خبرفوری New

نقل قول از آقای رییس جمهور روحانی

خوشحال ترین رییس جمهور ایران
وعده های روحانی

نقل قول های جناب رییس جمهور :

سال ۱۳۹۲

قبل از شروع رییس جمهوری و در بحبوحه انتخابات و با رفتن احمدی نژادی که ۸ سال ویرانی ساخت و همه تقریبا از او ناراضی بودند و کسی زیاد روحانی را نمی شناخت و در کمپین های تبلیغاتی آقای روحانی شانس مساوی با سایر کاندیداها داشت و کمتر کسی ایشان را خوب می شناخت. در دوران اوایل انقلاب ایشان مواضح بسیار تندی داشتند اما با خروج از کشور و تحصیل در فرنگ ایشان بسیار نرم گشتند و نظرات مردم پسندی داشتند.

در سال ۹۲ وعده هایی که به مردم می دادند اینچنین بودند :

۱٫  «برنامه مدون بنده علاوه بر راه حل های بلندمدت برای رفع این مشکلات, راه حل های کوتاه مدت یک ماه و هم ۱۰۰ روزه برای حل مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی پیش بینی کرده است که ما می توانیم در یک فرصت کوتاه شاهد تحول اقتصادی باشیم!» (حضور در برنامه تلوزیونی ، ۷ خرداد ۱۳۹۲)

********

۲٫  «در صورت انتخاب به سمت ریاست جمهوری، دستمزد کارگران را طبق قانون به اندازه‌‌ تورم افزایش خواهیم داد. دستمزد کارگران باید طبق قانون کار به اندازه‌ای که تورم وجود دارد، افزایش پیدا کند. در صورت انتخاب به سمت ریاست جمهوری، در دولت آینده حداقل حقوق کارگران مطابق با نرخ تورم افزایش پیدا خواهد کرد.» (گفتگو با خبرگزاری ایلنا در شهر رشت، ۱۹ خرداد ۱۳۹۲)

********

۳٫  «ما برای اشتغال یک برنامه جدی خواهیم داشت و من جدی ترین برنامه اقتصادی ام در ماههای اول حل معضل اشتغال است و مخصوصا برای آنهایی که تحصیل کرده دانشگاه ها هستند و وقتی این مشکل حل شد خود به خود ما می توانیم دانشجویان تحصیلکرده خارج از کشور را هم به داخل کشور جذب کنیم و استفاده بکنیم.» (گفتگو با ایرانیان خارج از کشور در شبکه جام جم؛ ۱۰ خرداد ۱۳۹۲)

********

۴٫  «دولت تدبیر از هرگونه تهمت و تخریب پرهیز خواهد کرد. این دولت حتی به آن هایی که هشت سال به ماها تهمت زدند، مقابله به مثل نخواهد کرد.» (سخنرانی در جمع مردم بجنورد، ۲۲ خرداد ۱۳۹۲)

********

۵٫ «دولت تدبیر و امید به دنبال این است که آنچنان مردم را از درآمد سرشار کند که اصلاً به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیازی نداشته باشند.» (برنامه گفتگوی ویژه خبری، ۶ خرداد ۱۳۹۲)

********

۶٫ «کارگران کارخانه های ما بیکار بودند اما برای کارخانه های چین اشتغال ایجاد کردیم و به دولت سازندگی و اصلاحات ایراد گرفتیم و تهمت زدیم.» (سخنرانی در ورزشگاه شهید شیرودی، ۱۸ خرداد ۱۳۹۲)

********

۷٫ «اگر می خواهید ریال ایرانی به جای اول خود برگردد، اگر می خواهید گذرنامه ایرانی به احترام خود برگردد، پای صندوق آراء بشتابید.» (سخنرانی در ورزشگاه شهید شیرودی، ۱۸ خرداد ۱۳۹۲)

********

۸٫ «سانتریفیوژها باید بچرخد و زندگی مردم نیز باید بچرخد؛ باید یادمان باشد کشور توسعه می خواهد؛ ما برای بمب که هسته ای نمی خواهیم، به دنبال توسعه ایم و اگر دنبال توسعه هستیم باید درست رفتار کنیم و این بسیار تدبیر می خواهد.» (برنامه تلوزیونی رویکردها و برنامه ها، شبکه چهار سیما، ۱۶ خرداد ۱۳۹۲)

********

۹٫ «پهنای باند اینترنت در شأن ایرانیان نیست. دنیای امروز دنیای ارتباطات است اما متاسفانه در کشور عده‌ای در دنیای قرن نوزدهم سیر می‌کنند.» (سخنرانی بعد از اعلام نتایج انتخابات – ۲۶ خرداد ۹۲)

********

۱۰٫ «مطمئن هستم اگر تمام مدیران لایق برای اداره کشور فرا خوانده شوند و دست همکاری توأم با تواضع به طرف اساتید و نخبگان دراز کنیم، کشور از تمام مشکلات نجات پیدا می‌کند … با تشکیل دولت تدبیر و راستگویان، دولت شایسته‌سالاری را در کشور حاکم کرده و اخلاق محمدی(ص) را به کشور بر می‌گردانیم.» (سخنرانی در جمع مردم گیلان، ۱۹ خرداد ۱۳۹۲)

********

۱۱٫ «ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻣﻘﺪﺍﺭﻯ ﺁﺯﺍﺩﻯ ﻋﻤﻞ ﺩﻫﻴﻢ؛ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﻨﮕﺮﻳﺪ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﻯ ﻣﺎ چه وضعی دارند.» (برنامه مناظره – ۱۶ خرداد ۱۳۹۲)

********

۱۲٫ «دﺭ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﻦ ﺁﺯﺍﺩﻯ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﻯ ﻭﺍﻗﻌﻰ ﻭﺟﻮﺩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ.» (سخنرانی – ۲۰ خرداد ۹۲)

********

۱۳٫ «بگذاریم تشکل های سینمایی آزاد باشند، ممیزی را به خودشان واگذار کنیم … ﺯﻳﺒﺎﺗﺮﻳﻦ ﺭﺍﻩ ﺑﺮﺍﻯ ﺑﻴﺎﻥ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎء ﺁﻥ ﺳﻴﻨﻤﺎﺳﺖ ﺑﮕﺬﺍﺭﻳﻢ ﺗﺸﻜﻞ ﻫﺎﻯ ﺳﻴﻨﻤﺎﻳﻰ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﺎﺷﻨﺪ.» (ﺷﺒﻜﻪ ﺳﻪ، ۲۲ ﺧﺮﺩﺍﺩ ۹۲)

********

۱۴٫ «من اتوبوسی مدیران را تغییر نمی دهم حالا اگر کسی اتوبوسی و بدون بلیط آمده، موضوع دیگری است.» (نشست خبری با خبرنگاران – ۲۸ خرداد ۹۲)

********

۱۵٫ رییس جمهور بارها نیز گفت: « برای بیماران صعب العلاج و درمان بیماری های خاص کارت هوشمند طراحی خواهد شد. ما در دولت آینده اقتصاد را نجات خواهیم داد و اخلاق را احیا کرده و برای دانشجویان محیطی امن و آزاد مهیا خواهیم کرد.»

********

حسن روحانی در ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران با کسب ۵۰٫۷۱ ٪ آراء رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران برگزیده شد.

 

از دیگر وعده های روحانی در سال های اخیر :

  • دولت تدبیر و امید درصدد است تا علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، مردم به چنان آرامشی برسند و همه در خانه‌ها شاغل باشد که به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیاز نداشته باشند.
  • “من می‌خواهم بگویم همه چیز با تدبیر و امید و با کلید تدبیر حل خواهد شد. شما بدانید (با این کلید) مسئله هسته‌ای و تحریم‌ها هم حل خواهد شد و رونق اقتصادی هم ایجاد خواهد شد!”
  •  اساس اقتصاد دولت تدبیر و امید این است که به مردم آرامش دهد و در بخش اقتصاد نگرانی را بردارد، تا مردم درباره کالاهای اساسی نگران نباشند؛ دولت تدبیر و امید دنبال این است که آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کند و آنچنان مردم از لحاظ درآمد سرشار در اختیار مردم قرار بگیرد که مردم اصلا به ۴۵ هزار تومان یارانه نیاز نداشته و زندگی خوبی داشته و همه افراد شاغل باشند.

 

 

البته از حق نگذریم اوضاع عمومی جامعه و وضع اقتصاد کشور در دوره ۴ ساله اول ریاست جمهوری خود ثبات خوبی داشت و حتی اوایل با کاهش قیمت ها نیز مواجه بودیم. 

پس از انتخاب روحانی قیمت ارز با کاهش روبرو بود

 

همه چیز از زمستان سال ۹۶ شروع شد. مخالفان داخلی و خارجی همه چیز را بهم زدند و اقتصاد ایران را ظرف ۹ ماه نابود کردند. قیمت دلار از ۴۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰ تومان نیز افزایش یافت . هرچند بعد از آن تا ۱۳۰۰۰ تومان پایین آمد و شاید تا ۱۰۰۰۰ تومان نیز پایین آید. اوضاع تابستان کاملا از دست دولت در رفته بود.

اما با برگشتن تحریم ها و اثرگذاری عملی آنها تا عید سال ۹۸ بزودی شاهد بدتر شدن اوضاع خواهیم بود. قیمت بعضی خودروهای داخلی از ۳۵ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان رسید و یک نمونه خودروی وارداتی از ۱۴۰ میلیون تومان به ۴۵۰ میلیون تومان رسید.

این یعنی برباد رفتن آرزوهای میلیون ها جوان و زوج و ناامیدی کامل در اواخر کار دولت تدبیر و امید. تعدادی از وزرا استیضاح شدند و آمریکا هم با پاره کردن برجام سنگین ترین تحریم ها را بر علیه ایران وضع کرد. مسلما مقام های دولتی و سیاسی و فرزندانشان از گزند تحریم ها در امانند و بار اصلی سنگین ضربه های پی در پی اقتصادی کاملا بر دوش مردم خواهند بود.

ظریف به پولشویی گسترده در نظام اعتراف کرد اما سریعا با نهیب نمایندگان حرف خود را پس گرفت و دیگر آنرا تکرار نکرد. باید دید آیا دولت می تواند از پس ادامه راه و حوادث پیش رو بربیاید یا خیر. هم دولت ایران هم دولت آمریکا به رهبری ترامپ حدودا دوسال وقت باقی دارند و باید دید در این دوسال می خواهند چکار کنند! ما فقط امیدواریم فشار از روی مردم ایران برداشته شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید :

منصور خسروی44 پست ها

نویسنده برای سایت خبرمی مقاله می نویسد و علاقه ای به گردشگری و علوم و هنر دارد و به کوهنوردی می پردازد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

چهار × پنج =

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت