی

آموزش کسب و کار

آموزش غذا و آشپزی

آموزش راز برنده شدن است

تحصیل در امریکا چگونه است؟

 

اگر نظام آموزش سیستماتیک مدرسه و دانشگاه و تعلیم و تربیت به شیوه درست در کشوری درست شود, آموزش پذیری هم اصلاح می گردد و تمام امورات آن کشور اصلاح می شود.متاسفانه نباید آموزش بصورت کامل وابسته به آموزش و پرورش دولتی یک کشور باشد و پدر و مادر سهم ویژه ای دارند. آموزش از نوزادی مثل یادگرفتن راه رفتن و امثال آن شروع می شود و حتی بعضی معتقدند در دوران بارداری هم نسخه هایی از آموزش وجود دارد و در کودکی با اوج حجم آن همراه می شود و در مدرسه و دبیرستان و سپس دانشگاه پیگیری می شود و بعد از آن در کار و زندگی و خانواده باز هم جا برای آموزش فراهم است.از مدرسه و دانشگاه تا کلاس های فنی و عملی و آزمایشگاه ها و حتی خانه و از راه دور با اینترنت و موبایل و کامپیوتر! هر چیزی قابل آموزش است. از اقتصاد و سیاست و پزشکی تا انواع مهندسی و آشپزی و عکاسی و برنامه نویسی! برای همین اینهمه رشته های دانشگاهی وجود دارد! کتاب خواندن یکی از مهم ترین جنبه های آموزش است. سایت های آموزشی بسیار در ایران و خارج از ایران وجود دارند که می توان بصورت آنلاین همه چیز را برای ایجاد یک کسب و کار یاد گرفت. سایت Udemy و Moz دوره های خیلی خوبی را در دوره کرونا بصورت رایگان برپا کردند که بسیار بسیار گرانبها و ذی ارزش هستند. آموزش یا Teaching یکی از مهم ترین بخش های زندگی بشریت است که دولت ها هنوز آنرا جدی ترین بخش برنامه های خود درنظر نگرفته اند. آموزش فردی و آموزش جمعی دو نوع این مبحث هستند.

سوالات متداول

یادگیری و آموزش در انسان بخشی از فرایند تحصیل، توسعه فردی، و تمرینات خاصی است که هدفمند یا به وسیله انگیزش انجام می شود. مطالعهٔ مکانیزم یادگیری بخشی از روان‌شناسی تربیتی، عصب روانشناسی، تئوری آموزش و علوم پرورشی است.

 یادگیری عبارتست از تغییر نسبتاً پایدار در احساس، تفکر و رفتار فرد که بر اساس تجربه ایجاد شده باشد. وقتی شما چیزی را فرامی‌گیرید٬ باید تغییراتی در احساس و تفکر خود حس کنید و این‌دو باعث می شوند شما رفتار متفاوتی نسبت به قبل داشته باشید و همه این‎ها یعنی که شما رشد در زمینه های مختلف همانند شخصیت پیدا کرده اید! 

اولین مرکز یادگیری و آموزش خانواده و در راس آن مادر و پدر است. پس از آنها سایر افراد خانواده بر انسان تاثیر دارند و پس از مدتی دوستان یکی از منابع فراگیری چیزهای خوب و بد می شوند. پس از آن سورس های سیستماتیک همانند مدرسه و دبیرستان و سپس دانشگاه فراگیری و آموزش را به عهده دارند. کلاس های حضوری و مجازی ٬ اینترنت ٬ شبکه های اجتماعی و کانال های پخش ویدئو همانند یوتیوب و مشاغل مختلف و همچنین افراد ملاقات شونده در آینده سایر منابع آموزش می باشند!

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت